Xbox One a prędkość neta

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Mam problem odnośnie transferu w konsoli Xbox One. Chodzi mi o to że jest bardzo mały transfer ! Posiadam internet z upc 120mb/s i ogólnie to na kompie mam transfer 11-14mb/s, wszystko mi bardzo szybko pobiera. Za to na konsoli jak ściągam gry to idzie bardzo wolno. Aktualnie ok godziny 19.30 zacząłem ściągać Gears of War i do teraz (godz. 23.24) mam zaledwie 60%. Wie ktoś może czy da sie z tym coś zrobić ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mam to samo. Wystarczy podpiąć konsolę pod kabel internetowy i od razu masz pełną prędkość internetu. Działa, sprawdzałam.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Po wifi są ograniczenia generalnie polecam sprawdzić wigi pk 5ghz jest lepiej i szybciej
Wysłane z sześćset trzydziestki piątki za pomocą TapaTalk'a
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No właśnie ja cały czas mam podpiętego pod kabel...
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
No to masz cos nie tak zobac czy czasem na ruterze niw masz czegoś zaalokowanego. zobacz jaki masz status upnp
Wysłane z sześćset trzydziestki piątki za pomocą TapaTalk'a
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
zakładka sieć - szczegółowe statystyki sieci - podaj wynik
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam router ubee evw3226 z upc jak to coś pomoże :) odblokowałem porty, a jedyne co znalazłem w ustawieniach z upnp to że jest włączone.
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zakładka sieć - szczegółowe statystyki sieci - podaj wynik
Bez tytułu.jpg
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
wsio ok - masz neta 120mb a ciągnie 116mb, na ping nie patrz (u prawie każdego jest zawyżony)
czasem problemem jest pobieranie w uśpieniu (instant on)
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no prędkość mi czyta dobrze. Tylko czemu transfery są takie wolne ? Przy moich transferach na kompie ściąga mi ok 40gb w max 1,5h... Na iksie prawie całą noc. I czy mam go włączonego czy w uśpieniu to i tak pobiera mniej więcej tak samo.
 

warone

Banned
Użytkownik
Może problem nie leży po twojej stronie a np u źródła pobierania . Czasem tak bywa ze jakaś gra ściąga sie wolniej a inna szybko .
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No też tak myślałem, ale u mnie każda gra się tak ściąga. Właściwie każdą mam w wersji cyfrowej i nigdy nie było tak żeby jakaś się szybko ściągnęła. Odblokowałem porty w routerze, oraz chciałem ustawić stałe ip, ale niestety na moim routerze raczej się nie da. Chociaż nie wiem czy by to coś pomogło, bo z tego co wiem to jest tylko jak jest problem z NAT.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Może problem nie leży po twojej stronie a np u źródła pobierania . Czasem tak bywa ze jakaś gra ściąga sie wolniej a inna szybko .
Dokladnie, jesli Server jest wolny albo ludzi dużo pobiera to będzie problem ....
 

warone

Banned
Użytkownik
Porty i IP nie maja nic do tego mam sam zmienne IP . Stawiał bym na jakiś problem u źródła.
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli co ? Oni mają za wolne serwery i dla tego tak wolno pobierają mi się gry ?
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
przy następnym pobieraniu wejdź w sieci - zużycie przepustowości i tam masz na bieżąco podawaną prędkość. odpal jakieś demo ze sklepu i sprawdź ile ciągnie
 

warone

Banned
Użytkownik
Może dużo osób pobiera dana grę lub jest jakiś problem techniczny. Trudno nam tobie powiedziec bo nie pracujemy tam sa to jedynie możliwości twego problemu
 

psychol34

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przy następnym pobieraniu wejdź w sieci - zużycie przepustowości i tam masz na bieżąco podawaną prędkość. odpal jakieś demo ze sklepu i sprawdź ile ciągnie
no zacząłem pobierać i tam wyskoczyło ok 70mb/s. To źle czy dobrze ?
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
70 to nie 120 - z drugiej strony gdyby u mnie pobierało z prędkością 70mb to bym wył ze szczęścia
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 

Do góry Bottom