xbox one a telewizor 4k

mx1916

Świeżak
Świeżak
Witam!
No problem mam jak cholera , dzis rano zadowolony odebralem telewizor Samsung uhd 4k , podpialem pod niego xboxa , skasowalem z menu poprzedni tv (LG) i sie zaczelo , kinect nie dziala , dzwiek nie dziala , obraz jest , ktos ma jakies doswiadczenie albo wskazowki ? Dozgonnie bylbym wdzieczny ! ( od siebie dodam ze grzebalem w menu telewizora i konsoli juz jakis czas i nic...
 

rastaman2626

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W TV są różne hdmi niektóre przesyłają tylko obraz bez dźwięku
spróbuj podłączyć do innego gniazda
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Głupie pytania ale może masz starą wersję kabla HDMI?
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Głupie pytania ale może masz starą wersję kabla HDMI?
to bardzo prawdopodobne powinieneś mieć kabel który wspiera 4k http://archiwum.allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-hdmi-4k-2-0-ultra-hd-premium-3m-i4363571769.html
 

mx1916

Świeżak
Świeżak
no wlasnie kupilem kable do 4k hdmi , i zeby bylo smieszniej nie dzialalo , podpialem stare i hula z dzwiekiem , ale kinect jak nie dziala tak nie dziala , to jest najdziwniejsze
 

dragon1493

Banned
podepnij wtyczke od kinecta do xbox'a :D. Co ma TV wspolnego z niedzialajacym kinectem jezeli to kinect przechwytuje ruchy, a nie tv ?

Wysłano z Motorola Moto G
 

mx1916

Świeżak
Świeżak
Serio myślisz że wtyczki nie podpialem ? :) nic to , dźwięk zaczął działać wszystko jest git , ale kinect jak nie działał tak nie działa
 

rastaman2626

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdź czy jest włączony w menu Ustawienia, naciśnij przycisk Menu na kontrolerze, wybierz pozycję Ustawienia, a następnie wybierz pozycję Kinect. Sprawdź, czy jest zaznaczone ustawienie Kinect włączony.


albo


Wykonaj poniższe kroki, aby zresetować połączenie sensora Kinect:

  1. Wyłącz zasilanie konsoli Xbox One, naciskając przycisk Xbox z przodu konsoli przez 10 sekund, tak aby całkowicie się wyłączyła.
  2. Odłącz kabel zasilania konsoli.
  3. Odłącz sensor Kinect od konsoli.
  4. Ponownie podłącz kabel zasilania konsoli.
  5. Naciśnij przycisk Xbox na konsoli, aby włączyć zasilanie konsoli Xbox One.
  6. Naciśnij przycisk Menu na kontrolerze.
  7. Wybierz pozycję Ustawienia, a następnie wybierz pozycję Kinect.
  8. Ponownie podłącz sensor Kinect z tyłu konsoli i zaczekaj 5 sekund, aż zostanie rozpoznany.
    Uwaga Jeśli sensor wymaga aktualizacji, na ekranie będzie wyświetlana informacja, że trwa proces aktualizacji.
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
A powiedz czy widzisz jakąś różnicę na obrazie przeskalowanym do 4k, a zwyklego fhd ? Gorszy, lepszy, taki sam ?
 

Ezio21

Banned
Użytkownik
Xbox one tak samo jak PS4 ale trochę gorzej nie radzi sobie nawet w 1080p więc przeskalowuje obraz elektronika telewizora a więc jakość upscalowanego zależy od konkretnego modelu telewizora. W najlepszym przypadku będzie po przyjrzeniu się lekko widać różnicę, w najgorszym będzie gorzej niż bez skalowania. Nowe konsole, które zostały ochrzczone next-genami są koszmarnie słabe w porównaniu do przeciętnego komputera i sobie nie radzą a wypuszczono takie słabe ze względu na oszczędności (APU).

Musiałbyś wiedzieć konkretny model telewizora żeby stwierdzić czy warto kupować ekran 4k i używać na nim xboxa bo jakość upscalowanego obrazu różni się pomiędzy producentami a nawet modelami.
 

ciakoko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może masz starą wersję oprogramowania w konsoli i aktualizacje masz wyłączoną automatyczną? Ja miałem podobną sytuację tylko, że nie ma kinecta. Moja konsola nie wspierała tego TV i obraz miałem tylko po 720p co było dziwne. Update konsoli rozwiązał problem. Obraz jest praktycznie identyczny jak w FHD.
 

Do góry Bottom