1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One budowany z myślą o reklamach

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez z0nk31, Lipiec 6, 2013.

1. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Do tej pory sądziliśmy, że Xbox One to konsola projektowana dla graczy. Bardzo się myliliśmy, gdyż okazuje się, że nowa platforma powstała z myślą o rynku reklamowym, zaś nowy Kinect odgrywa w tej strategii kluczową rolę.

Wartość rynku reklamowego jest ogromna, zaś firmy, które się na nim udzielają, zarabiają na tym duże pieniądze. Microsoft też chce się wśród nich znaleźć i zamierza do tego celu wykorzystać Xboksa One wraz z nowym modelem Kinecta.

Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią konsoli, można było usłyszeć sugestie mówiące, że kolejna generacja Kinecta zapewni reklamodawcom świetne narzędzie pozwalające jeszcze łatwiej dotrzeć do konsumenta. I tak będzie w istocie, gdyż Microsoft planuje wykorzystać swa nową konsolę właśnie po to, by serwować nam idealnie skrojone reklamy.

"Z nowym Xboksem One i poprawionym Kinectem wyposażonym w technologię rozpoznawania głosu, przejście pomiędzy graniem i oglądaniem telewizji stało się znacznie płynniejsze. Mamy nadzieje, że przełoży się to na reklamy, które przygotowujemy." - powiedział anonimowy manager sekcji reklamowej usługi Xbox Live.

Strategię planowaną przez amerykański koncern najlepiej obrazuje kampania "Nuads", w ramach której w reklamach będą się pojawiały interaktywne ankiety dające konsumentowi poczucie aktywnego uczestnictwa w prezentowanych reklamach. Microsoft ma nadzieję, że zmiana pasywnej reklamy w coś interaktywnego i wciągającego, na nowo zdefiniuje relację pomiędzy konsumentem oraz marką, zapewniając całkowicie nowe możliwości dotarcia do klienta.

Można się domyśleć, że taka interaktywność reklamowa, będzie mieć swoją cenę. To prawda, Kinect będzie więc nas szpiegował podwójnie. Pracownik amerykańskiego giganta wyjaśnia, że strategia działania kontrolera będzie się opierać na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich to producenci gier posiadający różne API, które zapewniają im większą kontrolę nad sprzętem. Druga płaszczyzna to strefa reklamowa, która jak twierdzi, została zaprojektowana tak, by chronić użytkownika, a więc zbieranie informacji będzie bardziej ograniczone.

Czy w takie zapewnienia można uwierzyć? W dobie totalnej inwigilacji zapewnianych przez takie systemu jak PRISM, czy INTACT na pewno nie. Kto nam zagwarantuje, że Kinect nie będzie nas inwigilował przez cały czas? A pokusa jest wielka, ponieważ dla reklamodawców to idealne narzędzie.

Wyobraźmy sobie, że podczas rozmowy wspomnimy o potrzebie kupna nowej kanapy. Kinect to wychwyci, przekaże sygnał odpowiednim sprzedawcom, a my zostaniemy zasypani reklamami sklepów meblowych. Albo zaczniemy się zastanawiać gdzie wyjechać na wakacje i otrzymamy reklamy biur podróży. Możliwość dotarcia do klienta ze spersonalizowaną ofertą, to dla każdego handlowca największy skarb. Kinect im to umożliwi i nie pomogą tu żadne protesty użytkowników, bo profity będą po prostu zbyt wielkie, by Microsoft zdecydował się wycofać.

źródło:
    Xbox One budowany z myślą o reklamach - Onet Gry

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Nie dość, że na Polsacie połowa wszystkich programów to reklamy, tak teraz i gry.
    Oj biedny M$, sam sobie szkodzi.

Nie cierpie reklam!

Swoją drogą, ostatnio co raz więcej tego. Na każdym kroku naszego życia, robią nam papkę z mózgu. Reklamy, promocje, okazje, wyprzedaże, przeceny. Wrrr!
    Rozumiem, gdyby to miało jakikolwiek związek z tym, w co aktualnie gram.
    Wtedy byłoby ciekawie, dowiadywałbym się o interesujących rzeczach dotyczących tego, po co kupiłem konsolę - gier.

XboxOne
    Składniki: 50% sprzegiowania, 25% TV, 20% reklam, 5% gry*.
    ( *skład może się różnic w zależności od tego, na jakim kontynencie mieszkasz )

Ciekawe co się wyświetli, gdy będe rozmawiał z kumplem na Skypie o tym, że chce kupić zioło. ; D
    "Już teraz, za jedyne 29,99zł otrzymasz 5g cudownego suszu. Zniżka na 80% do McDonalda gratis! Nie przegap tej okazji!"

4. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Zaraz jakiś znawca przyleci i krzyknie Onet, fake. Informacja jest prawdziwa i pochodzi z VG247. Kinect będzie szpiegował i przesyłał informacje kto co w chałpie robi. Zdobyte informacje trafią w odpowiednie miejsce, zostaną przetworzone i konsola wyświetli odpowiednie treści reklamowe - należy podkreślić iż zrobi to czy nam się to podoba czy nie.

Nie od dziś wiadomo, że reklamy to rynek na którym obraca się miliardami dolarów, a Microsoft chce mocno wejść w ten biznes. Widać to szczególnie na Windowsie 8 gdzie reklam jest masa - szczególnie w "darmowych" aplikacjach, które mają swoje darmowe odpwiedniki w wersji desktop bez reklam.

Kolejny argument, aby kupić PS4.

5. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    Nie podobają mi się takie newsy. Za parę, paręnaście, kilkadziesiąt lat ludzie nie będą już tymi samymi ludzi co my dziś jesteśmy. Dziś świat nakręca konsumpcje, coraz to nowa, lepsza technologia. Ludzie dążą do tego by miec bo sąsiad ma, bo w telewizji reklamowali. Mimo, że mam konta na wielu portalach to nie podaję informacji na swój temat, danych osobowych a jak już muszę to fikcyjne wyjątkiem jest konto bankowe czy PayPal:)
    Xbox One czy to jest jeszcze konsola do gier czy gry są dodatkiem? Myślę, że gry to dodatek a celem jest oglądanie TV, wpajanie Ci czego pragniesz poprzez nie standardowe reklamy jakie są teraz w telewizji ale takie, które będą u Cibie wzbudzac określone emocje poprzez Kinecta bo to Ty jesteś kontrolerem, częścią interaktywnej reklamy. Powodem dla którego nie wybiorę Xbox One jest polityka Microsoftu i to do czego dążą czyli:
    - mieć klienta pod kontrolą
    - nie dawanie klientowi gier ale ich użyczanie poprzez usługę sieciową(nie masz internetu nie pograsz) tak miało być ale na szczęscie nie jest. Gdyby gracz nie zaprotestowali kto wie co by było
    - skok na kasę gracza i zachłanność(przykład gry Tekken Revolution, nie wyszła gra bo MS zażyczył sobie pieniążków od Konami za grę typu PvP, to tak jakby Sony chciało kasę za to, że gracze będą mogli sobie pograć w Worlds of Tanks?)
    Xbox nie jest po to abyś spędzał na nim sobie miło czas ale jest po to by Microsoft zarabiał.

6. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Ja nie wiem czy wy się tak belwersujecie? Rozumiem, że nikt nie lubi reklam, ale tego się już nie uniknie ;) Poza tym jak już mam oglądać, to wolałbym coś, co mnie zainteresuje, a nie jakiś badziew o nowym proszku do prania, czy innym artykule do łazienki ;f Według mnie każdy sposób na pobudzenie gospodarki jest dobry, bo reklamy będą z produktami, które można kupić w PL, a nie np. w USA. Poza tym takie nastawienia na klienta, może przynieść także korzyści cenowe i jakościowe produktów. Chodzi tylko i wyłącznie o rozsądek takich działań, ponieważ inwigilacja powinna być wyłącznie tylko wtedy, kiedy ja tego chcę.

7. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Eeee reklamy w konsoli ? Niby jak co w menu będą mi kanapę reklamować ? Jak narazie byłem za xbox one ale jeśli będą jakieś reklamy to nie kupię go i przejdę na ciemną stronę mocy. Podobnie jak TheOFF nienawidzę reklam i nie zniosę ich w konsoli.

8. darudek_ek

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Pobudzenie gospodarki? Haha, dobre. Reklama tak pobudze gospodarkę, że przeciętny człowiek widząc reklamę w czasie filmu w telewizji idzie do lodóki. Na ulicy po otrzymaniu ulotki szuka od razu kosza, nie zwracając uwagi co na niej jest. Po instalacji systemu pierwsze co robi to szuka ad blocka. To po pierwsze.

Po drugie jeśli liczysz na jakieś korzyści cenowe ze względu na przychody wydawców, producentów z reklam - licz dalej. To czysta kasa dla nich bez żadnych korzyści dla Ciebie. Już kiedyś cyfrowa dystrybucja miała przynieść niższe ceny gier (bo to przecież niższe koszta, logistyka itp.) Owszem przyniosła mniejsze wydatki, a zaoszczędzona kasa poleciała na konto wydawców. Mało tego, ceny gier w DD są wyższe niż w pudełku.

Codziennie miliony ludzi ogląda w internecie miliardy reklam. Nie tylko nie mają innego wyboru, ale nie mają również nic z tego. Wszystko sprowadza się do tego, że człowiek wydaje kasę na konsolę, kasę na gry, kasę na abonamen Live i jeszcze będzie musiał oglądać reklamy, któych nie chce...

9. pyslaw

pyslaw Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kilcock, Ireland
    lle i tak nie kupie;]

10. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    I znów negatywna wiadomość na temat Xbox One...
    Jak na razie to moim zdaniem Ps4 wygrywa, jeśli "to" zostanie złamane pierwsze to może będzie miało jakieś szanse, a tak to cieńko to widzę .

11. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Tak sobie myśle nad tym XBONEM, że MS to jednak mógł w ogóle go nie robić. Mogli wypuścić urządzenie do sterowania głosem i telewizją z funkcją statystyk meczowych, kupowaniem biletów na seanse filmowe online i oglądaniem reklam w jednym - to by się sprzedało, taki kinect bez konsoli. A XBOXA mogli uczynić maszyną do gier, bez bajerów, ewentualnie z kinectem ktory byłby wykorzystywany w końcu w grach AAA. Z zaoszczędzonej kasy można byłoby upchac tam konkretne podzespoły wystarczające na lata. A tak.. zrobili X KUPKE do niczego nie podobną.

1 osoba to lubi.
  12. darvd29

darvd29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Anonimowy manager. Tiaaa.
    BTW.
    Tak wszyscy narzekacie, że Live nie będzie dostępny na początku w Polsce i wgl. masa funkcji więc XONE będzie beznadziejny w Polsce bo po co super funkcje jeśli i tak nie działają. Ale od razu zakładacie jakieś reklamy. Bez przesady może? Popatrzcie czasem na to co piszecie. Naprawdę w to wierzycie?

13. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX

Ty na prawdę w to nie wierzysz?
    www.google.com/patents/US20130125161

Mam lepsze patenty, ale wkleje je za kilka godzin.

14. darudek_ek

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Ściągnij klapki z oczu bo przysłaniają Ci rzeczywistość. M$ promuje Windows 8 bo to ich pierwszy system, który mocno stawia na reklamy. Praktycznie co druga aplikacja w sklepie jest albo płatna (mimo, że standardowe odpowiedniki są darmowe!) ale wyświetla denerwujące treści reklamowe. Informacje są jak najbardziej prawdziwe i prędzej Ci kaktus na czole wyrośnie niż w dashu nie zobaczysz reklam.

15. darvd29

darvd29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zobaczymy po premierze. Poza tym, nawet jeśli to prawda, póki to będzie jeden kafelek w dashu a nie wyskakujące gunwa to spoko. Szczególnie że mogą to być reklamy gier, dodatkowo adekwatne do typu gier które lubisz. Dlaczego by nie?

16. Renegatt

Renegatt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jak tak to czytam co piszecie to dochodze tylko do jednego wniosku. Nowy xbox nie jest dla graczy, gracze są dla niego i ms by szpiegowac i podsłuchiwać dla usa oraz trzepac kasiore na naiwnych, którzy się na to zgodzą

17. RaFi43

RaFi43 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kostrzyn nad Odrą
    Jak dla mnie xbox stracił to coś za co go lubiłem w 360. Dodatkowo ms leci w kulki za każdym możliwym razem. Nie dość, że windowsy im nie wychodzą to jeszcze partaczą xboxa. Pewnie mi ktoś zaraz powie, że to zwykłe marudzenie, ale statystyki też wiele mówią. Szczerze powiedziawszy boję się premiery tego nowego xboxa. No ale zobaczymy co to będzie.

18. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Ja bym to widział tak jak w przypadku wielu aplikacji gdzie istnieje wersja Free i Full. Mając xbo zaznaczam sobie czy chce oglądać reklamy i dzięki temu mieć np. dostęp do darmowych bądź tańszych gier lub nie oglądać i nie mieć żadnych dodatkowych profitów. Myślę że to by było uczciwe. Inaczej to słabizna (chociaż reklamy są i tak wszędzie).

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Wczytywanie...

Poleć forum