1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One czy PS4?

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez Flesh, Grudzień 10, 2013.

1. Flesh

Flesh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    Nie wiem czy pisze w dobrym temacie czy nie, jakby co to proszę o przeniesienie. :)

Zastanawiam się nad zakupem jednej z ww konsoli, ale potrzebna mi opinia ktora i dlaczego jest lepsza bo wiem że zdania są podzielone. :-D

Aśeminaklepało by HTC 8S... .

2. Lotnik421 Xbox One

3. Baqu

Baqu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No zdania podzielone, to tak jakbyś zapytał ps3 vs x360, więcej przemawia za ps 4

Wysłane z mojego HTC Desire S

4. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Powiem krótko i na temat :
    -jeżeli chcesz konsole która będzie wyłącznie do grania w gry bez zbędnych bajerów bierz ps4
    -jeżeli chcesz robić na konsoli coś wiecej prócz grania np. rozmawiać wygodnie z rodziną na skype, bawić sie przed kontrolerem ruchu ze znajomymi , ( dziewczyna ) polecam :* i inne to wybieraj xbox one
    -jeżeli masz więcej kasy na chwile obecną xbox one 2500zł to kupuj xbox fajna zabawa
    -jeżeli nie masz tak sporej gotówki za 1900 zł masz PS4

Mam nadzieje ze tym pomogłem ci wyborze nowej konsoli :)

3 użytkowników lubi ten post.
  5. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Odwieczne pytanie białe czy czarne :p W tej chwili ciężko powiedzieć ale z autopsji sony miało zawsze więcej exów a ich konsole były droższe bo później je łamali w tej generacji ps4 jest tańsza więc to kolejny plus, tak mamy już 2 plusy jednak na start konsol sony nie mamy zbyt wiele gier a w zasadzie to jest tylko kolzone na 10h fabuły, Xone ma co najmniej 3 ciekawe tytuły Forza 5, Ryse (no powiedzmy bo to taka nawalanka która z czasem staje się nudna bo ile można) i Dead Rising 3 a reszta gier jak COD to gry które są dostępne tu i tam.

Wygląd konsol ? Obydwie są okropne.

Pady ? Jako zwolennik pada X360 wybieram pada od XO, przełożone gałki to świetna sprawa a wibracje podpięte bezpośrednio do manetek to już odjazd, w F5 to musi być genialne.
    Na razie ciężko powiedzieć która konsola oferuje graficznie lepszy poziom, teoretycznie ps4 mocniejsze lecz Xo ma chmurę a w dodatku obie konsole są trochę inaczej zbudowane.

podsumowując:
    Cena: ps4
    Gry: Xone
    Pad: Kwestia gustu
    Rozbudowane funkcje konsoli: XOne (w zasadzie patrz ostatni punkt)
    Graficzna strona gier: S/M (teoretycznie ps4)
    Tryb AV/Audio XOne (ps4 ma zakodowane audio)
    Dodatki: XOne (kinekt, sterownie ruchem i głosem)

6. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Dla mnie ważnym argumentem przy zakupie nextgena była na tą chwilę gwarancja PL.
    Stąd zakupiłem na razie PS4 bo mam przynajmniej pewną gwarancję (na miejscu).
    XO na tą chwilę nie jest suportowany przez Polski Serwis MS więc przy jakiejś ewentualnej awarii konsoli musisz ją oddać do sklepu gdzie była kupiona konsola (domniemywam że będą to Niemcy, UK, Irlandia lub inne kraje UE) - stąd to dla mnie trochę problemowe i kłopotliwe....
    Później zobaczymy czy zostanę przy PS4 czy przesiądę się na XO (zależy czy będą jakieś różnice w grafice czy nie) i jak tam dalej będzie z awaryjnością którejś z konsol, a na bajerach które dokłada MS do XO mi zupełnie nie zależy, gdyż jak mam wolną chwilę to jedynie gram na konsoli....

7. korzymeek

korzymeek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja jestem za Ps4 , jakoś bardziej do mnie przemawia. Co prawda dużo się nie wypowiadam bo z Xboxa miałem tylko ten pierwszy model , jeśli chodzi o PS to miałem 2 i korzystałem z 3 także dlatego kontynuowałbym w Sonym.

8. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Ja Wam moge powiedziec gdzie w Polsce tanio kupic XBOX One, czasem trzeba poczekac 2-3 tygodni. Cena 2199 zl. Gwarancja door-to-door, wiec nie ma problemu.

Ja kupilem, miala byc przed swietami ale dostalem ja 4 dni pozniej kurierem do domu (moze dostali jakas wieksza partie).
    Maja tez kilka gier od reki.

9. robi6969

robi6969 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    a to już mamy po świętach, coś mnie ominęło ?? Chyba muszę przestać pić :)

Poza tym jak już piszesz, że wiesz gdzie to napisz może innym się przyda.

10. sradkg

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
  11. Hyzioo

Hyzioo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    To kup dwie konsole i bedzie po sprawie ..

Kieruj sie grami, które lubisz, które nie, napewno bedzie duzo platynów na ps4 niz na PC i xbox ONE.

12. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Kupując w REDCON muszą dać chyba swoją gwarancję to znaczy sklepową (na podst. paragonu zakupu) - czy się mylę ?
    Gdyby była gwarancja PL (czytać ze sklepu Redcon) to zastanowił bym się wtedy czy wziąć to PS4 (które już wczoraj kupiłem) czy tego XO....
    Eh ale już po ptokach, bo na 2 konsole mnie nie stać,a zresztą to by była wtedy przesada.
    Ale Ci który się wahają to powiem oferta Redcon B.DOBRA !

13. sradkg

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Tak gwarancja jest od Redcoon na podstawie faktury na 2 lata.

14. mlody239

mlody239 XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Głuchów
    Mam pytanie. Czy będzie możliwość kupienia X1 bez kinecta???

15. slimLeo

slimLeo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    K-ce
    raczej xone bo jest więcej exów i dużo fajniejszych, bynajmniej na chwilę obecną.

No i po 2 na dniach ma być przeróbka xbox one.

16. robi6969

robi6969 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Informacja na temat przeróbki "na dniach' to skąd. Możesz podać wiarygodne źródło?

17. Testtest2

Testtest2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja w swoich rozważaniach (PS4 , a PC) nie biorę w ogóle Xboks1 jako alternatywy dla PS4, a oto dlaczego:

1) Gry na wyłączność. PS4 będzie biła w tej kategorii na głowę X1, tak samo jak PS3 biło X360, a PS2 pierwszego Xboksa.
    2) Cena. 399$ sprowadzając PS4 z Ameryki północnej to wychodzi 1214zł + wysyłka. Przy cenie X1 w Polsce na poziomie 2000zł decyzja jest prosta.
    3) Gry wydawane pod koniec generacji. Jest 2013,a Microsoft zapomniał już prawie o X360, przy czym nadal wychodzą gry na PS2 !!! Dodatkowo zobaczcie sobie jakie gry wychodzą pod koniec generacji na PS3, a jakie na X360. PS3 bije konsolę MS ...
    4) GWG, a PSN+. Na konsoli MS w ramach abonamentu dostajemy gry pokroju "Warcaby HD", czy "hity" z 2006 roku które można kupić po 3$ na ebay. Z kolei PSN+ oferuje same nowości i gry w które naprawdę miałbym ochotę zagrać.
    5) Jak ktoś się "podnieca" nowymi funkcjami X1 to niech przestanie ponieważ większość tego nie działa i nie będzie działać w Polsce. Tak samo jak teraz Polski Xboks Live jest ubogi w porównaniu do Amerykańskiego.
    6) Oficjalnie X1 nie jest w sprzedaży w Polsce. Nie możesz założyć Polskiego konta do obsługi konsoli. W Przeciwieństwie do PS4 które nie traktuje Polski jak jakiegoś kraju z Afryki.
    7) Do PS4 możesz podłączać sprzęt praktycznie każdego producenta. Jaki Ci pasuje i jaki spełnia twoje wymagania. W konsoli X1 nie możesz wymienić choćby dysku z durnych 500GB, nie mówiąc o podłączeniu pada/kierownicy innej firmy (tańszej).
    8) Obie konsole są złożone na podstawie PC, z tą różnicą że PS4 ma prawie o 50% mocniejsze bebechy przez co jest bardziej przyszłościową konsolą.
    9) 99% gier z X1 będzie dostępnych na PC/PS4. Z drugiej strony PS4 (zapewne jak PS3) będzie miało dużo, naprawdę dużo ciekawych gier na wyłączność.

Podsumowując. Jeżeli kupowałbym konsolę to nawet bym nie spojrzał na nową zabawkę microsoft`u. Playstation 4 jest jedynym logicznym wyborem w Polsce.

Ps. Z decyzją jeszcze się wstrzymuję bo do ogrania praktycznie wszystkie gry na wyłączność z PS3 więc mam co robić ...Jedyne dlaczego nie kupiłe PS4 i zastanawiam się nad PC jest cena nowych gier na konsolę w okolicy 300zł za sztukę. Przy czym nowe gry na PC są w okolicy 140zł. Matematyka jest prosta i nie ubłagana.

Zabezpieczenia Windows 8 na który jest jednym z systemów X1 zostały złamane chyba 3 dni po wypuszczeniu nowego systemu. Jednak dla mnie to obojętne bo gier akurat staram się nie piracić.

3 użytkowników lubi ten post.
  18. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    sorry ale jakie teoretycznie?! ghost 1080p na ps4, na xo720p,
    bf4 900p ps4, xo 720p + brak niektórych efektów
    ac4 to samo 1080p vs 720P

ja wiem że można lubić daną platformę ale nie zapominajmy o faktach :p

dla mnie jako już byłego PC'ciarza sprawa wyglada nastepująco:
    xbox>ps2
    xbox360>ps3
    ps4>xbox one
    badziewia typu kinect nie potrzebuję ...ja chcę lepsza grafikę!

19. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Odniosę sie tu do twojej wypowiedzi gdzyż nie ze wszystkim sie zgadzam.
    1. O jakich grach mowa daj jakieś przykłady bo raczej mnie te gry na wyłączność ps 3 czy 4 nie robią większego wrażenia.
    2. Kupowanie ze stanów PS 4 gdy u nas jes w sklepie bezsensu cena 1200 + przesyłka + cło = 1600 może 1700 czyli tyle co u mnie w sklepie, xone do kupienia w Niemczech za cene 1900
    3. Gry wychodzą i na jednej i na drugiej konsoli takie same jakoś można je dostać w sklepie wiec to jakaś bzdura co napisałeś
    4. Warcab nie dostałem a szkoda , co do PS dla czego nie dali mi BF4 czy FIFY 14 za darmo jak mówisz ze same nowości tam są
    5. Tu stwierdzam gdyż posiadam konsole xbox one funkcje tv i inne oprócz amerykańskich płatnych programów sportowych działają poprawnie, moje konto zarejestrowane na Polske i użytkowane w Polsce działa poprawnie więc brednie wypisujesz
    6. Nie jest ale będzie w nowym roku nie jesteśmy jedynym państwem w którym xone nie miał jeszcze premiery, da sie założyć polskie konto.
    7. poszukaj na forum był nie tak dawno artykuł w którym był pokazany film jak do xone podłączyli pada od ps4 wii oraz myszkę i klawiaturę
    8. To że ma mocniejsze bebechy nie oznacza nic bo gry i tak nie będą sie różnić graficznie żaden producent by sobie na to nie pozwolił
    9. Gry na wyłączność wymień jakieś ? xone też takie posiada

Podsumowując: obie konsole są zbliżone do siebie obie mają plusy i minusy obie były w moim posiadaniu, ps4 kupione w dzień premiery drugiego dnia oddane na gwarancję z powodu niebieskiej kreski Blue-ded zwrot kasy i zakup xone

ps. z niecierpliwością czekam na przeróbkę xone

1 osoba to lubi.
  20. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Przyszłościowy model ma być sprzedawany bez kinecta z dyskiem 1TB.

Widać że nie przeczytałeś mojego posta w całości ;) Pisałem o chmurze dzięki niej X1 może wyjść na prowadzenie w przyszłości.

1 osoba to lubi.
  21. mlody239

mlody239 XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Głuchów

Wczytywanie...

Poleć forum