1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Xbox One faktycznie działa na zmodyfikowanej wersji Windowsa. Microsoft myśli o Steamie na konsoli

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 29, 2016.

Czy to dobrze, że Xbox One coraz bardziej zbliża się do pecetów?

1. Tak

13 głos(y/ów)
    36,1%
  2. Nie

23 głos(y/ów)
    63,9%
  1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Gigant z Redmond od zawsze mówił o wsparciu platform Xbox One i PC oraz o unifikacji systemowej. Nigdy jednak nie demonstrował, jak to działa. Pewien błąd system zdradził, że The New Xbox One Experience, to tak naprawdę zmodyfikowany system Windows.

Wczoraj jeden z użytkowników Reddita natrafił na bardzo ciekawy błąd systemu, który ujawniał ścieżkę zapisu danych ściąganego przez niego Final Fantasy Type-0 HD. Okazuje się, że na Xboksie znajdziemy typową dla Windowsa strukturę folderów. Włącznie z katalogami Program Files i WindowsApps. Zrzut ekranu znajdziecie w galerii.

To tłumaczy dlaczego coraz więcej ekskluzywnych tytułów z taką łatwością opuszcza platformę Xbox One. Aktualna generacja konsol wyposażona jest w pecetowe podzespoły. Zaopatrzenie konsoli w system z tej samej rodziny dodatkowo przyspiesza cały proces.

Za całą współpracą pomiędzy platformami, streamowaniem rozgrywki i konwersjami nie stoi zatem żadna zaawansowana technologia. The New Xbox One Experience to prawdopodobnie zmodyfikowany Windows 10.

W weekend pojawiła się również plotka mówiąca o tym, że Microsoft rozważa przygotowanie Steama dla Xboksa One. Co ciekawe, zarezerwowano już odpowiednią domenę:

http://xbox.steampowered.com

Na razie stoi ona jednak pusta.

Oski8882 lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Od kilkunastu ładnych miesięcy było wałkowane, że nowy dashboard będzie oparty o zmodyfikowany Win10. Ja nie wiem co to za odkrycie? Współpraca Microsoftu ze Steamem? Fajnie by było np. streamować gry ze Steama na Xboxa, ale no właśnie ALE. Gabe wątpię żeby się zgodził na jakąkolwiek współpracę. Przecież hejtuje konsolę, a przede wszystkim nie lubi Microsoftu. Chyba wszyscy już zapomnieli jak nie raz krytykował MS za jakieś praktyki, pomysły itd.

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie trzeba być geniuszem by się tego domyśleć :) Obsługa myszy i steam to wszystko się łączy w pewną całość.

5. Banish

Banish Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dla mnie XBOX powinien być konsolą do gier a nie wielofunkcyjnym PC, bardzo mi się nie podoba to co zauważyłem już jakiś czas temu - że w przyszłości Microsoft będzie sprzedawał "zaplombowane" zestawy PC o nazwie XBOX.

Może i to wszystko w przyszłości się poukłada i będzie czymś fajnym ale ja wole szczelnie zamknięte środowisko konsolowców grających na padach.

6. mad_d2

mad_d2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ostrów Mazowiecka
    Zdziwiłbym się gdyby xbox działał na androidzie :D

7. kratylos

kratylos Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz
    jak bedze seam na xo to fajnei bo ja na stemie mam już z 400 gier wiec i na xo cos do grania się znajdze

8. Zombisztajn

Zombisztajn Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tak dalej pójdzie to dojdzie do tego że procesor i kartę graficzną będzie można wymienić a ramu dołożyć.

9. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To już nie w tej generacji. Akurat mnie więcej tak zrobili Xbox One, że ze wymianą podzespołów będzie ciężko. Sam niedawno zakupiłem tą konsolę i tak właściwie jestem zadowolony, ale jak widzę co się dzieje muszą sobie zadać pytanie, czy dobrze zrobiłem. Nie podoba mi się to co się dzieje z tą generacją i z Xbox-em. Quantum Break na PC wypuszczą ok, ale dlaczego reklamują, że to będzie Exclusive na konsolę Xbox One.

10. baddream

baddream Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Bo w bespośrednim starciu konsol będzie to tytuł tylko na XONE, tylko problem w tym, że w tej chwili nie jest to już bespośrednie starcie konsol. Nierzadko posiadacze PS4 mają też PC, dzięki czemu dostają dostęp do exclusive'ów xboxa.

11. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Zastanawia mnie co za ludzie dali nie, gdzie to ewidentnie widać.

12. Curian666

Curian666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    47
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W marcu najprawdopodobniej Turn 10 ogłosi Forze Horizon 3 i coś jeszcze (pisali coś o nowych doznaniach), czyżby Forze 6 na PCty??.

Wczytywanie...

Poleć forum