1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One: Gry używane, internet, indyki, Kinect, cena i inne wieści

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Maj 22, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Xbox One

W nocy, tuż po prezentacji Xboksa One, w sieci pojawiło się mnóstwo mniej lub bardziej interesujących informacji o nowej konsoli Microsoftu. Wszystkie postanowiliśmy zebrać w jednym newsie. Czego się więc dowiedzieliśmy?

„Używki” i internet

Phil Harrison, korporacyjny wiceprezes Microsoftu, w rozmowie z Eurogamerem potwierdził, że uruchomienie gry na drugim niż pierwotne koncie Xbox Live wymagać będzie uiszczenia określonej opłaty. Gigant z Redmond uważa przy tym, że to dobry pomysł – do tej pory, gdy pożyczyliśmy daną produkcję koledze, grać mogła tylko jedna osoba, a teraz jednocześnie tą samą kopią cieszyć się będzie mogło dwóch i więcej graczy. Oczywiście, o ile zapłacą. Więcej informacji o tym mechanizmie mamy poznać wkrótce – najprawdopodobniej na E3.

Harrison przyznał też, że „Xbox One będzie wymagał połączenia z internetem, ale nie musi być połączony cały czas”. Precyzując - co 24 godziny konsola będzie musiała łączyć się z siecią, by zsynchronizować dane. Jeśli więc będziesz miał awarię internetu - nie pograsz.

Indyki

W tym samym wywiadzie Harrison poruszył również kwestię developerów niezależnych i ich gier. W przeciwieństwie do Xboksa 360, gdzie produkcje podzielone są na różne kategorie (sklepowe, Xbox Live Arcade i Indie Games), wszystkie tytuły będą gromadzone w jednym dziale. Dzięki temu wszystkie gry traktowane mają być jednakowo. Microsoft zapewnia też, że nie dojdzie do sytuacji, w której indyki będą gorzej promowane niż na przykład nowe Call of Duty.

Entuzjazmu Harrisona nie podzielają jednak sami niezależni twórcy. Redakcja serwisu Joystiq przepytała kilku z nich i choć nie każdy spisuje Xboksa One na straty (jeśli chodzi o indyki), to wszyscy na razie nie wydają się być pozytywnie nastawieni do nowej platformy. Tak mówi Brian Provinciano, twórca Retro City Rampage:

Jak dodaje:

Suchej nitki na Xboksie One nie pozostawił też Phil Fish, twórca Feza:

Kinect 2.0

Xbox One do działania wymagać będzie nowego Kinecta, który sprzedawany ma być razem konsolą. Kontroler potrafi oddzielnie rozpoznawać graczy i pady, dzięki czemu może zmieniać powiązania między nimi. Kinect będzie mógł też dostosować położenie części ekranu w split-screenie bazując na kierunku, z którego patrzy użytkownik.

Ruchowy kontroler ma mieć poszerzone pole widzenia, dzięki czemu będzie można korzystać z Kinecta w mniejszych pomieszczeniach, natomiast kamera ma rejestrować nasze ruchy w ciemności za pomocą podczerwieni. Co jeszcze? Na podstawie kolory skóry twarzy i jej „bladości” konsola oszacuje tempo bicia naszego serca. Łał.

Sam Kinect będzie dysponował różnymi opcjami (które będzie można zmienić) i od razu będzie gotowy do użycia – John Link, manager ds. sprzętu w Microsofcie, w rozmowie z Polygon zaznacza, że dzięki dołączeniu Kinecta developerzy mogą od razu założyć, że każdy będzie miał ruchowy kontroler. Urządzenie działać będzie w kilku poziomach. Na pierwszym – gdzie pobór mocy będzie najmniejszy – Kinect znajdować się będzie w stanie czuwania, dzięki czemu będziemy mogli uruchomić Xboksa One za pomocą głosu. Microsoft zaznacza przy tym, że wprowadzi odpowiednie mechanizmy zabezpieczające - dzięki temu hakerzy nie będą mogli włamać się do naszej konsoli i podsłuchiwać nas przez ruchowy kontroler.

I jeszcze jedno – Ben Kilgore, wiceprezes interaktywnej rozrywki w Microsofcie, potwierdził, że nowy Kinect prędzej czy później trafi też na PC. Szczegółów jednak brak.

Dysk twardy

W Xboksie 360 można wymienić posiadany dysk twardy, aczkolwiek trzeba będzie kupić oficjalnego, licencjonowanego przez Microsoft „twardziela”. W Xboksie One takiej opcji nie będzie – gracze skazani będą na 500 gigabajtowy HDD. Na szczęście pojawi się możliwość podłączenia pamięci i dysków USB poprzez jeden z trzech portów USB 3.0. Dobre i to.

Telewizja najpierw tylko w USA

Sporo miejsca na wczorajszej konferencji Microsoft poświęcił usługom telewizyjnym Xboksa One. Niestety – co było do przewidzenia – te dostępne będą w pierwszej kolejności (już w dniu premiery) tylko w Stanach Zjednoczonych. Gigant z Redmond planuje jednak uruchomienie wspomnianych opcji także w reszcie świata.

Cena

Na razie co prawda oficjalnej ceny Xboksa One jeszcze nie ma, ale kilka sklepów zaczęło już przyjmować zamówienia przedpremierowe, a w niektórych przypadkach wyceniono już nawet konsolę. Na przykład w brytyjskim Zavi.com urządzenie kosztuje 399,99 funtów (1957 zł).

Via: Cdaction.pl

2 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    po wyglądzie jestem stanie stwierdzić ze nowy xbox one będzie wstanie odczytać moje wszystkie kasety VHS w końcu to urządzenie multimedialne robi wszystko i nic szkoda ze jeszcze tostów nie robi ale kto wie....

1 osoba to lubi.
  4. YokaPL

YokaPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie podoba mi sie ten wyglad taki kąciasty :D i ten pad :/

1 osoba to lubi.
  5. karln

karln Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oj i z tego co mi się wydaje to trzeba będzie się znowu przestawić na playstation....

6. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    Boże jakie gówno! W tej generacji zaopatrzę się chyba w ps4. Zawiodłem się bardzo. Jeszcze to podłączenie do neta i zakaz grania w gry używane. A nie, nie zakaz... można zagrać jak dopłacę... Tyle opcji telewizyjnych a pewnie większość z nich w Polsce nawet nie będzie działać. To ma być konsola do grania czy do oglądania tv?! Wydaje mi się że m$ zgubił się trochę w tym co robi, tylko Oni chyba są entuzjastycznie do tego nastawieni...

7. Seb93

Seb93 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    do wyglądu nic nie mam nie o to chodzi, do neta też bo i tak mam do niego dostęp, to martwi mine ta informacja z używanymi grami, czyli co juz sobie nie kupie taniej uzywanej gry, bo nie dość że musiałbym zapłacić typowi u którego kupiłem to jeszcze zapłacić za to że w nią pogram, bez sensu, albo co pożyczam od koleżki gierke i też za nią płace jak za nową? to juz lepiej jak sobie sam nową kupie chyba. Zobaczymy po E3 co to będzie bo narazie gdzie patrze to widze tylko same negatywne komentarze

8. BuRRRza

BuRRRza Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tarnobrzeg
    Chyba wybiorę PlayStation 4 .

2 użytkowników lubi ten post.
  9. d0mel

d0mel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Moim skromnym zdaniem jak nie będzie możliwości pograć bez neta w gry to to jakaś kpina jest. Do tego trzeba im za live bulić bo niby nie pograsz bez neta , za odkupywane gry od kogoś trzeba zaplacic wszystko obraca się wokół kasy , kasa kasa i jeszcze raz kasa chyba się sami trochę pogubili w tym co robią chcą po prostu jeszcze więcej kasy na wszystkim kroić oby to był tylko odgrzewany kotlet :)

10. LucyFair

LucyFair V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Podłączenie do neta ble ble podłączenie do neta, no dobra, wystarczy jak włożę wtyczkę do xboxa czy live musze mieć kupiony? bo tego nie wyczytałem nigdzie.. Nie wiem wiele o ps4, ale jeśli na ps4 będzie możliwość grania w używki bez magicznych dopłat, to będzie to miażdżąca przewaga playa nad X'em.

11. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    kurdeee ludzie, ona nie ma służyć do oglądania tylko do GRANIA!

12. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Jeden wielki fail. Konsola brzydka mam nadzieje ze to wstepna obudowa, kinect jak z pudeleka po ciastkach. I po co mi te gownane multi media nie potrzebuje tego i nie mam zamiaru za to placic. X ma byc do gier co do podlaczenia do sieci i uzywek to mi to tito bo zamierzam kupic jak bedzie przerabialna. A ktora wybiore czas pokaze.

1 osoba to lubi.
  13. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce

No to chyba będziesz musiał się dostosować albo przejść na PS4 co większość z ich gadania to zrobi.
    Ja jak na razie jestem za X. Czekam tylko do E3 by zobaczy gameplaye

14. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Mi obojetnie ktora szybciej niz 2-3lat nie kupie zadnej . Rok trzeba odczekac az sie rozkreci liczy sie wygoda grania, i jakosciowo gry warte uwagi za rozsadna cene wszystko.

15. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Taa, ale ceny gier na pewno nie zmniejszą się 3 lata po premierze ( NÓWEK )
    Ponoć na XOne ceny gier maja być różne ze względu na to, że MS nie będzie ingerować w to. Trochę dziwne

16. Czesiu16

Czesiu16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie uwazasz, ze troche za duzo wymagasz jak na osobe, ktora ma zamiar ich zwyczajnie okradac? Od razu mowie: ,,Kupie ich konsole wiec *********j" to troche slaby argument...
    "nie mam zamiaru za to placic" dobrze ze masz zamiar placic za cokolwiek...

17. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Typowe w Polsce. Ludzie chcą mieć wszystko najlepsze ale po kosztach.

18. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    W innych krajach piractwo to wyzsza szkola jazdy ehh . Jak za co za sam sprzet i czasami za jakas dobra gre.

19. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Pewnie tą co szybciej "złamią", hehe :cool:

20. cptMichaaX

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    większość ludzi tu na forum ma przerabiane konsolki przez co taka jest reakcja ( negatywna ) graczy a tylko kilka reakcji ( pozytywnych ) słychać w tle. Może się mylę ale ja tak to widzę ...

21. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Powiem tak. Bunt piratów, a normalni gracze (Czyli m.in ja) mają wyrąbane na te wszystkie podobno negatywne rzeczy :)

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum