1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One i kino domowe 5.1

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez tom.margo, Styczeń 29, 2016.

1. tom.margo

tom.margo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć,
    mam problem - chodzi o xbox'a one i kino domowe 5.1. Podłączenie w chwili obecnej jest następujące HDMI od xbox do 5.1 i HDMI z kina domowego do TV. W teorii powinno działać bez problemu, ale niestety - testy kinect i kalibracja mikrofonu przechodzi bez problemu- dźwięk pojawia się w każdej kolumnie i po tym zaczynają się schody: odgłosy przechodzenia między menu słychać tylko w trzech głośnikach (lewy i prawy przód oraz lewy tył - centralny, prawy tył i tuba cisza). Ta sama sytuacja jest gdy na xboxie odpalę Youtub czy media player.
    Weryfikowałem kable HDMI i zmieniłem je. Uruchamiając muzykę/film bezpośrednio na kinie domowym - wszystko jest ok, to samo z telewizora.
    Najdziwniejsze jest to że test/kalibracja mikrofonu jest robiona na każdą kolumnę i słuchać ewidentnie jak z każdego głośnika kolejno wydobywa się dźwięk.
    Co jeszcze testowałem - podłączyłem HDMI z xbox do TV a optyką spiąłem dźwięk - no i wszystkie kolumny grały ale stero.
    Czy ktoś z Was męczył się może z problemem XboxOne vss zestaw 5.1??? Macie może jakieś pomysły - bo mi już brak. A kontakt z MS, nie powiem bardzo sympatyczny - tylko dziś po 4 godzinach rozmów skończyło się tym że powinienem przywrócić ustawienia fabryczne - co moim zdaniem nie ma wpływu - tym bardziej że konsola jest nowa i nawet nic nie zdążyłem wgrać poza youtube, media playerem i jedna gierką - a gierka działa poprawnie na wszystkich głośnikach. Pomocy....

2. Lotnik421 Xbox One

3. sondej1213

sondej1213 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam optyka z xboxa do kina, i hdmi z xboxa do telewizora, w ustawieniach na Xbox ustawiony bitstream na Dolby. Z tym że oglądając samo tv nie mam dźwięku na kinie...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

4. xlc

xlc Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jesli dźwięk w konsoli masz ustawiony na bitstream(5.1) to oglądając YouTube dźwięk będzie dobiegał tylko z przednich głośników (kina domowego) a to dlatego że YouTube w większości obsługuje tylko dźwięk Stereo i na to nie będziesz miał wpływu. Jeśli chcesz żeby z YouTube dzwiek był na wszystkich glosnikach to możesz tylko zmienić dźwięk w konsoli na Stereo.

5. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli otworzę youtube przez TV - a finalnie przez kino 5.1 i zapuszczę np:
    mam idealnie wszystkie głośniki - przez Xboxa youtube... głośniki przedni lewy i prawy

a powiedz mi jak masz podłączone głośniki??

Ostatnia edycja: Styczeń 29, 2016
  6. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A włączałeś jakiś film na 5.1? Dla mnie było to 2.0, bo podłączyłem tak jak Ty. A najlepsze jest to że na forum forums.xbox.com ktoś napisał że wszystko mu ładnie chodziło do czasu ostatniej aktualizacji - oczywiście jak wysłałem link do supportu MS zaprzeczył.

7. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tak jestem pewien że to Dolby 5.1 zarówno w grach jak i filmach

Edit: oczywiście w pozycjach które te 5.1 obsługują bo na takim YouTube 5.1 Raczej nie uświadczysz we wszystkich filmach

8. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No tylko szkoda że dźwięk nie idzie na kolumny też z TV...

9. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No kombinowałem na wiele sposobów z tym że moje kino na wejściu nie łapie hdmi z 5.1. A druga sprawa ze tv nie wypuści 5.1 z optyka gdy źródło jest z hdmi bo automatycznie dźwięk z hdmi na wejściu przechodzi na stereo

10. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    763
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    na youtube będzie ci grało tylko prawy lewy i centralny . Umnie tak samo podczas grania gra w 5:1 youtube i muzyka z pena badz cd tylko przednie + subwoofer nic z tym nie zrobisz temat przerabiałem na wszystkie sposoby

sondej1213 lubi to.
  11. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    to szczerze lipa.... przecież jeden z nagłówków głosi - centrum multimedialne - ale chyba trochę za mocne słowo. miałem wcześniej ps3 - 100% chodziło idealnie - jeśli był dźwięk 5.1 - chodziło 5.1, jeśli 2.0 -> radził sobie że wypuszczał stereo na 5.1 - chodziło to bardzo ładnie. Teraz stwierdziłem że czas na xboxa i jeśli nie uda się nic z fantem zrobić to odrobinę będę zawiedziony (pociesza mnie tylko fakt że ps4 z tego co słyszałem ma też problemy).

12. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam różne tryby surround w kinie i jak słyszę że nie wszystkie głośniki grają to przelaczam na taki, który rozszerza stereo na 5.1, jednak nie zawsze brzmi to dobrze i czasem lepiej zostawić na standardowym Dolby Digital

13. BialyGTi

Polubienia:
    763
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    moze bedzie łatwiej jak napiszemy kto ma jaki model Ampli moze jeden drugiemu cos doradzimy

14. sondej1213

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam PEAQ PBR510HC więc pewnie średnio pomogę :p

15. BialyGTi

Polubienia:
    763
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    no to faktycznie u ciebie zostają tylko ustawienia do przestawiania. No ale ogolnie sprawa wygląda tak ze sam youtube jakaś kiszke nadaje (kiedyś inaczej chyba nadawało dzwiek) dlatego z youtube nie mamy dzwieku w 5:1. umnie z Tv idzie optykiem 5:1 ale jak włączę youtube na tv to juz d.up.a to samo co z xboxa. Sam xbox tez optykiem połączony z ampli a do tv HDMI idzie

moj Ampli to Harman/Kardon AVR 330

16. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja mam sony dvr n9100w. czytam inne fora i już sam nie wiem - jedni piszą że połączenie HDMI z xbox do kina i z kina do tv działa - kwestia ustawienia 5.1 uncompressed inni żeby to wyłączyć i zostawić Bitstream Out a jeszcze inni są w takiej samej sytuacji jak ja i nie mają rozwiązania. Dzwoniłem do sony - też ręce rozkłada i mówi że jest to kwestia wysyłania z xboxa - z czym ja bym się zgodził.
    Najciekawsze w tym wszystkim jest to że przy moim ustawieniu 5.1 uncomp. działają kolumny przednie lewa i prawa oraz lewy tył. centralny i prawy tył głuchy. Mało tego jak przełączę efekt na filharmonię - jest w prawej tylnej kolumnie delikatny pogłos. Powinno to działać bez problemu a tu zaskoczenie, tym bardziej jak demo gierek przy pierwszym starcie poleciało to dźwięk był mega. Moim zdaniem jest jakiś babol - gdzie ps3 sobie poradziła przy dźwięku 2.0 na 5.1. I teraz żeby bardziej zagmatwać sprawę: synchronizacja microfonu - miodzio kolumny się zgłaszają, test przez youtube 5.1 .... padaczka.
    Nie uważam żeby łączenie optyką dźwięku xbox-kino było ok (chodź pewnie jest to jakieś rozwiązanie) - a dlaczego nie - ja mam tak podpięty TV do soniacza jako zwrotny obraz/dźwięk. A hdmi w teorii jest wystarczającym rozwiązaniem by przesłać obraz i dźwięk 5.1. czy też 7.1. Z każdą chwilą mam coraz większy mętlik.

17. xlc

xlc Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie do końca rozumiem jak to możliwe że dźwięk z TV jest w 5.1 a z aplikacji (YouTube) na TV w 2.0.Zawsze pozostaje podpięcie kina bezpośrednio to TV (optykiem) i w opcjach TV ustawić przetwarzanie dźwięku na przestrzenny.

18. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  19. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  20. MolKiller

MolKiller Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rybnik
    Mam Yamaha RX-V475 i zero problemów. Gry i Blue-ray w 5.1 a muzykę przełączam na kinie w stereo 5.1

21. tom.margo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    czy możesz napisać jak masz podłączone i jakimi kablami -oraz jak ustawiłeś xboxa??

Wczytywanie...

Poleć forum