1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One - jak to jest z tym pożyczaniem.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez omen1989, Czerwiec 27, 2016.

1. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie. Nie zabijajcie mnie od razu za nieprzeszukiwanie forum. Szukałem rozwiązania, ale bez skutku. Użytkownikiem forum jestem dość świeżym, natomiast użytkownikiem konsoli już troszkę dłużej. Ostatnio mój chrześniak "dorobił się" własnego egzemplarza konsoli i tu pojawia się problem dzielenia się grami. Jako że ja na swoim koncie coś tam już mam, chciałem się z nim podzielić. Swoje konta mamy powiązane na liście znajomych. Ja mam swoje konto ustawione jako domowe u siebie, on ma swoje u siebie. Gdy zaloguje się u niego "w tle", to może on pobierać gry, którymi ja dysponuję i w nie grać, ale z ograniczeniami. Nie jest zapisywany stan gry. Za każdym razem gra się od nowa. Przykładowo w forzie za każdym razem jest filmik wstępny, wygląda to jak demo. Czy jest gdzieś na forum opis krok po kroku, co i jak robić, żeby to miało ręce i nogi?

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    763
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Ty jego konto ustawiasz jako konto domowe na twojej konsoli. A on twoje ustawia jako domowe na swojej konsoli i tyle z kombinacji. On będzie miał twoje gry Widoczne jakie ty posiadasz a ty jego ( wchodzicie na swoich konsolach logujac się na swoje profile)

4. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli przy 3 osobach już jest problem? Kiedyś gdzieś czytałem, że można udostępniać sobie cyfrowo gry w obrębie 10-osobowej grupy "rodziny". Czy to aktualne czy nie? Nie mogę mieć normalnie jak człowiek swojego konta jako domowego? Przecież jak ustawie jego konto jako moje domowe, to znów ja nie będę pewnie mógł grać normalnie w swoje gry, jak on nie może w moje teraz....Potitane to wszystko.

5. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak przy 3 osobach jest problem. Maksymalnie można dzielić się z drugą osobą i na tym koniec (jeśli chodzi o ustawianie kont domowych na różnych konsolach) to 10 to pewnie chodziło o to, że maksymalnie 10 kont na Twojej konsoli mogłoby korzystać z Twoich gier. Jeśli chcesz się dzielić z chrześniakiem to tak jak Ci napisał Biały. Ty ustawiasz jego konto jako domowe u siebie, on Twoje na jego konsoli. Inaczej to nie zadziała. A czemu niby nie możesz grać w swoje gry? Będziesz mógł grać, bo przecież gry są na Twoim koncie, a na swoim koncie będziesz sobie normalnie grał. Jedyne co sie zmieni to, że inni użytkownicy Twojej konsoli nie będą mogli grać w Twoje gry i nie będą mogli korzystać z Twojego golda by grać po sieci, bo uprawnienia dostanie do tego Twój chrześniak. No chyba, że Twój chrześniak będzie miał golda na swoim koncie to wtedy zagrają. Musisz sobie wybrać mniejsze zło chcąc się dzielić ;)

Istnieje inna opcja jaką ja preferuję, ze znajomymi kupujemy wspólnie grę na nowy profil. Pierwszy, który zaloguje ten profil wystarczy, że raz zaloguje się na profil, pobierze grę i nie musi się więcej logować na te konto. Druga osoba jak chce zagrać w tą grę to musi najpierw zalogować te konto z grą (oczywiście wcześniej musiał sobie grę pobrać z tego profilu) i później przełączyć się na swoje konto. Wtedy oboje możecie grać w daną grę w jednym czasie, nikt nikomu nie wadzi i gry mają normalne save. Każdy gra na swoim normalnym profilu :) W tej opcji również maksymalnie można się dzielić z drugą osobą, bo jak osoba trzecia zaloguje to kogoś z was wyrzyci z gry.

6. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Strasznie utrudnione to wszystko ;p A tak w ogóle, to podobnie mam teraz u mnie tylko jest problem. Załóżmy, że moje konto porównując do Twojej sytuacji, jest kontem, na którym kupujecie gry. Konto chrześniaka jest kontem drugiej osoby, która chce pobrać. Czyli loguje się on najpierw na konto moje (w tle), a potem w swoje. Dlaczego nie ma save'ów??

7. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie mam pojęcia czemu nie ma zapisów gier. Nie spotkałam się jeszcze z tym problemem tak szczerze :( Co to za gra w ogóle?

8. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Czy jest to gra we wstecznej z x360? Czy chrześniak miał w wcześniej x360? I konto live?

9. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Konkretnie chodzi o Forzę Horizon 2. Ani ja, ani on nie mieliśmy wcześniej 360. Gra jest na XO. Miałem konto live, ale mi się teraz skończyło, on jeszcze swojej karty nie wykorzystał. Podobnie jest z The Grid, przy każdym uruchomieniu musiałby tworzyć nowego użytkownika do gry w karierze, ale to akurat było z 360. Coś mi tu nie gra. Czy jak ustawie swoje konto u niego jako domowe, ale będzie on grać normalnie na swoim, to będzie OK?

10. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jeżeli chodzi o grida to były przypadki że ludziom nie zapisywało postępów w grze z wstecznej jeżeli nie mieli konta założonego na x360. Gdzieś to było tu na forum. Konta ustaw tak jak napisałeś.

11. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Spróbujemy, dam znać, jak to wygląda, jak "ogarnę system".

12. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    @omen1989@omen1989 mam identyczna sytuację i wydaje mi się, że ze względu na bezpieczeństwo Twojej kasy i ogólną wygodę najlepiej ustawić u chrześnika na swoim koncie "konsolę domową" z ewentualną koniecznością logowania się na Twoje konto za pomocą hasła. U Ciebie np. logowanie instant (jeżeli Ty korzystasz najwięcej). Jeżeli masz Golda i EA Access to u chrześnika też będzie działał (jedynie niektóre gry w trybie wypróbowania w ten sposób nie śmigają).

13. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kurde, łatwiej byłoby zrobić listę znajomych. Zaznaczasz jakiegoś znajomego, wybierasz grę, jaką chcesz mu udostępnić i załóżmy jest limit udostępnienia 1 gry 2 osobom i po problemie, łatwo, prosto i przyjemnie, a tu kombinacje...

14. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Hahaha padłem leżę i kwicze. Już M$ pójdzie na rękę graczom żeby zamiast dwóch kopii sprzedac jedna. Ciesz się że wogole jest taka możliwość.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

kuleczka91 lubi to.
  15. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  16. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @omen1989@omen1989
    To nic skomplikowanego, to Ty widzisz jakieś problemy w tym wszystkim, a wielu użytkowników naszego forum ma tak zrobione i nie narzeka :p Chcesz się dzielić to kombinuj. Najłatwiej i bez problemu jest jak się ma gry na 3 osobnym koncie :p

A takie pytanie odnośnie tego FH2 czy Twój chrześniak ma konsolę podłączoną do Internetu w ogóle? Bo FH2 za każdym razem robi sobie synchronizację plików (musi być włączona sieć w konsoli) i normalnie zapisy są takie jakie powinny być :> Akurat w XO jest o tyle fajnie, że chmura MS działa bez względu czy się ma Golda na koncie czy też nie. Reasumując, zapisy z gier są wysyłane na serwer MS i w razie czego z tej chmury są pobierane na konsolę :)

davex lubi to.
  17. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra, może trochę marudzę :) W końcu i tak lepsze to niż gry na płytach bez możliwości użycia w 2 miejscach jednocześnie...

18. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Przy starcie kampanii Xbox One Microsoft wraz z polityką always online proponował współdzielenie biblioteki gier pomiedzy maksymalnie 10 osobami... wraz z powrotem do polityki grania offline M$ wrócił także do polityki licencyjnej znanej z Xbox360, a więc 2 rodzaje licencji - na profil i na konsolę.

Jak widać M$ chciał pójść na rękę i stworzyć platformę nowej generacji, na której w najbliższej rodzinie/gronie znajomych można byłoby się wymieniać grami prawie bez ograniczeń (10 osób to jednak dość sporo). Podziękujmy wszystkim przeciwnikom polityki i zwolennikom grania offline (ciekawe ilu z nich teraz gra zawsze OFFLINE :p)

EDIT : dodam jeszcze, że polityka always online zakładała konieczność zalogowania nie rzadziej, jak raz na 24h.

19. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    To ciekawe. Ale jednak....

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

20. kuleczka91

Polubienia:
    1863
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @omen1989@omen1989 zobacz mój poprzedni wpis odnośnie tego FH2 i daj znać :)

21. omen1989

omen1989 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @kuleczka91@kuleczka91 Sorry, jakoś przeoczyłem tego posta :) Tak, tamta konsola jest podłączona do Internetu.

Wczytywanie...

Poleć forum