Xbox One jako DLNA i jednoczesne emitowanie dwóch rzeczy

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie

Być może problem jest prosty, ale to moja pierwsza konsola i pierwszy kontakt z DLNA ;)

Mogę sobie emitować z komputera poprzez Xbox na kino domowe muzykę, mogę wyświetlać filmy, oczywiście tylko w pewnych zjadliwych dla konsoli formatach, no i puszczać pokazy slajdów. Niestety tylko mogę robić jedną z tych rzeczy na raz.

Chciałbym natomiast osiągnąć efekt, kiedy to będę mógł jednocześnie puścić pokaz slajdów i i muzykę która by sobie w tle grała.
Teoretycznie powinno się to dać zrobić konsola potrafi mieć uruchomione jednocześnie dwa programy, pytanie tylko jak to zrobić.

Bawił się już ktoś w ten sposób i podpowie?
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
naprawdę nikt nie używa konsoli do czegoś więcej niż tylko granie? ;)
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ja się bawiłem :) tak konsoli jest to fajne że można puścić na niej film z PC czy muzykę, xone używa do tego aplikacji xbox video do muzyki xbox Music, by słuchać muzyki i np przeglądać zdjęcia uruchom jedną z aplikacji w funkcji snap można wtedy słuchać muzyki i robić inne rzeczy jednocześnie
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Ale mam pytanie.
Nie mam wykupionego live, więc może to jest problem. Jak odpalasz Music, albo Video z poziomu konsoli, to możesz sięgnąć do zasobów komputera?
Ja do tej pory robiłem tak, że to emisja z komputera uruchamiała program na konsoli i niestety jak odpalałem muzykę i zdjęcia to ustawiała je w kolejce, więc miałem najpierw muzykę, potem zdjęcia i tak wg kolejki.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
a no racja właśnie sprawdziłem tak jak mówisz ustawia je w kolejce lecz zawsze możesz odpalić YouTube albo płytę z muzyką w konsoli i uruchomić snap

 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
No tak, tylko to mnie trochę nie urządza :)

Zdjęcia i muzę mam na kompie i czasm chciałbym skorzystać z obu tych zasobów na raz.

Jak rozumiem Ty też wysyłasz coś na konsole z komputera, a nie sięgasz, z konsoli do zasobów komputera?
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No tak, tylko to mnie trochę nie urządza :)

Zdjęcia i muzę mam na kompie i czasm chciałbym skorzystać z obu tych zasobów na raz.

Jak rozumiem Ty też wysyłasz coś na konsole z komputera, a nie sięgasz, z konsoli do zasobów komputera?
Z poziomu konsoli nie ma jak na razie możliwości przeglądania zawartości kompa, może kiedyś dodadzą coś takiego jak było na 360 czyli Windows media center gdzie z poziomu konsoli mieliśmy wgląd do naszej muzyki filmów i zdjęć na pc, tu jak na razie możemy je uruchomić za pomocą xbox one
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Z komputera to wiem jak to zrobić, miałem nadzieję, że z poziomu konsoli też się da sięgnąć do komputera.
No nic, dzięki za informacje.
 

Do góry Bottom