1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One już jest w polskich sklepach – i nie tylko w internetowych

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 25, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3214
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Pierwszy (?) polski market już ma w swojej ofercie nową konsolę Microsoftu. Znajdziemy ją nie tylko tam – sprzedawcom nie przeszkadza fakt, że oficjalnej premiery jeszcze nie było.

Xbox One w Polsce to nie nowość. Wystarczy wejść na Allegro, by zobaczyć wielu sprzedawców, którzy nie przejmują się tym, że konsoli oficjalnie w Polsce nie ma. W sieci next-gena mogliśmy kupić zaraz po europejskiej premierze.

A co z "tradycyjnymi" sklepami? Xbox One sprzedaje Komputronik oraz sieć Avans. Ten pierwszy sklep ma konsolę w internetowej ofercie, ale zaznacza też, że urządzenie znajdziemy w salonach. Podobnie jest w przypadku sklepu Avans. Jeden z klientów sklepu pisze:

Teraz dochodzi kolejny sklep, w którym Xbox One znajdziemy. Supermarket Selgros również nie czeka na oficjalną polską premierę i już konsolę sprzedaje. Cena konkurencyjna nie jest - 2397 zł - ale to i tak kolejna okazja, by nie zamawiać next-gena Microsoftu z sieci.

I co ważne - nie jest to sklep "specjalistyczny". Selgros to przecież supermarket, a nie sieć związana z technologią. Ciekawy jest więc fakt, że Xbox One trafia już do takich miejsc. Choć w Polsce teoretycznie nie powinno go być.

Możemy spodziewać się, że więcej sprzedawców zdecyduje się na taki krok. Sklepy muszą na własną rękę sprowadzać sprzęt, bo inaczej stracą klientów. Nikt nie będzie przejmował się tym, że konsoli w markecie nie ma, skoro "w internecie można już kupić".

Zwlekanie do października (a według plotek dopiero wtedy Xbox One do Polski dotrze) byłoby dla wielu ryzykowne. Już widać, że zainteresowanie jest, więc jeżeli ktoś chce czekać na polską premierę, to straci wielu klientów.

Internet nie patrzy na politykę Microsoftu, tylko sprowadza konsolę z zagranicy. Duże sieci handlowe muszą robić to samo.

Póki co czekamy na ruchy Media Markt, Saturna czy Euro RTV AGD. W ich internetowej ofercie konsoli jeszcze nie ma, ale niewykluczone, że pojedyncze salony zdecydowały się sprzęt sprowadzić. Prędzej czy później na pewno tak się stanie.

Nawet Empik planuje sprzedawać Xbox One, co zauważył portal ppe.pl. I to z polską instrukcją oraz serwisem! Wprawdzie konsola z oferty sklepu zniknęła, ale najprawdopodobniej niebawem się pojawi, pewnie także w salonach. Na empik.com napisano, że dostępna będzie od 3 marca, a zamawiając na stronie zapłacimy 2199 zł!

I co z tego, że Microsoft nie chce oficjalnie sprzedawać Xbox One w Polsce - ich strata. My sprzęt możemy kupić i to jest najważniejsze. I jak widać, nie jest to wielki problem.
    A Wy już Xbox One macie? Kupiliście w sieci czy w zwykłym, "stacjonarnym" sklepie? Dajcie znać, czy w waszej okolicy konsolę można znaleźć i ile trzeba za nią zapłacić. ​

2. Lotnik421 Xbox One

3. arczas89

arczas89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom, Poland
    A co jeżeli najbliższa aktualizacja XBOX ONE wprowadzi polski region i język?

4. bololabich

bololabich Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co to zmienia? Przeciez co z tego że masz dash EN jak gry i tak mogą być PL :p

5. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    Cena porażająca prawie 2500zł w takiej cenie to ja mam pc'ta 5x mocniejszego niż XO. Zamierzam zakupić konsole M$, ale dopiero jak wyjdzie oficjalnie w Polsce i jak cena spadnie, bo teraz to jest jakiś absurd.

6. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    W stanach cena 500 dolcow a u nas kosmos 800 zielonych, trzeba poczekac do premiery.

Wysłane z mojego ST26i

7. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Zapominasz, że cena US nie zawiera podatku, bo tam inaczej się je płaci.

Już jakiś czas wiadomo, że MS serwisuje konsole w PL więc nie ma na co czekac. Chociaż cena nie zachęca.

8. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Sugerujesz ze asortyment w sklepach mozna kupic bez podatku?

Wysłane z mojego ST26i

9. Sokar

Sokar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  10. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    Co do cen w US. Zależy gdzie kupujesz. W każdym stanie są inne podatki. Jak zamawiasz z innego stanu niż ten z którego zamawiasz podatku nie płacisz w ogole. Ja np mieszkam w illinois a xboxa zamawialem z Florydy przez Amazon. Zapłaciłem 499$ i żadnych podatków nie doliczylo. Gdybym poszedł do np gamestopu doliczyli by mi ok 40$ ekstra. Najlepiej zamawiać z amazonu lub z craiglist(chociaż tu tylko odbiór osobisty wiec ktoś musiałby kupić i wysłać). Na craiglist nowke Xbox One można kupić za 400$ i żaden podatek nie obowiązuje.

Wysłane z mojego C6916 przy użyciu Tapatalka

11. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    400$ konsola + 60$ wysyłka do PL + 30$ zasilacz 230V = ok 1470zl. Tylko powtarzam, trzeba mieć kogoś tu na miejscu kto to kupi i wyśle. A tak btw jakby ktoś był zainteresowany grami na xo/ps4 to pisać priv.

1 osoba to lubi.
  12. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Patrząc na powyższe zdanie i próbując odgadnąć jego sens, zaczynam coraz poważniej się zastanawiać, czy przypadkiem newsów dla takich serwisów nie piszą dzieciaki tuż po szkole podstawowej? A może to jedynie Gamezilla tak nisko upadła, że nikt poważny nie chce się tam już podejmować podobnych zadań?

/Wysłane z telefonu/

13. Grzehooo

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Nie sugeruje, wiem, tam vat inaczej wygląda.
    Co do ceny to 499$ jak już.
    To dla tego u nas opłaca się mieć konto na US, cyfrówki są tanie nawet w sklepie.
    Co do zysków i strat: kupując od dystrybutora w europie wszystko co wynika z kursu plus marża to zysk, więc obrotność naszych krajan tu zyskuje.

14. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    http://chicago.craigslist.org/wcl/vgm/4349909402.html
    proszę bardzo. 425$ nówka nie otwierana, a nie raz juz widziałem po 400:) i z craiga taxu nie płacisz.

15. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    .

16. SNR

SNR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubelszczyzna
    Koszt w usa to połowa ceny w pl... dajcie spokój...

17. Adek86

Adek86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków

No to bracie powinieneś się serio zastanowić nad byciem kimś kto te konsole przyśle do polski ;) jeszcze dorobiłbyś do emerytury ;)

18. arczas89

arczas89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom, Poland
    Myślę że jak ktoś jest zainteresowany XONE powinien poczekać do polskiej wersji. Po pierwsze będzie to w tym roku. Po drugie być może będzie już to nowa wersja sprzętowa z poprawkami. Po trzecie być może będzie wersja biała bądź nawet już slim? Pełna normalna gwarancja, polskie komendy dla kinecta i być może jakieś dodatkowe usługi z których nie możemy korzystać aktualnie na konsolach z zagranicy w Polsce.

19. Grzehooo

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Nie ma to większego znaczenia. Serwis jest, komendy głosowe może będą, chyba nie wszystkie kraje mają(z tych, które premierę miały). Biała jest ładna, ale mi by nie pasowała bo mam wszystko czarne. Teraz nie ma wszystkich usług ale więcej bym się nie spodziewał.
    Bardziej interesująca byłaby wersja 1tb.
    Według mnie jeśli ktoś się nie jara to czeka, jak ktoś chce pograć i zacząć z XO może spokojnie inwestować.

20. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Się dziwicie że w USA wszystko tańsze (nie tylko konsole ale cała elektronika użytkowa).... przecież tam ludzie zarabiają kilka/kilkanaście razy więcej od Polaka - to muszą mieć przecież TANIEJ, więc co Wy tacy zdziwieni :encouragement:

1 osoba to lubi.
  21. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    Na konsole przecetny amerykanim pracuje 3-4 dni, o grach nie wspomnę, na ebayu używane w stanie idealnym 30-40$

Wczytywanie...

Poleć forum