1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One: Masz telewizor SD? To nie pograsz

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Maj 24, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Zła wiadomość dla osób nie posiadających telewizorów HD, a planujących kupno Xboksa One. Microsoft potwierdził, że konsola posiadać będzie tylko wejście HDMI. Platforma może mieć jednak jedną przewagę nad PS4 – możliwość uruchamiania gier w rozdzielczości 4K.

W oficjalnej specyfikacji Xboksa One pojawiła się informacja, że konsola będzie posiadać tylko wejście HDMI. To oznacza, że nie będzie jej można podłączyć do telewizorów SD. Oczywiście w dzisiejszych czasach to coraz mniejszy problem, ale podejrzewam, że wciąż spora grupa osób korzysta ze „starych” odbiorników.

Urządzenie będzie mogło natomiast – tak jak PS4 – uruchamiać filmy w rozdzielczości 4K. Co prawda, we wspomnianej specyfikacji podano, iż raczej nie będzie można grać w takim trybie, ale Yusuf Mehdi, wiceprezes ds. marketingu i strategii w Microsofcie, w rozmowie z Forbesem stwierdził, że „nie ma sprzętowych ograniczeń”, by uruchamiać gry w tak wysokiej rozdzielczości. Wszystko więc zależeć będzie najprawdopodobniej od developerów.

Via: Cdaction.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Cóż takie czasy nastały, że to raczej nie jest duży problem.

4. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1110
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja osobiście nie wyobrażam sobie grania na TV SD na x360 :D
    ale pewnie są jeszcze ludzie grający na na kineskopowcach, ja sam gram na LCD już od 3 lat ,
    M$ po raz kolejny strzela sobie w stopę.

5. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Gry w 4K większej bzdury nie słyszałem Buhahaha na 5GBDDR3, najnowsza karta GeForce GTX Titan który ma na pokładzie 6GB GDDR5 i kosztuje 4200zł. wyciąga 15 klatek na sekundę np. w Crisis 3 w 4K !! Oby filmy im się nie cieły w tej rozdziałce bo gier to to nie uruchomi chyba że będą chodziły klatka po klatce, hehe

1 osoba to lubi.
  6. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Nie no chyba każdy ma TV FullHD w tych czasach. Granie na x360 na zwykłym TV SD, to jak granie na pegazie...

7. Emca

Emca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mylisz się!
    Microsoft to najlepsza firma na świecie, jeśli potrafią zrobić z konsoli do gier, kablówkę która będzie działała tylko w stanach to oczywistym jest, że poradza sobie z grami w 4K

A tak poważnie to także nie wyobrażam sobie x360 bez HD, więc dla mnie ta zmiana nic nie zmienia ale na pewno są gracze w których to uderzy

8. Makavel

Makavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Drawsko Pomorskie
    Dziwne, cały czas ktoś rozmawia o czymś z Microsoftem (cały czas są to złe wieści, a nie dobre), a nigdzie nie ma poparcia tych słów przez kogoś z Microsoftu.

9. KejGi

KejGi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    nie porownuj Pc do konsoli gdzie w piecu 3/4mocy idzie na dzwiganiu systemu gadzetow i innych smieci

10. d0mel

d0mel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to sie raczej zalicza do nie problemu gorzej z reszta :p

11. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Dla mnie to akurat informacja, której wyczekiwałem od nowych konsol. Przecież X360 i PS3 koszmarnie wyglądają na CRT, ich zamysłem było odtwarzanie gier na LCD. Poza tym to mają być konsole, nie amplitunery. Jak dla mnie wystarczą dwa wyjścia: jeden na HDMI, jeden na prąd.

12. kulkers

kulkers Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Już chyba nikt nie gra na kineskopach. Dla mnie to zrozumiałe i bardzo dobrze zrobili. niech konsola będzie mniejsza bez niepotrzebnych wejść.

13. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Jak dla mnie dobrze, że idą do przodu no mimo iż są jeszcze ludzie grający na SD. Ale kto kupi konsolkę za 2000 zł z kinect nie wierzę w to bym miał tv bez FULL HD

14. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jak na razie nie spotkałem się z komentarzem typu: "Nie no kur.. zaje...cie" A więc myślę, że jeżeli kogoś stać na nową generację konsoli to i będzie stać na telewizor, bo już chyba duża większość ma telewizory z wejściem HDMI. Koszt najzwyklejszego telewizora LCD "32 to coś ok. 1000zł. Ja już gram od ładnych paru lat na 42 i szczerze nie wyobrażam sobie grać na kineskopowym bo jak raz podłączyłem żeby sprawdzić to mało co oczopląsu nie dostałem.

15. Kris194

Kris194 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miałem jakiś czas temu wątpliwą przyjemność pograć na x360 na kineskopowym i wiem, że już nawet nie odważę się podłączyć kabla odpowiedzialnego za przesyłanie obrazu do takiego TV...

16. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    No ludzie nie żyjemy w afryce, telewizory z wejściem HDMI to chyba każdy już ma :)

kolejny plus M$ zaraz za stałym wymaganiem połączenia z netem

17. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Może i ma ale i tak inputlag jest o wiele mniejszy w SD i w BF3 osobiście gram na SD, ponieważ jest o wiele wiele szybciej bo ta generacja nawet już nie trzyma płynności w 720p

18. SoTeR

SoTeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bytom
    Ja grałem na CRT i spoko mi się grało :)

19. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Nie kupuje się takiej konsoli aby grać na TV SD :) jak dla mnie było by to nie porozumienie. Jak sobie nie wyobrażam granie na X360 na TV SD a co dopiero na Xbox One :)

20. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    No litosci kto gra na konsoli na kwadracioku w tych czasach, chyba ci lubia sadomaso. Ciekawe jak gry beda wpierac 3d w tv bo obecnie malo tego, a monitor od 300zl w biedronce sie kupi juz.

21. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Bo MS nie komentuje plotek.

Co do newsa nic dziwnego - nie wyobrażam sobie gry na SD, zresztą, ostatni telewizor kineskopowy wyrzuciłem 4 lata temu.

Mam telewizor LCD z matrycą IPS i nie wiem o czym mówisz :)

Zresztą gram też na drugim TV LCD ( PHILIPS ), i nie widzę żadnego dyskomfortu więc pisanie "granie na SD jest o wiele wiele szybsze" jest co najmniej śmieszne :)

Wczytywanie...

Poleć forum