1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One pokazany światu. 6 najważniejszych faktów dotyczących nowej konsoli Micro...

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez DJ.Bart, Maj 22, 2013.

1. DJ.Bart

DJ.Bart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Xbox One Unveil Video

Brak konieczności ciągłego podłączenia do internetu, ale i brak wstecznej kompatybilności - a do tego lepiej, szybciej i dokładniej. Xbox One nie zadziała natomiast bez Kinecta.

Xbox One - tak nazywa się następca Xboksa 360. Żadna plotka dotycząca nazwy nie okazała się prawdą. Zobaczyliśmy jak konsola wygląda, wiadomo kiedy mniej więcej się pojawi, znamy najistotniejsze cechy. Poniżej rzut oka na najważniejsze punkty prezentacji.

1. Pod maską Xbox One
    Wnętrzności konsoli prezentują się solidnie - 8 Core CPU, 8 GB pamięci RAM, USB 3.0, wbudowane Wi-fi, architektura 64-bitowa, dysk twardy 500 GB, wejście HDMI oraz napęd Blu-ray. Sony jest więc ostatecznym zwycięzcą w walce formatów - czy ktoś pamięta, jak Microsoft lansował HD DVD? Przedstawiciele Microsoftu zarzekali się, że Xbox One będzie działał cicho (pierwsze modele Xboksa 360 potrafią budzić sąsiada za ścianą). W bliżej nieokreślony sposób będzie korzystał z chmury.

Xbox One

Co ważne, Xbox One nie wymaga ciągłego podłączenia do sieci (mityczne always on), co ujawniono już po konferencji.
    Ale podpięcie będzie wymagane bardzo, bardzo często. MS twierdzi, że w nie wszystkie gry singlowe będą wymagały internetu, da się też offline oglądać filmy. W gry będzie można grać już w trakcie instalacji (obowiązkowej).

Co z blokowaniem używek? Nie do końca wiadomo. MS zapowiada, że umożliwi graczom wymianę i odsprzedaż gier, ale więcej szczegółów ma podać niebawem.Zapewne szykuje się jakaś opłata aktywacyjna używek.

Xbox One nie jest kompatybilny ani z grami pudełkowymi z X360, ani z Xbox Live Arcade, co wynika z różnicy w architekturze procesorów. Będzie można natomiast przenieść swojego Gamertaga i Gamerscore.

2. Nowy Kinect
    Kinect w wersji 2.0 ma być dokładniejszy, o szerszym polu widzenia i lepszym wyczuciu głębokości, rozpozna też dokładniejsze gesty, choćby przekręcanie nadgarstka - chwytanie czy przesuwanie dłonią przyda nam się na przykład przy minimalizowaniu okna z Internet Explorerem w celu rzucenia okiem na film.

Xbox One i Kinect 2.0

Nie interesuje Cię Kinect? Mam dla Ciebie złą wiadomość - Xbox One nie zadziała bez niego.

3. A co z joypadem?
    Nowy pad jest inaczej wyprofilowany, z mocniej zaznaczonymi wybrzuszeniami w analogach, z dużym X-em osadzonym wyżej niż dotąd - ponoć design doczekał się 40 zmian. Nie wiadomo co z baterią i ładowaniem jej. Generalnie większych zmian tu nie ma, i co najważniejsze - MS oparł się pokusie użycia panelu dotykowego w jakiejkolwiek formie.

Pad do Xbox One

4. Telewizja. Ale czy dla Polski?
    Podobno internet miał zabić telewizję, ale Microsoft ma inne zdanie na ten temat. Xbox One ma być centrum domowej rozrywki (ile już razy słyszeliśmy to określenie?). Gracze mają się swobodnie przełączać między oglądaniem telewizji i graniem - z użyciem komand głosowych. Głos posłuży też do przełączania kanałów i programów. Live TV pojawi się na starcie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i będzie wymagało osobnego urządzenia.

Xbox One i telewizja

Co z tego zobaczymy w Polsce? Przez ponad 5 lat nie doczekaliśmy się wprowadzenia obsługi Kinecta dla języka polskiego mimo świetnej sprzedaży urządzenia. MS bardzo skromnie poczynał sobie też z zawieraniem kontaktów z partnerami medialnymi i wprowadzaniem do dashboarda konsoli nowych usług. Czy to się teraz zmieni?

5. Nowy Xbox Live
    Wspomagana przez większą niż dotąd liczbę serwerów usługa będzie oferowała usprawnione osiągnięcia, które mają bardziej pokazywać sposób w jaki gramy, niż to, co osiągnęliśmy. Matchmaking ma się odbywa w tle, czyli grając w jedną grę możemy ustawiać się na pojedynek w drugiej. A znajomych będziemy mogli mieć nawet do 1000.

Xbox Live

6. Gry... a tak, jakieś były
    Xboksa One nie zawiedzie Electronic Arts, które dostarczy FIFA 14, Madden NFL 25, nowe UFC i NBA Live 14.
    Nowy silnik EA Sports Ignite ma ponoć 10-krotnie zwiększyć szczegółowość animacji. Jeśli lubicie tryb Ultimate Mode, to wiedzcie, że w FIFA 14 pojawi się on ekskluzywnie na Xboksie One.

Nie zabraknie Forza Motorsport 5, dziwi natomiast brak wzmianki o nowym Halo. Będzie natomiast serial oparty na tym uniwersum, który rekomenduje sam Steven Spielberg.

Z głębokiego snu obudziło się Remedy, prezentują jedyną nową markę na pokazie - zwiastun Quantum Break niewiele mówił, ale intryguje. Pytanie, czy firmie uda się wreszcie wydać grę bez wielokrotnego opóźniania premiery.

Wisienką na torcie był zwiastun Call of Duty: Ghosts. Nowe będzie wszystko, od silnika po świat. Będzie nawet pies. Mapy w multi mają się zmieniać dynamicznie, na przykład znienacka poziom zmyje powódź, zmieniając jego charakterystykę. Bogatsza będzie personalizacja postaci. DLC starym zwyczajem znów wyjdą najpierw w wersji na maszynę MS.

Zaraz po konferencji potwierdzono, że na Xbox One pojawią się m.in. Assassin's Creed IV, Watch Dogs, Destiny, Battlefield 4, Thief i Destiny.

Xbox One pojawi się "później w tym roku, na świecie".
    Nie wiadomo, czy to oznacza jednoczesną premierę na całym globie, za wcześnie na takie deklaracje.

Żródło

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    Poczekajmy do E3. Jak na razie Microsoft sporo uprzykrza życie graczom. Blokada używek, EA zniosło online passy na rzecz blokady. Xbox bez Kinecta to już nie konsola. Po konferencji aż huczy w necie.

4. Dave_NS

Dave_NS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowy Sącz
    pozostaje czekać i mieć nadzieję że jednak płacenie za używki to jakieś zwykłe nieporozumienie. Ciekawe też co zaprezentują nam na targach E3 Panowie od Sony :). Bez hejtingu tylko czekać na premierę.

5. DJ.Bart

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Ja powiem tak, z wyglądu mi się podoba jak z lat 90' :) widać że chłodzenie jest dobre, nie powinno być problemów jak w przypadku 360 ale tak jak mówisz Kinect, używki, EA itp. na dzień dzisiejszy zostaje przy x360 i kupuje PS4.

6. LucyFair

LucyFair V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ja tam jestem nastawiony bardziej pozytywnie niz niegatywnie, dziwi mnie, że ludzie wiedząc jeszcze tak niewiele, potrafią prowadzić wielkie kłótnie i batalie o to która konsola lepsza.. :) Twoim zdaniem PS4 lepsze? kup PS4... Xbox One lepszy? to kup Xbox One..

P.S. Mógłby ktoś podrzucić na PW lub w temacie link, gdzie mogę poczytać PRAWDZIWE oficjalne informacje na temat PS4? dzięki:)

7. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Masakra z tym że nie działa bez kinecta...
    Sztuczne zawyżanie kosztów dodawaniem na siłę tego chłamu.
    Nie zdziwię się jak znów będą ekscesy typu "MS może zaglądac nam do domów za pośrednictwem kinecta".

Czekam na jakieś info od konkurencji.

8. szangg

szangg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opoczno/Łódź/Bad Hersfeld
    Jak narazie po wszystkich informacjach wydaje mi sie ze to bedzie jedna wielka, smierdzaca kupa:/ i tak jak ktos wyzej pisal chyba bedzie to dobra pora zeby przesiasc sie na ps4

9. jankop

jankop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mnie na obecna chwilę interesuje tyko i wyłączne kwestia używanych gier. Przebolałbym wymóg z stałym połączeniem do neta, ale płacenie pełnej ceny za "aktywację używki" to jest dla mnie absurd. Jak na razie to źle mi to wygląda - wszystkie największe serwisy zdają się potwierdzać te info o używkach.

10. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa

jeszcze nie widziales PS4 ale juz je kupujesz? zebys sie nie zdziwil jak na PS4 bedzie taka sama blokada uzywanych gier, bo watpie ze producenci i wydawcy zgodza sie zeby bylo to tylko na jednej konsoli, po drugie nie wiadomo jak to ma dzialac, trzeba czekac na konkretne informacje

11. DJ.Bart

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Przecież napisałem, że na dzień dzisiejszy i to co mi wiadomo to bardziej odpowiada mi PS4 ale to się okaże, martwi mnie cena bo będzie trzeba kopić razem z kineckt, miejmy nadzieje że nie będzie drogo.

Xbox Executives Discuss Xbox One

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  12. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Widzę, że M$ ostro ruszył z xboxem. Oto część strategii MS. Zablokują używki, wówczas więcej deweloperów zechce wypuszczać gry na ich konsolę - w tym nawet exclusive'y. Sami również wypuszczają sporo ex'ów - tym samym przyciągając większą ilość graczy. Moim zdaniem Sony pójdzie w podobnym kierunku. Już nawet są newsy w sieci, iż ktoś z Sony mówił, że oni nie będą blokować używek, ale sami deweloperzy będą mogli to robić - czyli taka możliwość będzie w ich konsoli, ale Sony umywa ręce - bardzo sprytnie. Tak więc jeśli chodzi o używki, sądzę że nadchodzi ich koniec. Chociaż, być może powstaną kiedyś przeróbki, które pozwolą na odpalanie używek, któż wie?:)
    Stałe podłączenie do sieci, ja akurat nie mam z tym problemu, ale wiem że dla części osób może być uciążliwe - choć sądzę że głównie dla piratów;) Bardziej wkurza mnie kinect. Nie potrzebne mi to szpiegowskie ustrojstwo. Nie oglądam tv przez xboxa, nie korzystam nawet z Live'a Golda, nie gram w tego typu skoczne gierki. Jedynie czasem na jakieś imprezy domowe mógłby się przydać - ale to tak sporadycznie, że można się obejść bez tego.
    Nie grywam na konsoli zbyt wiele, dlatego przeważnie kupowałem używki. Teraz to już nawet nie wiem czy zechce mi się kupować nową konsolę:) Pewnie pozostanę przy PC. Chociaż jak znam życie, niektóre exclusive'y będą mi doskwierać;) Zdecydowana większość gier w jakie chcę zagrać, wychodzi również na PC - i na PC wolę w nie grać. Konsola służy mi głównie do exclusive'ów i gier sportowych/wyścigowych.

13. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    konsola jesli chodzi o wygląd nie prezentuje się jakoś wybitnie ale jeśli chodzi o wnętrzności to całkiem całkiem, podłączenie do neta nie stałe ale częste to jest pierwszy gwóźdź do trumny, wymagany kinect do działania konsoli nasuwa sie tylko jedna mysl: bitch please, jeżeli nie chce grac na kinectcie to po co mi on, trzeci gwóźdź to kwestia uzywek, ale tutaj sprawa nie jest jeszcze jasna, bo skoro za aktywacje uzywki mam placic tyle co za nowke sztuke to po co mam jeszcze kupowac płyte i placic za nia skoro moge sobie sciagnac gre z xboxlive, w takim scenariuszu zupełnie nie opłacałoby sie produkowac plyt tylko przejsc na cyfrową dystrubucje co nieco wkurzyłoby takie firmy dlatego wydaje mi sie ze kwestia uzywanych gier nir jest do konca wyjasniona
    słowem podsumowania na chwile obecną 1:0 dla Sony ponieważ po prezenatcji obu konsol PS4 oferuje znacznie wiecej

14. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Tylko narzekacie i narzekacie na tego kinecta. Nie wiadomo jakie znajdzie zastosowanie w grach. Teraz każdy deweloper dorzuci coś z obsługi kinecta do swojej gry. Grając np. w forze obrót głowy może posłużyć jak obrót kamery, tak samo w jakiś fpp żeby się rozglądnać. Nie wiadomo co nowego(może ciekawego)wymyślą, a wy tylko zrzędzicie, bo będzie to samo gówno co kinect do 360 ;f Co do samej konsoli, czas pokaże czy okaże się dobra :)

15. ocalony

ocalony Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tym Kinectem - to przesada ...
    Szpiegowskie ustrojstwo od M$ konieczne do działania konsoli?
    Już wiem że tego szajsu nie kupię ...

16. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja jestem bardzo zadowolony. Nic tylko czekać na gameplaye, cenę i premier W Polsce

17. kamileqPL

kamileqPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    SONY po swojej konferencji potwierdziło już, że blokowania używek nie będzie.

18. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  19. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    Dawać dawać konsolę bo potwierdzili BF4 a to najważniejsze, cała ta dyskusja na temat rynku gier wtórnych czy też stałego podłączenia do neta to zwykłe *******enie....trzeba czekać do E3 na konkretne informacje

20. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Sony nie ale developerzy tak będą robić :) a MS zrobił sprytny ruch i wymyślił jak na tym zarobić ;)

21. Rei 02

Rei 02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nowa generacja konsoli pokazała kolejny krok ku wypinaniu się na graczy. Viva Sony!

Wczytywanie...

Poleć forum