1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox one porady

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Proxxximus, Sierpień 27, 2015.

1. Proxxximus

Proxxximus Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie :) Namówiłem narzeczona że jako prezent ślubny kupimy sobie konsole, z początku miał być to xbox360 ale po głębszym zapoznaniu się z tematem wyszło że wybór padnie na Xbox one, ale mam kilka pytań odnośnie tejże konsoli:
    1.Kupić konsole 500 GB z nowym kinectem czy kupić 1Tb i poszukać do niej używanego kinect
    2.Kinect 2.0 czy jest on urządzeniem bezawaryjnym i czy warto przeznaczyć ok 300 zł na niego, jak wygląda sprawa z grami bo widzę kinect rivals i dance central głównie
    3. Czy mogę przed zakupem konsoli zaopatrzyć się w xbox live Gold i np. Zaklepac sobie crysis 3 i tomb ridera żeby mieć coś na start
    4. Jak wykupie usługę xbox live Gold aby pobrać darmowe gry potrzebuje karty kredytowej czy np. Tej karty z WBK? I jaka opcja jest najlepsza waszym zdaniem
    5.Jakie polecacie gry we dwoje na Xbox one z żoną jak i kolegami

To narazie tyle pytań mi się nasuwa, dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Z mojej perspektywy.
    1. Lepiej 1 TB jak kupisz 500 GB to tak i tak w końcu dokupisz dysk zewnętrzny (ja dokupiłem Samsunga 1TB USB 3.0 oczywiście i gram z niego - 0 problemów przycięć itp itd)
    2. Mało gier jest na Kinecta więc jak dla mnie nie warto.
    3. Tak oczywiście musisz stworzyć konto na xbox.com uzupełnić je i kupić np. z allegro miesięczny Gold.
    4. Karta kredytowa, debetowa.. tak żeby obsługiwała transakcje przez internet. Ja np. Mam z ING.
    5. Rayman z żoną z kolegami PES, Fifa, bijatyki itp itd :)

4. Proxxximus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź Tomsi, jak czegoś nie będę wiedział to napisze jeszcze :) kusi mnie ten zestaw 1Tb z Forza 6 taki niebieski xbox one ciekawe jak na żywo się prezentuje :)

5. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1853
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Wersja 1TB stoi za 1699, ale bez kinecta. Z kinectem chyba 1999, bez gierek. Nowe 500tki stoją po 1299 bez kinecta, z kinectem ok 1700 plus jakaś tam gra. Z tego co patrzyłam to ludzie sprzedają za 250-300 nowego kinecta. Osobiście poczekam do premiery 1TB, bo wtedy może 500tki stanieją. Kinecta dokupie osobno, a dysk pewnie dołożę zewnętrzny, bo dysk mogę później wykorzystać do czego chcę w przyszłości :)

2. Gry na kinecta można policzyć palcami u jednej ręki. Ogólnie to nie warto tak szczerze. Nieopłacalne. Ale z drugiej strony dobra pompa jest ze znajomymi jak wpadną :)

3. Możesz wykupić xbox live gold i sobie zaklepać.

4. Nie potrzebujesz karty, możesz kupić kod na allegro bądź u forumowych sprzedawców i karta do niczego się nie przyda, bo kod wklepiesz na stronie xbox.com, dodasz gry przez stronę i tyle.

5. Tu sie nie wypowiem, bo nie mam jeszcze xo :D

Ostatnia edycja: Sierpień 28, 2015
  6. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Moim zdaniem:

1. Nie warto kupować konsoli 1TB, bo różnica w cenie jest taka że kupisz sobie za to zewnętrzny dysk, o ile oczywiście będziesz go potrzebował.

2. Co do bezawaryjności to nie słyszałem aby kinecty sie psuły, u mnie nie miałem do tej pory problemów, ale to nic nie świadczy po 2 miesiącach użytkowania. Co do gier na kinecta to jest oczywiście Sport Rivals, który jest świetny. Dance mnie nie interesuje, aczkolwiek jak ktoś lubi to jest. Poza tym Shape Up! które sobie pewnie niedługo zakupię. Jest jeszcze Fighter Within - bijatyka, która na Youtubie nawet fajnie wygląda, ale podobno jest mało grywalna, bo słabo rozpoznaje ruchy. Na tą chwilę to raczej tyle, jeśli nie liczyć jakiś małych gierek typu "Fruit Ninja Kinect", czy "Boom Ball"

3. Co do gier to kwestia gustu, ale pamiętaj, że te "darmowe gry" nie otrzymujesz na zawsze. Po prostu dopóki są darmowe możesz je pobrać i grać. Potem dadzą coś innego "darmowego", a ty utracisz możliwość gry w to co było "darmowe" przedtem. Tak to działa.

4. nie mam i nie korzystam.

5. Do grania z żoną polecam wspomniane Kinect Sport Rivals. Z kolegami w sumie też pograsz. Rayman jest całkiem fajny, ale do gry w dwie osoby trzeba dokupić drugiego pada.

Ostatnia edycja: Sierpień 30, 2015
  7. pablo-zaba

pablo-zaba Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak zakupisz w Gold grę za darmo to możesz zawsze w nią grać dopóki masz Golda

8. sweeterek

sweeterek Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    175
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wrocław
    Miałem ten sam dylemat parę dni temu.
    Kupić 500 gb czy czekać na 1TB i wybrałem 500 z tego względu że zależało mi na kinect i dance central w które potrafimi grać parę godzin z żoną.
    500 GB spokojnie mi wystarczy a jak nie mam dwa dyski po 2TB w domu więc bez problemu a te nowe edycje limitowane mi się nie podobaja,no może zwykla matowa bo ta blyszczaca to nieporozumienie .
    Dysk zewnętrzny 3.0 USB można trafić taniej niż zapłacisz za edycję limitowana konsoli.
    Zresztą nim ja te 500 gb zapełnienie jestem milionerem aby mieć 40 gier.
    Ja kupiłem nowego z kinectem bez gier za 1600 zł do tego kupiłem używanego pada,golda na rok za 117 zł dance central za 35 zł ufc za 90 i pes-a 2016 w przedsprzedaży za 219 8 jestem zadowolony że mam to czego ja potrzebuje a nie wciskanie mi na siłę wiedzmina.

Wysłane z mojego WC przy pomocy gołębia pocztowego.

9. kuleczka91

Polubienia:
    1853
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie wciskaj ludziom ciemnoty, bo wprowadzasz w błąd. To nie PSN, żeby tracić gry z abonamentu. Póki masz golda gra działa, jak golda nie ma to nie działa. Załadujesz ponownie golda to gry znowu będą chodzić.

A co do tematu to ja wybrałam wersję 500GB, jutro go odbieram :) A kiedyś dokupię dysk zewnętrzny i będzie wszystko ok :)

danboj lubi to.
  10. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    W pytaniu 3 kuleczka91 ma racje gry działają póki masz Golda .Abonament sie konczy wykupujesz następny i grasz dalej w te gry .Co do dysków to chyba juz jak ty wolisz czy potrzebna tobie na start konsola z 1tb czy starczy 500 gb. Ja osobiście mam 500gb i podpięty dysk 1Tb i niestety tego miejsca juz nie mam musze zakupić jak wrócę z Polski kolejny dysk 2Tb by mieć święty spokój z miejscem .

Co do kinecta ja osobiście mało korzystam z niego do grania ale moja żona przy zakupie konsoli od razu mówiła ma być kinect. Na szczęście na premierę konsola była sprzedawana z nim w zestawie :)

11. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    tzn oboje macie racje tylko nie potraficie tego przelozyc w sposob zrozumialy, gry ktore juz mamy zakupione dzialaja kiedy mamy golda, konczy sie to nie gramy, wykupujemy i gramy na nowo, ale jak nam sie gold skonczy i zaladujemy go za miesiac czy dwa to nie bedziemy mogli zakupic tej gry ktora juz nie jest w promocji a byla w zeszlym miesiacu

12. kuleczka91

Polubienia:
    1853
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Napisałam dokładnie to samo :) To jest logiczne, że nie kupisz gier wstecz, zawsze tak było.

13. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dzięki za wyjaśnienie, nie do końca w takim razie dobrze rozumiałem jak to działa i narobiłem zamieszania.

Co do dysku twardego - wersji 1TB nie warto kupować także z innego powodu. Dysk zewnętrzny podpięty przez USB będzie szybciej działał. Wynika to ze specyfikacji samego sprzętu. Dysk wewnętrzny w Xbox One podpięty jest poprzez stary już interfejs SATA 2, który ma o połowę mniejszą przepustowość niż USB 3.0. Testy potwierdzają że dyski podpięte pod USB działają szybciej. Różnica nie jest drastyczna, ale odczuwalna.

Ostatnia edycja: Sierpień 31, 2015
  14. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Masz link do testów jakichś ? Bo jak sprawdzałem przy swoim zakupie to te wewnętrzne działają identycznie różnice były dopiero przy szybszych dyskach zewnętrznych tzn 7200obr

15. Proxxximus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fajnie ze temat się kręci dziękuję za wypowiedzi :) Ja xboxa one kupie dopiero po wesele tj. W połowie października, tak się z przyszła żona porozumialem :) Z pewnością dwa pady na start kupie, a co do konsoli zobaczę czy 1tb czy 500gb..

A np. w halo czy borderlandsy da się grać na jednym telewizorze czy co op tylko online?

16. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    1TB u nas chyba dopiero w listopadzie albo grudniu.

17. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    W obecne Halo tylko na Multi nie będzie podzielonego ekranu. Co do wersji 1TB można znaleźć ludzie kupują juz takie .

18. dawid07051994

dawid07051994 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Limitowana edycja konsoli z FM6 prezentuje się fajnie ale z tego co wiem konsola ma mieć wbudowany dźwięk warczącego silnika podczas uruchamiania, na dłuższą metę oczywiście dla mnie byłoby to wnerwiające :D

19. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    W polsce tylko wersja call of duty ma 1tb. Pozostałe tak jak pisałem listopad - grudzień chyba że jakąś sprowadzaną z innych krajów europy.

Sam mam dziwne dźwięki z call of duty. Słuchasz ich tylko jak uruchamiasz konsole przyciskiem na niej. Jak włączasz padem to nie odtwarza dźwięku.

20. dawid07051994

dawid07051994 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Zapewne na tej samej zasadzie będzie w konsoli z fm6

21. Rob1N_PL

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    dlatego pisanie że te dźwięki będą wkurzać jest bez sensu.

Wczytywanie...

Poleć forum