1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

xbox one produkt odnowiony

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez fajaon, Lipiec 10, 2016.

1. fajaon

fajaon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Cześć. Długo rozmyślałem nad tym, czy zakupić konsolę nową, czy zaoszczędzić kilka stówek i kupić używaną. Postanowiłem kupić nową, a dostałem używaną... Zakupiłem konsolę poprzez sklep internetowy MEDIA EXPERT, na całej przepełnionej informacjami stronie produktu było tylko raz zaznaczone małym drugiem, że jest to produkt odnowiony - podaję link http://www.mediaexpert.pl/konsole-xbox-one/konsola-microsoft-xboxone-500gb-3m-live-gold,id-675196
    Odpakowałem konsolę, wtedy na opakowaniu od razu widoczne były napisy "produkt odnowiony", stwierdziłem, że "no trudno, niech będzie", włączyłem konsolę, pobrałem jakieś aktualizacje, zainstalowałem forzę h2. Chciałbym was teraz zapytać, czy mogę tą konsolę jeszcze zwrócić? Mam takie prawo do 14 dni, jednak konsola już w pewnym stopniu była przeze mnie użytkowana i do tego zdjąłem folię z pada. Na infolinii nic konkretnego się nie dowiedziałem, miła pani odpowiedziała mi, żebym wysłał formularz, konsolę i zobaczymy...
    Ktoś miał już taką sytuację?

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak otworzyłeś konsolę to już masz raczej po zawodach, bo możesz zwrócić towar do 14 dni, ale taki który nie był nawet otwierany. Trzeba było się na forum zapytać, niedawno był temat że do sprzedaży w normalnych sklepach trafiają konsole odnowione z napisem refurbished na pudle u góry.

Ostatnia edycja: Lipiec 10, 2016
    mrok lubi to.
  4. marcus_pl

marcus_pl Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Możesz śmiało zwracać masz na to 14 dni ładnie zapakować i w tym sklepie nie powinno być problemów.

5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    To się nadaje do UoKiK-u, musiałem przeczytać 3 razy aby znaleźć ten zapis, reklamuj śmiało, jak będą problemy, postrasz jw.

6. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie wiem jak teraz ale swego czasu na stronie euro nie było słowa że sprzedają odnawiane buble.

7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Można spakowac i odesłać w oryginalnym opakowaniu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

8. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nie bardzo wiem gdzie mam wysłać taką paczkę, w sensie gdzie iść żeby to wziął jakiś kurier, czy mogę to wysłać po prostu pocztą polską? czy lepiej nie? :p

9. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tutaj masz opisaną całą procedurę zwrotu do ich sklepu: http://www.mediaexpert.pl/s,zwroty
    Zanim im odeślesz tą konsolę to jej przywróć ustawienia fabryczne tak żeby wyglądała jak nie tknięta ;p

10. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Już to zrobiłem i bez czytania. Pogrzebałem w ustawieniach i zresetowałem konsolę - bardzo ciekawa opcja (skasowany profil, skasowana gra, skasowane aktualizacje - wszystko tak jak było), jestem właśnie w trakcie pakowania :)

11. kickass999

kickass999 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A czy ultima.pl jest zaufanym serwisem ? i dostane tam NOWĄ konsole ?

12. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie wiem jak konsole. Kupowałem tam gry i bez problemu.

13. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Wrócę do pytania. Czy myślicie, że zwrot xboxa poprzez poczte polską to dobry pomysl?

14. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja jak zawsze brałam paczki pocztowe to wszystko dochodziło w całości, żadnych uszkodzeń czegokolwiek. Poczta ma też swojego kuriera, pewnie działa tak samo jak paczki pocztowe. Do pewności bym poszukała jakiegoś większego kartonu od pudła z XO, do srodka bym nawaliła folii bąbelkowej (chyba, że masz dostęp to takich toreb z powietrzem), dała do środka pudło i przykryła znowu folią bąbelkową. Nic nie powinno sie uszkodzić.

15. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    W sumie media expert w zaden sposob lepiej tego nie zabezpieczal, okleili to tylko czarną folia i tyle.

16. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ale oni mieli chyba kuriera do tego, a nie poczte :p Jak tam chcesz :p

17. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Zamówiłem ostatecznie kuriera z DHL. Koszt 29zł. Przyjeżdża pod dom i zabiera paczke. Teraz tylko się modlić, żeby wzieli sobie tego odnowionego xboxa :p

18. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Wsystarczylo zamówić przez sendit dpd koszt 15zl

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

19. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    @fajaon@fajaon i co z Twoją konsolą? Przyjęli ją? Czy jeszcze nic nie wiesz?

20. fajaon

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Naprawdę same nerwy przez ten zwrot.
    Konsola dotarła do magazynu zwrotów 14.07.2016r, czyli już ponad tydzień temu. Dzwoniąc na infolinie na dział zwroty codziennie po kilka razy o różnych porach dnia za każdym razem słyszę to samo: "wszystkie linie są zajęte", więc postanowiłem napisać do nich emaila. Na odpowiedź musiałem czekać kilka dni. Dowiedziałem się, że konsola jeszcze nie dotarła do magazynu. ŻE CO??? Konsola dotarła już tydzień temu do magazynu. Napisałem to wczoraj w odpowiedzi na email, teraz pewnie przez kilka dni znowu będę musiał czekać na odpowiedź.
    Otworzyłem więc stronę media expert, zakładkę zwroty i co ujrzałem, dosyć mocno mnie zaskoczyło. Inny adres do zwrotu towaru. Na pewno się nie pomyliłem przy nadawaniu paczki.
    Aktualny adres zwrotu to:

TERG S.A.,
    Centrum Dystrybucji Łódź 2
    Magazyn Reklamacji (brama „C”)
    ul. Niciarniana 54
    92-320 Łódź

natomiast ja wysłałem paczkę na adres

TERG S.A.
    Magazyn Reklamacji
    ul. Zakładowa 90/92
    92-402 Łódź.

Ten adres widnieje dalej na stronie w regulaminie (najwidoczniej jeszcze nie zmienili). Paragraf 9, pkt 7 http://www.mediaexpert.pl/s,regulamin
    Wcześniej widniał też w zakładce zwroty, z którego brałem dane do wysłania paczki.

Nie wiem co teraz. Póki co muszę czekać na odpowiedź na email. Dodzwonić się nie można.

Mógłbym zamówić inną konsolę już teraz, mam pieniądze, ale kto wie. Potem jeszcze zostanę z dwoma konsolami...

21. rathaniel

rathaniel Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Lubartów
    Mam nadzieję, że przekazałeś informację o odstąpieniu od umowy do sklepu, a nie tylko odesłałeś. Generalnie jest tak, że masz 14 dni na odstąpienie od umowy, potem 14 dni na odesłanie. Jeśli nie zgłosiłeś takiej informacji i konsola przeleży 14 dni od daty zakupu to mogą próbować się wymigać , że nie otrzymali takiego oświadczenia w terminie.

Jaki sposób dostawy wybrałeś? Nie wszyscy wiedzą, że sprzedający zobowiązany jest zwrócić cały poniesiony koszt, czyli całość kwoty jaką im wpłaciłeś (produkt + koszt dostawy*). Mają na to 14 dni od otrzymania przesyłki.

*chodzi o najtańszy koszt dostawy, więc jeśli wybrałeś ekspres to są zobowiązani do zwrotu za przesyłkę standardową

"konsument ma możliwość korzystania z rzeczy jedynie w zakresie koniecznym do stwierdzenia jej charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy"

W ustawie nie ma mowy, że przedmiot ma być nierozpakowany, nieużywany itp. Dobrze z tego typu rzeczami radzi sobie Ole Ole. Mają na allegro specjalne konto outlet i wystawiają zwroty trochę taniej lub na licytację.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Lipiec 22, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum