1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX ONE - przycinanie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez hammett0011, Maj 31, 2015.

1. hammett0011

hammett0011 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam jestem "szczęśliwym" nowym posiadaczem XBOX ONE, mam kilka pytań.

Konsolę kupiłem używana w bdb stanie . Do zestawu dostałem 2 cyfrowe gry tj FIFA 15 i Forza 5 oraz plytkowe GTA . Chciałem założyć sobie nowy profil i już pierwszy problem przy wyborze "koloru" mojego pulpitu itp trzymając gałkę w bok po prostu przycinana i lagi muszę klikać gałkę a nie trzymać. Potem odpalam fifke i w menu przewijajac całe Menu zaś przecina . Ale najbardziej mnie zdenerwowalo że przy grze przy różnych jak piłka jest w powietrzu lub gdy zacznę szybko jakiś ruch np aut to znowu lekko zalaguje. Nieco mnie to irytuje, bo to to ta konsola została stworzona by zasuwac właśnie a tu lagi .. coś radzicie?

Dodam że w Forzy takowych problemów nie zauważyłem , a w GTA jeszcze nie grałem .

Czytałem na forach niektórych ze w PS4 KTOS miał podobny problem i kazali mu coś wyłączyć w opcjach internetu nie wiem o co chodzi mhm.

Mam netie . Netia netią, ale dość szybka więc bez przesady .

Dzięki za pomoc !

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Może to wina telewizora ? zobacz na innym czy masz to samo ?

4. mgit

mgit Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Chojnów
    Jak się przycina już w menu to nie tak coś z konsolą... a nie z TV

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie do końca sprecyzowane, zmień rozdzielczość konsoli

6. panbercik

panbercik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    nie wydaje mi się, że przycina właśnie z tego powodu, że masz netię... mi też kiedyś zwalniało, gdy grałem w fifę, ale grałem mimo wszystko :) co zrobiłbym na twoim miejscu? spróbowałbym pograć jeszcze w GTA i zobaczyć, jak to będzie wyglądało, może to coś z grą, a jak nie to takie są czasem uroki konsoli po przeróbce :)

7. Pikaczu

Pikaczu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    LOL, widziałeś kogoś z przerobionym "łoniakiem"?

8. panbercik

panbercik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    takie są czasem uroki konsoli po przeróbce :)
    LOL, widziałeś kogoś z przerobionym "łoniakiem"?

Nie, jeszcze nie widziałem ;) i nie sądzę, że kiedykolwiek zobaczę, chociaż podobno ktoś przerobił go oficjalnie na laptopa... co w sumie jest trochę bez sensu i nie wiem po co, robi się takie rzeczy...no i faktycznie jest w poście konsola używana, co nie doczyta, to zmyśli, :p używany nie przerobiony :)

9. dawid07051994

dawid07051994 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Myślę że problem może tkwić w konsoli u mnie czasem też coś się przytnie ale dzieje się to rzadko co jest normalne to tylko sprzęt, ewentualnie sprawdź jeszcze płytę czy nie jest porysowana bo od tego też może przycinać.

10. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja żadnych takich rzeczy nie uświadczyłem na swoim sprzęcie. Przetestuj na innej rozdzielczości lub na innym TV. Jak problem nadal będzie występował to coś nie tak z konsolą.

11. hammett0011

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Przy GTA nie laguje, ewentualnie raz na pół godziny więc możliwe że jest to normalne. Forza zasuwa i teraz ciekawe

Wiedzmin świeżo zakupiony generalnie to nie zacina o dziwo. Tylko przy medytacji wskazówka jakby klatkuje, czasami gdy wejdę w mocno urozmaicona graficznie lokacje jest lekka zwiecha ale generalnie to mało zauważalne i chodzi super.

FormatowAlem konsolke jeśli chodzi o fife to nic. Wciąż to samo . Przy graniu po prostu Lagi jakby fps zeszły. Co 5min meczu jakaś zwiecha mocniejsza.

Płyta w stanie nienaruszonym czytaj: FIFA została zakupiona cyfrowo.

Wina telewizora trochę niemożliwa bo to mocno budżetowy LG wysokiej jakości.

Spróbuję jeszcze zmienić rozdzielczość i odpale FIFE, chyba że ktoś ma jeszcze inna ciekawa propozycje jak choćby to ze dysk twardy może siadać i przy instalowaniu na zewnętrzny problem mógłby ustac. Będę informował :) dzięki

12. ja2210

ja2210 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    u mnie działo się to samo, wystarczyło w TV wyłączyć MontionPlus, i fifa zaczęła płynnie chodzić

13. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    stwierdzenie mocno budzetowy znaczy ze telewizor bylby badziewny a chyba chciales powiedziec ze jest dobry??

ogolnie FIFA jest gra specyficzna, nie na kazdym TV dziala plynnie, trzeba sprawdzic na innym, ewentualnie kombinowac z ustawieniami

14. hammett0011

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak chodziło mi ze telewizor raczej dobry, pomyłka hehe.

Zmieniłem rozdzielczość na 720p i śmiga FIFA dobrze, tak więc dlaczego jest to spowodowane? Już wiemy że to wina 1080p, no ale telewizor mi obsługuje FULL HD więc się zastanawiam .

Generalnie nie odczuwam jakiejkolwiek różnicy przy tej rozdzielczości (grając w fifie)

15. hammett0011

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie odczuwam różnicy - graficzny oczywiście

16. cubonzu

cubonzu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Racibórz
    Może to wina kabla hdmi? Ewentualnie masz włączone jakieś upłynniacze w funkcjach TV.

17. roolf

roolf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Radzymin
    Mam ten sam problem. Konsolę posiadam od ponad miesiąca i kupiłem używaną, lecz na gwarancji do 03.2016. Pierwszą grę jaką przechodziłem był AC unity. Czasem ekran i dźwięk zaczął przycinać na ułamki sekund. Zamykałem grę i odpalałem ponownie i to samo. Pomagało dopiero ponowne włączenie konsoli. Teraz gram w Forze 5 i mam to samo. Średnio raz dziennie tak się dzieje na około 2-3h grania. Czasami ekran zacznie minimalnie mrużyć i wyskakują minimalne, można powiedzieć artefakty. Na pewno to nie wina telewizora, bo inne urządzenia podłączone pod HDMI nie powodują takich rzeczy. Zgłaszać na gwarancję? Ktoś już to przerobił?

18. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Może kabel hdmi kiepski

wysłane z P8 Lite

19. roolf

roolf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Radzymin
    Kabel oryginalny z zestawu z konsolą. Ale to na pewno nie wina kabla ani tv tylko coś z konsolą, bo jak obraz i dźwięk się przytnie czasem na pół sekundy to nie ma potem przeskoku o te pół sekundy tylko od "odcięcia" jest dokładnie ten sam moment co przed przycięciem.

20. piratella

piratella Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam również to samo, gdy konsola jest podłączona do monitora a tv liczba klatek na sekundę jest wyraznie zauwazalna.
    To może być wina za słabego telewizora? Dodam że mam nowy tv toshiba full hd leda

21. dawid07051994

dawid07051994 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Częstochowa
    Jeżeli pod monitorem wszystko działa poprawnie to raczej nie jest to spowodowane konsolą, spróbuj pogrzebać w ustawieniach ekranu tv może coś poskutkuje.

Wczytywanie...

Poleć forum