1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One Recenzja/Opis

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez RGrandi, Listopad 24, 2014.

1. RGrandi

RGrandi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam, chciałbym zamieścić coś w rodzaju recenzji/opisu konsoli. Sam przymierzając się do zakupu konsoli szukałem takich podstawowych i w jasny sposób wytłumaczonych odpowiedzi na nurtujace mnie pytania dlatego postanowilem po zakupie i ogólnym zapoznaniu się z konsolą napisać to i owo na temat Xboxa One, co wydawało się słuszne wg. mnie :) mam nadzieje, że chociaz troche się spodoba i jeżeli zauważycie jakieś bledy itp. bedziecie mieć rady co do pisania bardzo prosze o krytyke jak i opinie na ten temat. Zapraszam do lektury.

Gdy mój komputer po pewnym czasie dał do zrozumienia, że nowszych gier nie jest już w stanie udźwignąć postanowiłem wrócić do starych obyczajów i zakupić konsole. Myślałem nad wróceniem do starszej generacji, mianowicie PS3, które posiadałem przez parę lat ale wraz z dłuższymi przemyśleniami doszedłem do wniosku, że inwestowanie od nowa w sprzęt który już miałem nie ma najmniejszego sensu, więc zdecydowałem się na krok w przód i wybrałem zakup konsoli nowej generacji. Wszystko było by ok lecz pozostał spór, Xbox One czy PlayStation 4? W sieci od groma informacji na temat każdej z konsol. Setki filmików z opisem, unboxingi, porównania, masa cyferek informujących nas o mocy każdej z konsol, niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na podstawowe pytania które mnie nurtowały. Z początku byłem pewny zakupu PlayStation 4 albowiem całe życie gram na konsolach Sony i mieli oni dość duży kredyt zaufania u mnie. Miałem to szczęście, że mogłem przetestować wcześniej ową konsole i przyznam szczerze, że trochę się zawiodłem na Sony dlatego by wprowadzić trochę zmian, postanowiłem nabyć konsolę od Microsoftu. Po tygodniu gry przyznaje z ręką na sercu, że był to dobry wybór o czym postaram się przekonać was w dalszej części tego tekstu, przedstawię wam odpowiedzi na pytania które nurtowały mnie przed zakupem Xboxa. Była to moja pierwsza konsola od Microsoftu więc stąpałem po dość kruchym lodzie z obawami o RRODach i innych dolegliwościach, które nękały Xboxa 360, cały czas się zastanawiając czy ten sam los podzieli jej młodszy brat? Zapraszam serdecznie do przeczytania tego opisu/recenzji (nie potrzebne skreślić), ma ona na celu uświadomić przyszłych posiadaczy Xboxa One na co się porywają i co dostaną gdy już wydadzą swoje pieniążki.

Może na początku zaczniemy od suchych faktów i kilku podstawowych informacji na temat konsoli. Xbox jest trzecią konsolą Microsoftu, która premierę miała 22 listopada 2013 roku w 13 krajach, niestety wśród nich nie znalazła się Polska. Dopiero rok później, bo we wrześniu 2014 roku premierę miała ona w Polsce i pozostałych krajach, których nie wymienię bo jest to mało istotne. Mimo, że One jest następcą 360-tki nie odtwarza gier z wsteczną kompatybilnością, więc jeżeli posiadacie gry z Xboxa 360 niestety nie zagracie w nie na konsoli nowej generacji. Microsoft pracuje nad wsteczną kompatybilnością w chmurze co pozwoli w granie, w gry z poprzedniej generacji ale jaki to będzie miało finał dowiemy się w przyszłości.
    Po krótkim wstępie przejdźmy do właściwych informacji, które Ciebie graczu jako przyszłego posiadacza Xboxa One interesują. Na dzień dzisiejszy gdy wybierałem się po Xboxa były dostępne wersje z dyskiem 500GB i 1TB. Pierwsza wersja kosztuje 1699zł i w zestawie są dwie gry Fifa 15 i Forza Motorport 5, niestety obie gry są w wersjach cyfrowych. Zaś konsola z dyskiem 1TB kosztuje 2099zł i w zestawie ma grę Call Of Duty Advanced Warfare. Xboxa z dyskiem 500GB możemy też kupić z Kinectem, wtedy cena konsoli winduje w górę do poziomu 2099zł z grą Dance Central w zestawie.
    W tym przypadku radzę się dobrze zastanowić z jakim dyskiem konsolę będziemy wybierać, tutaj ważną rolę odgrywają gry w które będziemy grać. Czy będziemy się skupiać na usłudze Games With Gold gdzie będziemy pobierać gry w wersji cyfrowej a pudełkowe wersje odstawimy na bok posiadając w swojej kolekcji kilka gier pudełkowych czy też będziemy inwestować w gry pudełkowe. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ dysku w konsoli Xbox One nie da się wymienić na większy jak to jest w przypadku PlayStation 4, co w przypadku nowej generacji może być w późniejszym czasie dość problemowe. Dla przykładu wyżej wymieniona wersja cyfrowa gry Forza Motorsport 5 waży cale 40,5 GB posiadając kilka takich gier dysk strasznie szybko się zapełni. Ja osobiście wybrałem wersje 500GB gdyż budżet nie przewidział zakupu z większym dyskiem. Gdzieś była wzmianka, że podpinając zewnętrzny dysk USB możemy poszerzyć pamięć Xboxa, owy dysk posiadam ale niestety nie zapełniłem jeszcze podstawowej pamięci konsoli i nie jestem w stanie stwierdzić czy ta opcja działa.
    W pudełku z konsolą znajduje się:
    - Oczywiście konsola Xbox One
    - Pad do konsoli
    - Kabel zasilający i zasilacz
    - Kabel HDMI
    - Słuchawkę z mikrofonem (HeadSet)
    - Kody na pobranie gier
    - Instrukcje w różnych językach i inne karteczki których nie przeczytamy nigdy

Przed zakupem konsoli pierwszym pytaniem, które przychodziło mi do głowy było na temat pada, czy jest wygodny? Ile bateria wytrzyma bez ładowania? Jak jest wykonany? Czy jest solidny?

Więc tak, po wzięciu pada do ręki od razu przypadł mi do gustu. Jest wygodny i dobrze leży w dłoni, dużo cięższy od Dualshocka co tylko stawia go w lepszym świetle ponieważ przez to czuć jego solidne wykonanie jak i precyzje w wykonaniu najdrobniejszych szczegółów. Ciekawym bajerem, który Microsoft dodał do swojego pada są wibracje i nie mówię tu o tych podstawowych wibracjach, które były w poprzednich padach. Ciężarki odpowiadające za drganie kontrolera zostały dodane tez pod przyciskami RT i LT co daje ciekawy efekt przy graniu w gry wyścigowe, strzelaniny itp. Przy których używamy dość w dużym stopniu tych przycisków. Grając w Forze mamy odczucie ze hamulec podczas hamowania drga właśnie przez wibracje pod przyciskiem LT, teraz hamując czujemy to na własnej skórze a raczej palcu. Zmianie uległy też same trigery które są lekko zaokrąglone w zewnętrzną stronę co daje nam lepszą przyczepność do spustów i sprawia, że palce same się nie ześlizgują z przycisków. Rekonstrukcji uległ też sam D-pad (krzyżak), który jest bardziej precyzyjny względem poprzednich kontrolerów dla konsol Xbox. Jedyną wadą, co prawda nie groźna ale jednak zauważalną jest stukanie przy każdym wciśnięciu krzyżaka, co jak dla mnie użytkownika Dualshocków jest trochę denerwujące gdyż taki dźwięk przy kontrolerach Sony nie wydawał się podczas używania tych przycisków. Nasz kontroler zasilają dwie baterie, które wytrzymają bardzo długo. Konsole posiadam od tygodnia i gram na niej po dwie-trzy godzinny dziennie a kontroler nie jest rozładowany nawet do połowy. Ma to bardzo duże znaczenie w korzystaniu z kontrolera gdyż nie musimy po dwóch godzinach biegać z padem by go podłączyć do konsoli w celu naładowania baterii. Niestety baterie dodane w zestawie nie mogą zostać naładowane po raz drugi, wiec gdy się wyczerpią jesteśmy zmuszeni kupić nowe lub zainwestować w zestaw Charge and Play. Jest to akumulatorek wraz z kablem długości 2.8m. Akumulatorek wkładamy w miejsce baterii i cieszymy się nie zmąconą ładowaniem kontrolera rozgrywką.
    Podsumowując samego pada, dał bym mu ocenę bardzo dobrą, jest wygodny, wyważony i dobrze leży w dłoni. Plusem jest ustawienie gałek analogowych co w tym przypadku jest dla mnie o wiele wygodniejsze, śmiem twierdzić, że kontroler był jednym z powodów dla których zdecydowałem się na zakup konsoli Microsoftu. Dla mnie jako gracza wygoda podczas używania sprzętu jest na pierwszym miejscu dlatego za to ode mnie Microsoft otrzymuje wielkiego Plusa.

Kolejnym z problemów, które dość mocno męczyły mnie przed kupnem Xboxa był sam zasilacz. No bo jak to? Ósma generacja a tu jest potrzebny zasilacz? Czemu on nie jest wbudowany w konsole, która i tak bez tego jest już duża. Wymiary zasilacza są następujące: 17,5x6,5x5 cm co daje nam dość spory bagaż zajmujący jakże cenne miejsce na półce. Lecz po podłączeniu konsoli i położeniu zasilacza obok niej, nie straszy on aż tak bardzo jak się tego obawiałem przed kupnem konsoli. Zasilacz posiada wbudowany system chłodzenia co pozwala odciążyć samą konsole przed nadmiernym grzaniem się, co się sprawdza gdyż podczas grania w jakiekolwiek gry sama konsola nie wywala z siebie ogromnej ilości ciepła jak to ma miejsce w przypadku PlayStation 4, co można zaliczyć na kolejny plus dla Xboxa a do wielkiego zasilacza da się przyzwyczaić, osobiście mi zajęło to 2 dni.

Po uruchomieniu konsoli i wstępnej konfiguracji należy ją podłączyć do sieci, bez tego konsoli nie skonfigurujemy do końca i nie będzie można z niej korzystać ponieważ Xbox będzie musiał pobrać aktualizacje. Gdy pobierzemy już aktualizacje kończymy konfiguracje i możemy cieszyć się konsolą nowej generacji. Przy pierwszych wzmiankach na temat nowego Xboxa padały informacje na temat ciągłego podłączenia konsoli do sieci by można było z niej skorzystać, dla tych którzy przegapili te informacje późniejsze trzeba uświadomić, że z tej opcji zrezygnowano. Po ustawieniu własnego profilu, w moim przypadku skorzystałem z konta, które używam na laptopie, dostajemy możliwość przetestowania GOLDa przez okres jednego miesiąca. Przy aktywowaniu darmowej subskrypcji będzie wymagane podanie danych karty kredytowej w innym przypadku nie będziemy zdolni skorzystać z abonamentu, kolejną niedogodnością jest brak możliwości skasowania danych karty kredytowej z poziomu konsoli, aby to zrobić będziemy musieli zalogować się na stronie Xboxa za pomocą komputera. Dla mnie jest bardzo ważne usuwanie danych gdyż jestem przyzwyczajony do wykradania danych z serwerów Sony i w tym przypadku wolę dmuchać na zimne.

Menu po którym będziemy się poruszać podczas korzystania z Xboxa One do bólu odwzorowuje system kafelków z Windowsa 8. Przyznam, że ten system dobrze się sprawdza i ogarniecie ogólnych funkcji jak i rozpatrzenie się w poszczególnych opcjach zajęło mi chwile. Kolejnym plusem który otrzymuje ode mnie konsola jest możliwość pobierania gier i grania jednocześnie, Ci którzy grali w gry od Blizzarda wiedza o czym mowa. Pobierając Forze która waży ponad 40GB myślałem, że przy moim łączu nacieszę oczy dopiero po jakimś tygodniu ale jednak gdy konsola pobrała 10% gry, mogłem już uruchomić ją i przejechać kilka wyścigów. Dla graczy z dość wolnym łączem jak na nową generacje jest to świetne rozwiązanie gdyż kupując cyfrową wersje gry możemy cieszyć się nią szybciej niż byśmy się tego spodziewali. Nie pozostaje mi nic innego jak dodać kolejny plus do kolekcji Microsoftu.
    Ostatnią rzeczą, która sprawia mi dość spory problem i nie mogę zrozumieć czemu Microsoft się tym nie zajmie, jest sklep Xbox Store czy jak ktoś woli Marketplace. Mianowicie wchodząc w sklepik mamy do wyboru szukajkę, wszystkie gry, aktywacje kodu oraz dodatki. Niestety gry nie są w jakiś sposób posegregowane, nie ma tez zakładek w stylu GOLD itp. Boli przynajmniej mnie to, gdyż jestem przyzwyczajony do segregacji z PlayStation Store i tam wchodząc do sklepu wszystko miałem pod ręką a tutaj niestety liczę na fart, że pokaże mi się jakaś gra z Golda bym mógł wejść w zakładkę z darmowymi grami. Niestety nad tym faktem bardzo ubolewam i liczę, że w przyszłości to się zmieni.

Podsumowując, konsolę Xbox One polecił bym każdemu. Jest kilka drobnych szczegółów, które mogą delikatnie wadzić ale myślę, że to w przyszłości może się zmienić wiec nie ma powodów do rezygnowania z zakupu z błahych powodów. Jak dla mnie konsola spełniła moje oczekiwania i teraz nie pozostaje mi nic innego jak grać i cieszyć się rozgrywką. Jak prawie każdy z graczy nie mogę sobie pozwolić na co premierowe kupowanie gier, których cena jest na bardzo dużym poziomie wiec bardziej celuje w usługę Games With Gold i liczę, że w tej kwestii też się nie zawiodę, no ale jak będzie o tym przekonamy się w przyszłości.

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. andijaw

andijaw Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Trójmiasto
    Trochę się napisałeś, za to plus, trochę jest też błędów językowych, trochę zamieszania. Bo nie rozumiem co masz na myśli pisząc:

"W tym przypadku radzę się dobrze zastanowić z jakim dyskiem konsolę będziemy wybierać, tutaj ważną rolę odgrywają gry w które będziemy grać. Czy będziemy się skupiać na usłudze Games With Gold gdzie będziemy pobierać gry w wersji cyfrowej a pudełkowe wersje odstawimy na bok posiadając w swojej kolekcji kilka gier pudełkowych czy też będziemy inwestować w gry pudełkowe."

Gry w programie Game with Gold to właśnie gry cyfrowe, a Ty piszesz jakby to była jakaś oddzielna kategoria. Poza tym masz w tym programie jedną grę na miesiąc więc nikt się nie będzie skupiał tylko na tej usłudze jak piszesz, pomijając klasę tych gier. Tak samo używanie gier cyfrowych nie oznacza korzystania z programu GwG.

"Wymiary zasilacza są następujące: 17,5x6,5x5 cm co daje nam dość spory bagaż zajmujący jak, że cenne miejsce na półce."

Pisze się "jakże". :)

Poza tym więcej piszesz o szczegółach, które można znaleźć w internecie w przeciągu sekund niż o własnych odczuciach.

Pozdrawiam. :)

4. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dziękuje za znalezienie tej gafy :D już poprawiam :) z tymi grami w GOLDzie bardziej chodzilo mi o to że są gracze którzy beda tylko na tym sie skupiać i na przód założyłem, że będą dodawać duze gry jak w przypadku Xbox 360 i PS3 co przy 2 grach na miesiac daje sporą wage :)

5. andijaw

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Trójmiasto
    Jeszcze długo się na GwG skupiać nie będziemy, poza tym teraz gdy wychodzi nowa gra poprzedniej często już nie można używać więc w jednym czasie wszystkich gier z GwG na dysku mieć nikt nie będzie.
    Dodatkowo zewnętrzny dysk można bez problemu sformatować do instalacji gier i problem z głowy. Chyba, że ktoś powie, iż nie dość, że konsola duża, zasilacz zewnętrzny duży to jeszcze dysk ma być zewnętrzny i zajmować miejsce. :)

6. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No idąc takim tokiem myslenia można by zarezerować duuużo miejsca na półce :) osobiscie cieszy mnie rozbudowanie pamięci o zewnetrzny dysk bo sam posiadam dysk 650GB coś koło tego i akurat spasuje. W moim przypadku gry z GWG bede chomikował no chyba ze zdobede w nich max ilość punktów za osiągniecia wtedy gre usunę, chyba że bedzie miała tryb dla dwóch graczy tak bym mógł z dziewczyną pograć wtedy gre oczywiście zostawiam. Póki co brakuje pieniązków na gry za 260zł, trzeba czekać az troche potanieja.

7. andijaw

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Trójmiasto
    Nowe gry kosztują w pudełkach 230 zł max. Chyba, że tylko MM patrzysz. GTA V czy FH2 na premierę to 230 zł choć to marne pocieszenie. Gry w GwG są czasowe często i działają miesiąc czy dwa oraz bez opłaconego Golda w momencie grania nie działają. Jak nie masz za dużo kasy to zainteresuj się EA Access.

8. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  9. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  10. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Czyli coś w stylu abonamentu GOLD czy PLUSa :) tylko, że tu wart jest tej Fify, Maddena czy NFSa

11. andijaw

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Trójmiasto
    Dokładnie i to we wszystkie te gry w "Skarbcu" możesz grać, nie tylko w jedną.

12. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    gry w GWG masz do ściągnięcia przez miesiąc czy dwa później możesz w nie grać do woli rok, dwa, dziesięć, dwadzieścia jedynie musisz mieć cały czas opłaconą usługę Golda.

13. RGrandi

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale po skonczeniu subskrypcji gry przepadaja :D?

14. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia