1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One - Regularne połaczenie z siecią konieczne

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Maj 22, 2013.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Można się naśmiewać ze złotych ust Michaela Pachtera, ale jego prognozy co do next-genowej konsoli Microsoftu okazały się trafne. Wiemy już, że Xbox One utrudni nam znacznie odpalanie używek. Niestety wiąże się to z pewnymi online'owymi wymogami...

Wczoraj pisaliśmy, że nowy Xbox nie będzie wymagał połączenia z Siecią w trakcie grania. I teoretycznie jest to prawda. Trzeba jednak uzupełnić tę informację: Xbox One nakłada na nas wymóg jednokrotnego połączenia się z Xbox Live w okresie 24-godzin. Przed graniem, po graniu - nie ważne kiedy. Istotne jest nawiązanie jednego połączenia w trakcie dnia lub nocy.

Rzecz została już potwierdzona w rozmowie redakcji Kotaku i Eurogamera z wiceprezesem Microsoftu Philem Harrisonem.

Kotaku: W przypadku gry gram w produkcje opartą o kampanię singleplayer, jak często będę musiał łączyć się z serwerami Microsoftu?

Harrison: Z tego co wiem, raz na 24 godziny.

Kotaku: Czyli muszę łączyć się przynajmniej raz dziennie?

Harrison: Zgadza się.

Treść o podobnym znaczeniu znajdziemy na oficjalnej stronie Xbox One:

Via: PPE

2. Lotnik421 Xbox One

3. tysonic

tysonic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To baj baj microsoft ode mnie.

5 użytkowników lubi ten post.
  4. kulkers

kulkers Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeżeli ktoś gra na oryginałach to raczej nie będzie to problemem a nowa konsola przez to dostarczy ciekawych funkcji. Ale podejrzewam, że te 5% ludzi(potencjalnych klientów) na świecie nie ma możliwości stałego połączenia z siecią. Odpada też zabranie konsoli na działkowy wypad ze znajomymi aby pograć w jakaś casualowa gierke w kilka osób. To jest kiepskie. Jestem ciekaw jakie to będzie miało konsekwencje w kwestii złamania konsoli. Jeżeli sony nie wprowadzi wymogu stałego połączenia, a ps4 też zostanie złamana to wydaje mi się, że z ich zapleczem exclusiveów wróci do nich korona króla z czasów ps1 i ps2. Tym bardziej, że wczorajsza konferencja M$ to było jedno wielkie ziewanie...

5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Śmieszne too trochę ale jak mus to mus. Ja X360 miałem połączonego do neta 24h na dobę wiec mię będę miał dalej problemu z graniem. Dla mnie to bez zmian jak w X360 bo bez neta na konsole to nuda. Pewnie zrobili tak że względu na piracenie

1 osoba to lubi.
  6. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    GRUMBLE MODE: ON

Co to za problem podłączyć konsolkę do internetu?
    Obecnie więkoszść domostw jest zaopatrzona w urządzenie, które się nazywa Router / Switch.
    Przecież to nie kłopot kupić sobie kabelek i przeprowadzić do konsoli.
    Albo po WiFi, jak kto woli.

Narzekacie, narzekacie i narzekacie.

1 osoba to lubi.
  7. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
    4 użytkowników lubi ten post.
  8. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Wlasnie to przeczytalem na ppe, kolejny argument za Sony

Tapnięte...

9. piotrek1500

piotrek1500 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
  10. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    Jescze 3 tygodnie i E3. Chyba trzeba będzie zmienic forum na ps4site:)

2 użytkowników lubi ten post.
  11. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Nie rozumiem takiego podejścia :D
    Skoro jesteście na tym forum, to chyba neta macie, prawda? Żyjemy w czasach, gdzie większość gospodarstw domowych ma dostęp do neta, a rozgrywka przez neta daje znacznie większą frajdę niż samodzielna i do tego też wszyscy dążą. Wg mnie to bardzo dobry kierunek. Coop przez neta, multi przez neta, opcja Skype, filmy, teledyski, muzyka na żywo...Czegóż tu więcej potrzeba?!
    Nowy klocek na 100% ma i wifi i kablowy ethernet, więc tak, czy tak jest możliwość podłączenia go do sieci...
    PO CO w takim razie te płacze, że będzie wymagał połączenia do neta? Nie mogę tego pojąć...Jak ktoś używa oryginałów to w 90% ma połączenie z netem, choćby w celu zrobienia update. Na przeróbkę tak od razu i tak nie macie co liczyć, jeśli w ogóle kiedykolwiek, bo może skończyć się jak z PS Vita, która na dzień dzisiejszy (ponad rok od premiery) jest nieprzerabialna i jest najlepiej zabezpieczoną konsolą istniejącą na rynku. Owszem, da się odpalić 'na lewo' gry z PSP zwykłego, ale kupować Vitę, żeby grać w gry na PSP? Trochę to nielogiczne..

Ogarnijcie się ludzie i przestańcie się na siłę doszukiwać problemów. Nowa konsola jest lepsza sprzętowo, będą nowe gry, ładniejsze, z nowymi silnikami, a konsola będzie miała całą masę nowej funkcjonalności w stosunku do x360, więc NA TO spójrzcie, a nie na to, że potrzebuje neta raz na dobę...

Nie ma też co się tak jarać PS4, jest bardzo prawdopodobne, że coś na podobnej zasadzie wprowadzą, pomimo, że może na ten moment o tym nie mówili...

12. Toteklotek

Toteklotek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    no to strzał w stopę oddany, tylko czekać aż się wykrwawi :)

13. Dave_NS

Dave_NS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Połączenie z netem to pikuś gorsze jest płacenie żeby pograć w używkę.. samobójcy jak chłopaki z Parias heh..

2 użytkowników lubi ten post.
  14. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Poczekajmy na jakieś konkrety, może opłata nie będzie wielka, a może wniesienie opłaty coś pozytywnego przyniesie? Może ceny gier na xOne będą niższe :)?

15. Dave_NS

Dave_NS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowy Sącz
    "Plusy są takie, że po wpisaniu kodu i zainstalowaniu gry na dysk, gramy bez płytki.
    Minus, że płytka bez kodu jest bezwartościowa bo by móc odpalić grę na niej będziemy musieli kupić nowy kod – kosztujący tyle co sama gra.

Nie będziemy płacić za granie u kogoś o ile uruchomimy grę z własnego konta. Jak ma się to do kwestii aktywacji konta na kilku konsolach jeszcze nie wiadomo."

i tyle w temacie heh.

16. jankop

jankop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie chciał bym siać zamętu ale: Co w końcu z tymi używanymi grami na Xbox One

I jeżeli za odpalenie używki mam bulić pełną cenę nowej gry to "Do widzenia Microsofcie".

17. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Polygamia = Wyborcza = Gówno, tyle czytania o niczym

Obecnie wiadomo jedynie, że Xbox One ma umożliwić graczom wymianę i odsprzedaż gier w punktach sprzedaży. Jeśli doszło do porozumienia z Gamestopem, to dla konsumentów wszystko może pozostać po staremu. Więcej szczegółów na temat swojego bazaru z używkami Microsoft poda niebawem.

i tylko tyle w tym newsie powinno być napisane ;)

18. Mlekoslaw

Mlekoslaw Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Po 1 . Jestem w stanie się z Tobą zgodzic ale pod jednym warunkiem. Rozumiem wkur*****e innych. Mój dostawca internetu czasami ma swoje "problemy techniczne"
    co mam w takim przypadku zrobic? Sprawa wygląda żałośnie..Kupuję sobie konsole, wszystko super, pięknie. Nie mam aktualnie internetu więc odpalam konsolę aby się czymś zając a tu prosze, wymagane podłączenie z internetem. No to sobie pograłem.
    Taki scenariusz jest jak najbardziej realny..

Po 2. Podniecasz się żałosnym skypem który jest od dawien dawna nawet w psp..
    Mogę sobie dac rękę uciąc ze do 100% funkcjonowania Skype będzie potrzebny Live Gold..
    Śmieszne..

Po 3. Filmy? Muzyka? Teledyski? Jak najbardziej ale tylko przy opłaconym Live. -.-

Po 4. Nie, nie jestem fanboyem. Posiadam Xboxa 360 i PS3.
    Live na Xboxa 360 od 2 lat mam za darmo. Bawię się w te "trialowe kody na 48h"
    Wiesz dlaczego? W moim mniemaniu dodatkowa opłata "żeby pograc w sieci" jest żałosnym wyzyskiem.
    W przypadku PS3 i Playstation Plus. Mam, wiesz dlaczego? Opłaca się bardziej niż "Live"

To było by na tyle.

pozdrawiam

19. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ogólnie to rozwala mnie większość user'ów tutaj. Już się żegnacie z XboxForum, to papa! Obym tylko Was tu nie widział po targach E3.

1 osoba to lubi.
  20. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Skąd zrodziło ci się to zdanie:

będziemy musieli kupić nowy kod – kosztujący tyle co sama gra.
    Nie siej herezji bo nikt tego nie powiedział. Nikt nie określił ceny takiego odblokowania. Nie cytuj Brukowców. :)

21. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    Polaki jak to Polaki musza narzekac na wszystko i zawsze, wszyscy sie juz przesiadaja na PS4 ktorego nam nie pokazano i nic o nim nie wiadomo, zobaczymy z czym wyskoczy Sony... co do podlaczania do internetu raz na dzien to nie wiem po co to, zgadzam sie ze wszyscy mamy internet ale u mnie np ostatnio byla awarkia 3 dni bo przerwali swiatlowod i bylem tylko na internecie z komorki i co? juz nie pogram? co do blokady uzywanych gier to mi to zwisa, albo poczekam az zlamia konsole albo bede grac na 360 a na ONE kupie jedna nowa gre i tyle, nie wiadomo zadnych konkretow ale juz wszyscy musza siac panike... ale w tym kraju to jest tak zawsze

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum