1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One rozebrany do rosołu - łatwo wymienimy standardowy dysk twardy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 22, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Dziś premiera Xbox One - konsola trafiła oficjalnie do sprzedaży w wybranych europejskich krajach oraz w Stanach Zjednoczonych. Niektóre redakcje postanowiły sprawdzić dokładnie, co kryje się pod obudową konsoli. Przed nami kilka ciekawych spostrzeżeń.

Serwis iFixit wziął na warsztat Xbox One. Po rozebraniu konsoli do rosołu okazało się, że "niewymienialny" dysk twardy będziemy mogli teoretycznie łatwo zamienić. Okazuje się bowiem, że we wnętrznościach konsoli umieszczono standardową jednoskę Samsung Spinpoint z 8MB cache w standardzie SATA II 2,5-cala. By dostać się do HDD wystarczy wyjąć tylko jednostkę WiFi oraz głośniczek systemowy.

Serwis iFixit twierdzi, że równie łatwo przyjdzie nam naprawiać/wymieniać inne komponenty konsoli, które okazują się zestandaryzowane. Redakcja przyznała Xbox One ocenę 8/10 za stopień łatwości naprawiania konsoli Microsoftu.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. fanfnanan

fanfnanan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co z gwarancją przy wymianie dysku w przypadku XBO?

4. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Szkoda że nie wspomnieli że wiąże się to z utratą gwarancji.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

1 osoba to lubi.
  5. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    W środku wygląda jak Xbox 360 slim :) Ten sam układ wszystkiego, HDD niestety bez kieszeni z dziwnych przyczyn, jak by się nie dało i tego użyć jak w X360...

Plusem jest ogromniasty wiatrak w porównaniu do PS4, który działając na mniejszych obrotach będzie miał podobny przepływ powietrza, co pozwala mi przypuszczać, że x1 będzie/jest cichszy.

6. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Niestety środek wygląda tandetnie i mimo iż buda jest duża i nie ma w niej zasiłki, to widziałem testy na eurogamerze że mimo tego bardzo się grzeje (45 stopni PS4 i 49 stopni XBOX ONE). Wymiana dysku może nie jest zbyt uciążliwa ale wiąże się z utratą gwarancji no i nie jest tak prosta jak w PS4 (jedna śrubka i wyciągamy kieszeń)

1 osoba to lubi.
  7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    LOL nie ma to jak zmusić klienta do korzystania z wbudowanego dysku bądź kombinowania jak rozkręcić xboxa tak by nie utracić gwarancji.. - po to posłużyła cała procedura dania dysku w "głąb" konsoli ..

No ale przecież połowa osób o tym wiedziała :). Tylko fanatycy XGone dalej będą zachwalać itp itd

1 osoba to lubi.
  8. piotrz23

piotrz23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @up

Każdy na tym forum już wie że ty jesteś "fanatykiem" PS. W każdym temacie o XO wypowiadasz sie o nim krytycznie. A pewnie ani PS4 ani XO w łapie nie miałeś, a już wiesz co jest ścierwo a co nie. Co za ludzie.

9. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    co ma środek do tematu????,za to ps4 jest arcydziełem-harmonicznie lutowanie cewki itp....żal mi ciebie,co do temperatury to dlategoż to bo XONE ma wysze taktowania CGPU i dlatego wydziela tego ciepła więcej,już wyobrażam sobie""podkręcone"" ps czwórki padające jak muchy

dziękuje,dobranoc.

10. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ma środek do tematu bo jest zaprojektowany idiotycznie, tyle miejsca a strumień nigdzie nie ukierunkowany. Eurogamer zrobił testy wydziela więcej ciepła. panowie z MS myśleli że jak władują możliwie duża wentylator to zaatwi spraw :)
    Żal mnie tobie ? wyższe taktowanie wow... IGN donosi że procesk Sony ma technologię turbo core czyli z 1.6 robi się 2.75, i co teraz powiesz ? Jak w obliczu tego wypada buda microsoftu ?

11. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @Peh
    4 stopnie różnicy to tyle co nic, zwłaszcza, że nie przekracza nawet 50stopni... Zobaczymy jak się konsolę będą sprawować po kilku latach bo na nowych konsolach to zawsze jest wszystko OK. A to całe Turbo Core z tego co wiem to podnosi taktowanie na połowie rdzeni (w dodatku druga połowa rdzeni wtedy nie pracuje) a nie na wszystkich (2 rdzenie jeśli procek 4 rdzeniowy) tak jest w PC. Chyba nie wierzysz, że na 8 rdzeniach nagle Ci podniesie taktowanie do 2.8ghz? Wtedy by pewnie eksplodowało to PS4 :)

12. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Tyle co nic, ale jest zastanawiające co zepsuto po drodze, skoro w sporo większej obudowie po której może świstać wiatr jest o 4 stopnie cieplej. No jak to ?

13. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No tak to, Xbox jest inny niż PS4. Podkręcony proc, podkręcone GPU, inny typ pamięci ram, wszystko to wpływa na wydzielanie ciepła a przecież konsole nie są identyczne? Pomyślałeś o tym? Ja wiem, że jesteś naczelnym hejterem xboxa na tym forum i trzeba się do wszystkiego przyczepić no ale bez przesady...

14. bartek6949

bartek6949 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja czytałem, że xbox jest dużo cichszy od ps4, i że ps4 odprowadza dużo ciepła, i jak nie będzie dostatecznie dużo miejsca za nią to robi się nie przyjemnie, zamknięta w małych przestrzeniach się wyłącza.

Wczytywanie...

Poleć forum