1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One rozwinie swoje skrzydła w chmurze

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez rufus282, Maj 29, 2013.

1. rufus282

rufus282 Banned Użytkownik

Polubienia:
    63
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zza miedzy.

Wimy już o tym, że nowy sprzęt Microsoftu wspierał będzie rozwiązania typu cloud, używając ich nawet jako elementu mającego wspierać go w trakcie przeliczania next-genowych gier. Jeff Henshaw, menadżer oddziału zajmującego się nowymi rozwiązaniami w sferze marki Xbox podał, iż dzięki chmurze deweloperom przybędzie mocy odpowiadającej trzem dodatkowym konsolom.

Henshaw w trakcie rozmowy z Official Xbox Magazine stwierdził, iż chmura pozwoli twórcom tworzyć ogromne i spójne światy:
    Oddamy deweloperom do dyspozycji ekwiwalent trzech Xboksów One w chmurze dla każdego fizycznego egzemplarza konsoli. Robimy, to by twórcy mieli świadomość, iż w każdym momencie mają do dyspozycji mniej więcej trzy razy tyle zasobów, mogąc dzięki temu budować większe, bardziej spójne i atrakcyjne dla graczy światy.

Co więcej, przedstawiciel australijskiego oddziału Xbox, Adam Pollington, powiedział, iż moc Xboksa One sprzężonego z chmurą aż czterdziestokrotnie przekracza możliwości leciwej już 360-ki:
    Xbox One jest dziesięciokrotnie potężniejszy od Xboksa 360, będąc czterdziestokrotnie wydajniejszym od niego w kwestii mocy obliczeniowej używając technologii cloud. Jeżeli spojrzycie na chmurę jako coś, co bez wątpienia będzie się z czasem rozwijało, to możliwości Xboksa One wydają się nieograniczone.

Brzmi jak totalne science-fiction, choć z drugiej strony, kto z nas przypuszczał w latach 90., że w kieszeniach nosili będziemy urządzenia swoimi możliwościami kilkudziesięciokrotnie przebijające ówczesne pecety?​

Źródło: http://www.ppe.pl/news-22380-xbox_one_rozwinie_swoje_skrzydla_w_chmurze.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Mnie już męczą te "wymęczone" newsy o Xbox One. Wszystko to na jedno kopyto, nawet plotki i newsy spotykają się z kontr-plotkami i newsami. Dla przykładu, ten oto news może stanąć w szranki z drugą stroną medalu:

Jonathan Blow: "Microsoft blefuje w kwestii chmury"

Podczas prezentacji konsoli Xbox One powiedziano wiele słów o technologii chmury, która dzięki 300 tysiącom serwerów pokaże nowe horyzonty w rozgrywce. Brzmiało równie imponująco, co niewiarygodnie. I jak sądzi twórca Braida i The Witness, Jonathan Blow, wierzyć w to nie należy.

Dyskusja na temat chmury miała miejsce na profilu twitterowym Blowa. Początkowo twórca odniósł się do jednej z wiadomości na serwisie Joystiq, gdzie zrelacjonowano "chmurzyste" obietnice Microsoftu. Zdaniem przedstawicieli firmy technologia cloud computing i działające w jej ramach setki tysięcy serwerów poprawią doznania płynące z rozgrywki dzięki dodatkowej mocy obliczeniowej, poświęconej efektom oświetlenia czy modelowaniu fizyki. Blow pierwszy rzucił kamień:

Później zrodziła się dyskusja z ludźmi śledzącymi profil Blowa. W ogniu pytań twórca kontynuował:

Blow podkreślił też, że utrzymanie 300 tysięcy serwerów jest nierealne z przyczyn finansowych:

Nie wszyscy zgodzili się z Blowem. Jeden z użytkowników wysnuł tezę, że Microsoft nie musi dedykować dla XBL całej objętości Azure, ale ją jedynie udostępnić. Inny stwierdził, że Blow najwyraźniej za bardzo się emocjonuje. Odpowiedź Blowa brzmiała:

Inny użytkownik podkreślił, że informacja na Joystiqu wskazuje, że są rozwiązania techniczne, które mogą być przerzucone na moc obliczeniową chmury i ostatecznie dadzą lepszą jakość. Blow skwitował to słowami:

Blow zawiesza u siebie dyskusję, my ją rozpocznijmy. Krótkie pytanie - jak myślicie, kto ma rację?

Źródło: cdaction.pl

No właśnie? Kto ma rację? 2 tygodnie do E3 pozostały a my mamy do dyspozycji tylko durne plotki i przekrzykiwania się developerów.

4. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    ja także mam dość tego wszystkiego ... nie chce mi sie juz nawet pisac ze " ja uważam " " wydaje mi sie ... " itp

5. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    ms robi se darmową reklame na każdym kroku ehh.

6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja tam myślę jak ten koleś Blow. Nie ma takiej opcji, żeby tak było. A jeśli już, to wtedy trzeba liczyć się z opóźnieniami w grach nawet w Single Player. A co z multi? Wolę nie pytać. Po drugie, a co z tymi co nie podłączą konsoli do internetu? Nie zagrają, bo sam Xbox One nie ogarnie gry, bo się okaże, że owa gra była optymalizowana tylko pod te chmury. Po trzecie właśnie jak zaznaczył Blow, to koszt utrzymywania takich serwerów.

Moim zdaniem plota puszczona przez jakiegoś typa, co do tej pory nie może znieść, że PS4 będzie lepszy w osiągach niż Xbox One.

7. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Blow - Sony rent boy :p

8. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    MS milczy to portale typu właśnie ppe czy innych śmieci z palców sobie wysysają newsy, niby dlaczego poważne portale nic nie piszą o tych newsach ? Bo to plotki nikomu nie potrzebne a banda trolli biega teraz po tych plotkarach i nabija im wejścia, a co za tym idzie plotkarskie strony zarabiają, kiedy zrozumiecie że wchodząc w te durne artykuły karmicie trolli ?

1 osoba to lubi.
  9. Kris194

Kris194 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ta cała chmura to papka marketingowa. Żeby to mogło działać to tak jak ktoś już powiedział, trzeba by mieć internet bardzo dobrej jakości (bardzo niski ping i wysoki transfer). W laboratorium swoim to sobie mogą testować takie cuda ale na większą skalę odpada.

10. rufus282

rufus282 Banned Użytkownik

Polubienia:
    63
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zza miedzy.
    Na gry online też coś o tym było, poważne serwisy to jakie masz na myśli. Ppe.pl to akurat jedna z poważniejszych stron o grach. Wywodzi się z jedynego wydawanego (w tej chwili) czasopisma o konsolach PsxExtreme które jest od ponad 15 lat na rynku. Ale dzieci przecież tego nie mogą pamiętać bo dopiero się uczyły chodzić.

Wysłane przy pomocy palcy.

1 osoba to lubi.
  11. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Dla mnie ta cała chmura to bzdura! Nie wierzę w nic póki MS nie potwierdzi

12. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W pełni się z Tobą zgadzam i popieram. Nic nie jest potwierdzona OFICJALNIE a więc takie newsy, jakby wyssane z palca.

13. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    90% newsów o XBO jest wyssana z palca. Nic specjalnego.

14. Kryniuk

Kryniuk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skierniewice
    Kolejna rzecz której nigdy nie użyje.

15. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gdyby to było rzeczywiście tak jak opisują to mogliby zostać przy X'360 i udostępnić w chmurze moc 100x X'360 :D

Kolejne bzdury, aby naciągnąc klientów...

16. OPTIM xD

OPTIM xD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ŁDZ
    Choć do konferencji byłem całym sercem za konsolą M$ tak po konferencji moje myśli są mieszane.
    Wszystkie "njusy" wyssane z palca.

Przeglądając informacje o "XO" podnosi mi się ciśnienie. Dobrze że nie zaglądam na forum częściej.

17. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Kiedyś był nius ,że ps3 terrości mogą użyc do odpalenia rakiet:D. Ciekawe czy coś w tym stylu będzie i kiedy XO i ps4 to prawie jak nasa porównaniu z tamtymi.

18. lord_seph

lord_seph Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Oczywiście, że 90% newsów dotyczących XO to bajki. Na początku miałem hejta na XO za używki, połączenie z netem i kinecta. Na szczęście głosy rozsądku w postaci innych, inteligentniejszych ludzi na forach przemówiły mi do rozsądku. Należy poczekać do E3. Wtedy wszystko będzie jasne. W każdym bądź razie, wciąż wolę PS4 (mi akurat pady od plejek bardziej leżą - lubię bijatyki, a dzielony krzyżak w miejscu analoga jest znacznie bardziej intuicyjny, np przy side stepie, 2xforward itp.). A co do chmury - jestem mocno sceptycznie nastawiony do tych bajek. Poza tym, omijam wszystko szerokim łukiem co ma w nazwie CLOUD (telefony, przechowalnie plików online itp.)

19. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Co do tematu sądze ,że będzie wszystko normalnie była plota już ze tylko opłata aktywacyjna na używki nie ma co się podniecać jeszcze będzie masa plotek:p

20. TrueUser

TrueUser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów Wlkp.
    Oby nie wyskoczyli z aktywacją konsoli jeśli uciekną od aktywacji używek, bo co jeśli będziemy chcieli sprzedać używaną konsolę hehe.

21. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    I żyli długo i szczęśliwie. Aha rozwinie moc w chmurze. To obraz musiałby byc streemowane do konsoli światłowodem a nie internetem 10 MB.

Wczytywanie...

Poleć forum