Xbox One S - Brak dźwięku 5.1 przez hdmi

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich, może zadam dziwne pytanie, ale próbowałem już różnych kombinacji i nic z tego. Kupiłem jak wyżej konsolę Xbox One S, mam podłączoną do tv LG 4K przez kabel hdmi dołączonym z konsolą, a z tv do amplitunera Yamaha RX-V650 przez toslink, i włączając konsolę mam tylko stereo. Mam też Xbox 360 i po zmianie w ustawieniach automatycznie amplituner przełącza się na 5.1. Tak samo było z konsolą PS4 którą sprzedałem po 8 miesiącach i wróciłem do konsoli Microsoftu. Czy zostaje mi tylko podłączyć drugi kabel toslink z xboxa do amplitunera, czy jest jakaś szansa to ustawić. Nie ukrywam, że taka opcja jest mi najbardziej na rękę, bo dżwięk z tv mam pod jednym wejściem w amplitunerze i działa tam Xbox 360, Xbox One S, i dekoder, i dzieci nie musiałyby kręcić amplitunerem żeby zmienić źródło dźwięku. Jeszcze jedno pytanie, sorki że nie w temacie ale jak włącze Xboxa One to nie włącza automatycznie tv np z dekodera na konsolę, tak było na PS4 a tutaj tego nie ma, co prawda to nie problem, ale chciałem tak profilaktycznie zapytać żeby nie zakładać nowego tematu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A pewien jesteś ze twój Tv puszca dźwięk 5.1 z Hdmi na wyjście optyczne? Radzę to sprawdzić bo wiele modeli TV tnie 5.1 do 2.0 w takiej konfiguracji.
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Jestem pewien,napisałem wyżej że na PS4 i Xbox360 puszcza 5.1, dlatego zapytałem czy jest jakaś opcja ustawienia. Ten model amplitunera jak i wiele innych przełącza się automatycznie jeśli dostanie sygnał DD lub DTS, i tak jest w przypadku w/w konsol.

Zdjęcie po włączeniu Xbox One S

20161222_121202_rs_rs.jpg

A tutaj po załączeniu Xbox 360

20161222_121455_rs_rs.jpg
 
Ostatnia edycja:

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli po kabelku bezpośrednio działa poprawnie?
Jeśli tak to odpowiedzią jest wiekowość wzmacniacza.
Jak widać nie zna on HDMI i zapewne to co przesyła konsola do TV jest nowszym standardem niż ta Yamaha obsłuży.
 

niuniek24w

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No ale kolega pisze, że PS4 i xbox 360 po HDMI działa w 5.1. XO też powinien działać. Odnośnie przełączania automatycznie obrazu tv/ konsola to i u mnie to nie działa a z PS4 nie było problemu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Panowie wdzięczny jestem za to, że ktoś się interesuje moim problemem, ale czytajcie ze zrozumieniem. Xbox 360 oraz PS4 przesyła dźwięk 5.1 do amplitunera a Xbox One S tego nie robi, wszystkie konsole podłączone są w tej samej konfiguracji sprzętowej. Kolego niuniek24w z PS4 też nie miałem problemu z automatycznym przełączaniem się tv/konsola.
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Skoro czytać mamy ze zrozumieniem to ja proszę o odpowiedź ze zrozumieniem: Czy po toslinku bezpośrednio z konsoli do wzmacniacza działa poprawnie?
 

ghost_666

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie wdzięczny jestem za to, że ktoś się interesuje moim problemem, ale czytajcie ze zrozumieniem. Xbox 360 oraz PS4 przesyła dźwięk 5.1 do amplitunera a Xbox One S tego nie robi, wszystkie konsole podłączone są w tej samej konfiguracji sprzętowej. Kolego niuniek24w z PS4 też nie miałem problemu z automatycznym przełączaniem się tv/konsola.
A czy wszedłeś w ustawienia dźwięku konsoli i ustawiłeś dla hdmi - 5.1 ? Standardowo jest stereo.
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Kolego sp7foy po toslinku bezpośrednio działa po to jest to wejście, ale tłumaczyłem, że w tej samej konfiguracji czyli hdmi/tv, i z tv toslinkiem do amplitunera działają w/w konsole w systemie 5.1 za wyjątkiem One s. Kolego ghost_666 tak mam przełączone od samego początku na 5.1 w konsoli.
 

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A próbowałeś przez ARC ?
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Panowie problem rozwiązany, nie wiem dlaczego, bo to nie powinno mieć wpływu, ale odłączyłem kabel hdmi od konsoli i tv, zamieniłem odwrotnie wtyczki i jest sygnał 5.1. Myślałem że może coś nie łączyło ale jak z powrotem podłączyłem tak jak za pierwszym razem znowu sygnał był stereo, dziwne ale pomogło. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt.
 

niuniek24w

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A problem z automatycznym przełączaniem tv/konsola też rozwiązałes?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
Nie kolego, nadal ręcznie przełączam.
 

niuniek24w

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Już znalazłem info dlaczego tak się dzieje. XO nie posiada wsparcia HDMI- CEC. Póki MS nie "naprawi" tego poprzez aktualizację automatyczne przełączanie działać nie będzie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

neptun11651

Użytkownik
Użytkownik
No to już jesteśmy w domu, dzięki za info. Teraz pozostało czekać na aktualizację.
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak odwracanie kabla pomaga to ... chińczyk musiał już być zmęczony ;)
Pytanie tylko czy jak składał telewizor, konsolę czy kabel.
 

AS185

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja mam amplituner Yamaha HTR-4068. Podłaczyłem kabel HDMI z tyłu konsoli na wyjściu HDMI OUT, potem do amplitunera, którego kolwiek z szejściu podłaczeń. Natomiast kabel od telewizora podłaczyłem od amplitunera HDMI OUT do, którego kolwiek w telewizorze. W Elite jest 5.1/7.1 uncompressed dźwięk, w każdym bądź razie wersja S pewnie się wiele nie różni :)
 

krzysiekw3

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No ale kolega pisze, że PS4 i xbox 360 po HDMI działa w 5.1. XO też powinien działać. Odnośnie przełączania automatycznie obrazu tv/ konsola to i u mnie to nie działa a z PS4 nie było problemu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
U mnie też przełączanie nie działa.
 

Do góry Bottom