1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One S - gry cyfrowe vs gry pudełkowe

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez makcc93, Maj 19, 2017.

Wolę mieć

1. Gry cyfrowe

3 głos(y/ów)
    60,0%
  2. Gry pudełkowe

2 głos(y/ów)
    40,0%
  1. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie,
    czekam aż mój Xbox do mnie dotrze (ma być w Poniedziałek 22.05) i mam kilka prostych pytań do ludzi siedzących dłużej w temacie i go dobrze znających. Chodzi mi o gry.

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z grami cyfrowymi i pudełkowymi. Chciałbym mieć je bardziej fizycznie, ale nie wiem do końca jak działa pożyczanie takich gier. Z tego co wiem w wersji cyfrowej w jakiś sposób można udostępnić konto komuś i w taki sposób pożyczyć gre.
    Jak wygląda sprawa z pudełkami?
    Czy instalując gre z płyty i chcąc w nią grać muszę mieć ją ciągle w napędzie? Jeśli chce zagrać w inną to czy muszę zmieniać płytę na drugą grę?

Cyfrowe maja duży minus- brak internetu = brak możliwości pobrania.

Jak to wygląda i jak jest lepiej kupować gry?

Z góry dzięki za pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2604
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak musisz mieć w napędzie, bo płyta to licencja. Jak chcesz zagrać w inną to musisz ruszyć 4 litery i zmienić płytę w napędzie. Jak chcesz pożyczyć to musisz pożyczyć pudełko z grą, ale wtedy Ty nie pograsz.

Ja ogólnie wolę pudełkowe wersje, ale czasami są fajne promocje na cyfry to biorę cyfrę, ewentualnie biorę też cyfrę wtedy kiedy kupuję jakąś grę z kimś na pół, bo wtedy możemy oboje grać w tym samym czasie i w tą samą grę.

4. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję za odpowiedź.
    Też o tym myślę właśnie, mógłbyś mi powiedzieć jak się wymienia gry cyfrowe ze znajomymi?
    Z iloma kolegami mogę dzielić jedną grę cyfrową?
    I mając już gre na 2 naszych oddzielnych kontach możemy w nią grać ze sobą? Np. PES 2018, kupujemy na spółkę i mamy oddzielne konta/statystyki etc?

Pozdrawiam

5. kuleczka91

Polubienia:
    2604
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jedną grę można dzielić max na 2 tzn. Ty + jakiś kolega, bo jak zalogowałby się na konto ktoś 3 to wywali kogoś z Was z gry. Najlepiej mieć 3 profile: Twój, Kolegi, Wspólny do kupowania gier. Kupujecie grę w cyfrze na te wspólne konto i tak: Ty logujesz te konto u siebie i ustawiasz w ustawieniach to jest moja domowa konsola (z reguły te ustawienie samo się robi, ale warto sprawdzić) jak to się zrobi to możesz wylogować się z profilu i się na niego już nie loguj w ogóle. Twój kolega jak chce z Tobą zagrać w tą grę albo w jakąś grę z tego profilu to musi najpierw zalogować ten profil i zostawić go w tle po czym przełączyć się na swoje konto. Gracie normalnie na swoich normalnych kontach, wszystkie statystyki macie swoje itd. Świetne rozwiązanie. Razem też możecie sobie pograć mecze w tym samym czasie. Jeśli chcecie z kolegą dzielić gry między sobą te co już macie na swoich prywatnych profilach to musisz mu podać swoje dane do konta, on Tobie swoje i naprzemiennie ustawiacie domową konsolę na kontach. Ty na jego koncie, on na Twoim i w ten sposób Ty możesz grać w jego gry, on może grać w Twoje gry. W ten sposób można też dzielić subskrypcję Xbox Live Gold, EA Access ;)

makcc93 i GumaTurb0 lubią to.
  6. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Rozumiem, czyli jeden robi to konto wspolne jako swoje główne na konsoli, potem się wylogowuje z niego i loguje na swoje normalne konto i więcej ma się nie przelogowywać. Drugi to wspólne konto loguje na swojej konsoli i ustawia jako konto w tle (lub coś w ten deseń) i potem loguje się na swoje normalne konto, tak?
    I mając Xbox Live Gold i Ea Access na naszym wspólnym koncie automatycznie mamy je również na naszych głównych, normalnych kontach?
    Czyli jak dostane klucz na FH3 z konsolą (taki bundle z amazona) to od razu najlepiej aktywować tę grę na oddzielnym koncie, a nie na swoim głównym? (kolega ma kupić Xa w ciągu miesiąca)

Dzięki za odpowiedź i poświęcony czas

7. szuldi

szuldi Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    159
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Tak, załóż nowe konto Xbox live na nim wbij kod na grę. U siebie to konto ustawiasz jako domowa konsola i wylogowujesz się z tego konta oczywiście wcześniej dodając grę do ściągnięcia. Dajesz dane do logowania koledze. On daje grę do pobierania. Tylko żeby grać w grę najpierw musi uruchomić grę z tego konta na którym jest wbity kod. Jak gra się uruchomi to przelogowuje się na swoje prywatne konto i może grać. Niestety tak za każdym razem musi robić jak będzie chciał grać.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

makcc93 lubi to.
  8. kuleczka91

Polubienia:
    2604
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Konto w tle tzn. loguje je na konsoli i je zostawia zalogowane, nie wylogowuje się z niego, za to loguje się dodatkowo na swoje konto i na swoim sobie odpala tą grę. Z tym FH3 zrób jak uważasz, jak nie chcesz mieć gry dla siebie to rób na te wspólne konto to już zależy od Ciebie. Jak wrzucisz na Twoje to jedyny sposób udostępnienia tej gry jemu to podanie mu Twoich danych do konta i żeby ustawił domową konsolę u siebie na Twoim koncie. To zależy od zaufania. Co do EAA to w te gry będziecie mogli grać na swoich kontach, ale takie triale nowych gier na 10h (wtedy gdy EA tydzień przed premierą daje przetestować jakąś swoją grę przed zakupem) będą działać tylko na tym koncie wspólnym. Na Twoim, ani na koncie kolegi tego nie uruchomisz by zagrać i sprawdzić, ale w pełne wersje gier pogracie bez problemu już na swoich kontach.

makcc93 lubi to.
  9. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko jasne. Dziękuję za odpowiedź.
    Pytałem orientacyjnie w tym momencie, ale chyba wolę jednak mieć wszystko na swoim koncie, bez zabaw i dzielenia.

Ostatnia kwestia.
    Jeśli kupię cyfrowo Wiedźmina 3 goty, zainstaluje na dysku i na przykład nie będę miał internetu to znaczy, że normalnie będę mógł w niego grać mimo że dostępu do internetu akurat nie mam, hm?

PS plusem pudełkowych, że można je potem jakby co sprzedać.

10. factoria

factoria Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    A dla mnie cyfry lepsze. Pierwszy powód, dzieci. Zostawienie płyty z grą w ich zasięgu kończy się destrukcją:) Drugi powód to moje lenistwo ze zmienianiem płyt w napędzie. Niby taka drobnostka a jednak mi się nie chce. Trzeci powód to taki, że jadąc do znajomych (wszyscy maja psa) biorę konsolę bez tony płyt.

Ostatnia edycja: Maj 19, 2017
  11. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja dzieci jeszcze nie mam, ale argument jest.
    Powiem tak, Wiedzmina kupie w pudelku, zeby go po prostu miec, tak samo z innymi, wazne bede bral pudelka, mniej wazne cyfrowki.
    Dzieki!

12. Karwan19

Karwan19 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko zależy od upodobań dla mnie nie ma znaczenia jaka jest wersja gry, tylko to że tą grę posiadam . Najważniejsze żeby nie było za drogo hehe.

13. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powiedzcie mi, czy mając pobraną grę cyfrowo np. UFC/FIFA/PES i zabierajac gdzies konsole, gdzie nie ma internetu moge grac ze znajomymi na 2 pady?

14. marthinez

marthinez Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    62
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dziwne.
    Ja zawsze loguje konto z grą w tle i gram na swoim, domowym. To całe przełączanie robię przed uruchomieniem gry.

15. Boberson

Boberson Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Syreni gród.
    Jak interesuje Cię seria gier sportowych,polecam EA Access :)
    Co do pytania z ankiety,w większości mam gry w pudełkach (czy to używane czy nowe-allegro działa :p ) .
    Jednakże jeśli w sklepie MS są jakieś dobre promocje,to wersją cyfrową również nie pogardzę.

16. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oczywiście, pierwsza subskrypcja to EAA jaka zakupie :) jedna z rzeczy dla ktotej kupilem Xboxa, poza tym ze jest najlepsza :)
    Gry bede bral 50/50 mysle.

17. Boberson

Boberson Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Syreni gród.
    Ostatnio też była dobra promocja w MS Store na zakup pada (Recon Tech lub Ocean coś tam :D ).
    Płaciłeś 259zł za pada i dorzucali Forzę Horizon 3 za 0zł ;-)
    Teoretycznie na rachunku widniało 159 za pada i Forza za 100 ale całość z darmową wysyłką szło za 259zł :)

18. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak wiem. Ale mam bundle z FH3 i dodatkowym padem juz z amazon.fr

19. kuleczka91

Polubienia:
    2604
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja tak samo :) Wszystko przed. Nigdy nie przełączam profilu w grze.

Gier z EAA nie odpali bez Internetu, bo konsola sprawdza czy jest aktywna subskrypcja.

20. makcc93

makcc93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam triala z konsolą na 14 dni i dostałem od amazona znizke na 3-msc GOLDa (w sumie 2 znizki) i wychodzi mi do kupienia po 13.5euro/3msc, wiec cena w okolicach 60zł, a wiec sie oplaca kupic u nich.
    EAA wykupuje od razu na rok, bo wychodzi taniutko.

21. kuleczka91

Polubienia:
    2604
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Obecnie na x-komie jest promocja 3msc golda za 49zł z kodem rabatowym komunia. Wbija się go po dodaniu do koszyka. Co do EAA tak opłaca się brać od razu na rok. Jednak w moim poprzednim wpisie chodziło mi o to, że bez podłączenia się do sieci i tak nie zagrasz w gry z EAA bez względu na to czy masz golda czy też nie jak gdzieś wyjedziesz na jakiś wygwizdów gdzie trzeba szukać Internetu w polu :p

Wczytywanie...

Poleć forum