1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One / S - kilka pytań

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez greex1, Grudzień 25, 2016.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. greex1

greex1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Stałem przed dylematem PS4 vs XOne, jednak ostatecznie zdecydowałem się na XOne (legendy w FIFIE, EA Access oraz fakt, że posiadałem X1 oraz X360 przesądziły). W związku z tym mam kilka pytań:

1. Mam do PC adapter + pad do x360. Czy podejdzie kontroler pod XOne?
    2. Czy 500GB szybko się zapełnia? Na ile około gier wystarczy?
    3. XOne vs XOne S - czy duża jest różnica w wydajności i szybkości pracy? Dodam, że nie zależy mi na 4k czy podobnych bajerach, bo i tak nie mam takiego telewizora - konsola będzie chodzić pod monitorem 25 cali Full HD - czy różnica jest naprawdę warta dopłacenia tych kilku stówek?
    4. Czy oad z XOne połączy się z adapterem do PC pada do X360?

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2128
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Nie wiem, sprawdź to się dowiesz.

2. Bardzo szybko, gry ważą o wiele więcej niż te z 360tki. Ciężko powiedzieć na ile gier Ci starczy, bo wszystko zależy od wagi gier. Zobaczysz sam.

3. Miałam Fata, mam teraz XO S i poza mniejszym rozmiarem Ski nie widzę żadnych różnic.

4. Nie podejdzie, do padów z XO MS stworzył osobny adapter

4. smoczu

smoczu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    2. Szybko . Wersja 500 ma dostępne 300 parę GB. Mi z dostępem do ea zapełnione ponad 500 w jeden dzień razem z grami x360. Napewno po świętach kupię zew. Hdd.
    3. Zależy jaka różnica w cenie

5. rafu_007

rafu_007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ad.1 Nie podejdzie
    Ad.2 Ciezko powiedziec, Wiekszosc nowych gier AAA wazy powyzej 40GB, a do dyspozycji masz 362GB.
    Ad.3 Jesli nie masz jeszcze Xone to smialo bierz Xone S. W samej wydajnosci konsoli nie ma za wiele roznic, w wiekszosci wypadkow nie ma roznicy do ok 7kl./s. Za S przemawia zmieniejszony rozmiar, wbudowany zasilacz, brak problemow z wentylatorami (w fatach zdarzalo sie, ze strasznie trzeszczaly), nowe pady z gniazdem jacka i zwiekszonym zasiegiem.
    Ad.4 Nie.

6. szyszek2121

szyszek2121 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    140
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Częstochowa
    2. Tak, bardzo szybko. Gry na tą generację ważą nieraz po 50GB (co nie znaczy że każda tyle waży) więc od razu bierz 1TB zewnętrzny albo nawet 2TB :D

3. Z tego co mi wiadomo to nie ma żadnej różnicy, S'ka jest mniejsza i ma wentylator w środku.

4. Nope.

7. rafu_007

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ma podkrecona karte graficzna i dodali HDR oraz obsluge 4k przy odtwarzaniu (nie wiem czy Fat dostal aktualizacje softu do tego). Dodatkowo dolozyli IR Blast (wlacza i wylacza tv, kino domowe razem z konsola) oraz 4K Blu-ray. Mozna S postawic w pionie (fakt to zaden argument, ale jednak cos na plus).

8. kuleczka91

Polubienia:
    2128
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Co do tego to bym się kłóciła. W Facie miałam cichy wentylator, dopiero po jakimś roku się ujawnił, że potrafi być głośniejszy. A co do XO S to mam obecnie w domu jedną Skę bez wad fabrycznych, a druga przyszła trefna, bo z głośnym wentylatorem także dużo zależy od szczęścia ;)

9. szyszek2121

szyszek2121 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    140
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Częstochowa
    Jest podkręcona czy nie, nie ma żadnej różnicy w grach, nie będziesz miał więcej FPS'ów ani nic w tym stylu, tak dla ścisłości ;)

10. rafu_007

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Coz S jest jeszcze stosunkowo nowa, zobaczymy w czasie jaki procent walnietych bedzie w S, a jaki byl w facie.

W grach ktore maja zablokowana grafike na 30 klatach to zgoda, ale w grach z odblokowana grafika da sie wyciagnac wiecej.

Dupy nie urywa, ale jest teraz i w przyszlosci moze byc lepiej.

Zrodlo:
    http://www.eurogamer.net/articles/d...gamer&utm_medium=email&utm_campaign=net-daily

Ostatnia edycja: Grudzień 27, 2016
    ArturM05Pl lubi to.
  11. ArturM05Pl

ArturM05Pl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Miałem fata teraz mam s. Fh3 wyglada lepiej na s. Gra dziala płynniej. Wiec tak widać różnice. Ale mowa o fh3. W bf1 np nie ma przycięć, na fat się zdarzały. Innych różnic w grach nie zauważyłem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

12. Abandon

Abandon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    S szybciej wczytuje gry . Zauważyłem to dopiero jak grałem z żoną ona S ja zwykle XO ona juz ma wczytana grę lub mapę ja dopiero widzę pasek lądowania lub inne pierdoly w zależności od gry . Delikatnie ładniej wyglądają gry niektóre na S . Mowa tu bardziej o ostrości czy jakichś drobnych szczegółach ale ledwo widocznych . Po za tym mniejsza i menu w S szybciej działa pomimo tak samo zapełnionej pamięci . Największa różnica to odtwarzacz BR4k ale ciebie to nie interesuje

13. m4tekt

m4tekt Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    oooo nie wspominałaś o tym, że ci się zła trafiła:)
    u mnie kumpel teraz kupił xo s i na szczęście obyło się bez żadnych przygód:) wszystko działa jak należy:)

14. kuleczka91

Polubienia:
    2128
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bo moja konsolka nie jest trefna tylko od siostry ;) Moja jest ciuchutka od samego początku. Nie uwierzyłam w głośny wiatrak, póki sama nie usłyszałam konsoli siostry :D

m4tekt lubi to.
  15. greex1

greex1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki wielkie ;)

Jeszcze jedno pytanie - widzę na Allegro Ski z niemieckiego Amazonu razem z Fifą 17 za ~1200zł - czy język w konsoli i grze spokojnie da radę ustawić polski? Bo nie ukrywam, że cenowo to korzystnie wygląda :D

16. invisible

invisible Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  17. rafu_007

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ustawisz dowolny jezyk niezaleznie od miejsca gdzie kupisz konsole.
    Kolega zakupil nowa S i tez miala fabrycznie walniety wentylator.

18. jorgos

jorgos Guest

A ja mam też parę pytań:
    1.Chce zakupić xbox one s bo jeszcze nie mam,czy raczej poczekać na scorpio?,czy w xbox scorpio będzie większa różnica w grafice przy rozdzielczości ready hd lub full hd ?(wiem,że to pytanie zagadka,ale jak obstawiacie?).
    2.Czy xbox one s potrzebuje stałego dostępu do neta?,czy można grać offline?
    3.O co chodzi z tymi profilami np.domowy?
    4.Czy jak zakupie wersje cyfrową gry a np.padnie mi dysk mogę pobrać ją od nowa?
    5.Jaki dysk jest w ,,S-ce" ? bo podobno seagate a to wg mnie złomy(już mi kilka padło pod pc),bo wtedy miałbym rozeznanie czy brać 1 TB czy 500 GB i dokupić później zewnętrzny.
    6.Czy konsola obsłuży kabel HDMI-DVI w celu podłączenia do starszego monitora w celu np.pobrania gry z xbox store?(mam mały pokój w mieszkaniu w bloku i nie mam stacjonarnego neta,bo jest tylko w dużym pokoju :( .
    7.Czy po zakupie routera 5 ghz będe miał lepszy zasięg ? bo kupiłem tp-link 2,4 ghz i prawie wogóle nie łapie(pewnie przez żelbetonowe grube ściany).
    8.Czy warto kupować gry w wersji cyfrowej po tańszych cenach z allegro od prywatnych użytkowników w celu pobrania gry i grania na ich profilu ?
    9.Czy w tym roku może być możliwa przeróbka konsoli ?,na necie jest sporo info np.uruchomiony dosbox:http://wololo.net/2016/05/19/dosbox-running-xbox-one/
    oraz : http://worldofconsoles.pl/aktualnosci-23/xbox-one-hack-temat-zbiorczy-aktualizowany-na-biezaco/
    ponadto grupie xecuter też coś się udało i w listopadzie 2016r.pisali że coś się da na xbox one fat zrobić(linka obecnie nie mogę znaleść).
    10.Czy po premierze xbox one scorpio nadal będą wychodzić gry na zwykłe x-one-y ?,bo są plotki że mają być jakieś exclusivy na scorpio ?.
    Na razie nie mam więcej pytań(z xbox360 nie było tyle komplikacji,powalona ta generacja trochę).

19. mikovitz

mikovitz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. Chcesz to kupuj, nie chcesz kupować, to czekaj. Na 100% będzie różnica w grafice i płynności, widać to przy PS4 i PS4 pro
    2. Można grać offline.
    3. http://support.xbox.com/pl-PL/games/game-setup/my-home-xbox
    4. Tak
    5. W wersji 2TB jest Seagate, w innych nie wiem. W wersji 500GB zostaje dla użytkownika ok 360GB, a niektóre gry mają ponad 40GB. Wolne miejsce szybko się skończy.
    6. Tak HDMI i DVI to interfejsy cyfrowe i są przejściówki do tego
    7. Nie. Routery 5GHz mają większą szybkość, ale mniejszy zasięg. Proponuje położenie kabla, ewentualnie jakiś repeater
    8. Nie wiem, nie kupuje kont z allegro. Bardziej opłacalne jest kupienie gry na płycie i jej późniejsza odsprzedaż.
    9. Zapytaj na stronach z których masz te informację.
    10. Będą wychodzić, ale exclusivy jakieś na scorpio wyjdą na 100%. Jakoś ludzi do przesiadki trzeba zachęcić.

20. kuleczka91

Polubienia:
    2128
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Chce Ci się rok czekać i nawet nie ma podanej daty premiery? Raczej będzie różnica w grafie skoro ma być mocniejszą konsolą, ale ile to będzie różnicy to nikt nie wie.
    2. Nie potrzebuje, ale konsola bez neta to jak ręka bez palców, przynajmniej obecna generacja. Co chwilę są jakieś aktualizacje gier, konsoli, czasem nawet padów, także Internet raczej wskazany.
    3. Kolega już Ci podał linka to poczytaj.
    4. Gry cyfrowe są przypisywane do Twojego profilu na stałe. Póki MS nie usunie gry z serwerów to możesz pobierać i usuwać do woli.
    5. Nie mam pojęcia. Od czegoś przecież jest gwarancja, a za 2l to ja zdążę zmienić konsolę :p
    6. Kolega też już Ci odpowiedział.
    7. Raczej nie, miałam taki router i było to gorsze niż 2,4GHz.
    8. Są to gry kupowane z kradzionych kart kredytowych, więc sam sobie odpowiedz. W każdej chwili taka gra może przestać działać. Ani kasy, ani gry. Gra się na swoim profilu, a nie na tym kradzionym. Mogę się mylić, ale chyba gry cyfrowe wymagają Internetu żeby sprawdzić licencję.
    9. Nie, przeróbki nie będzie. Nie wiem jak można kupować konsolę z myślą o złodziejstwie...Jak stać na konsolę to i stać na gry. Jak nie stać na nowe gry to czekać, aż będą tańsze używki i tyle.
    10. Będą wychodzić, przecież do dziś wychodzą gry na X360, co prawda już mało, ale jednak są. Nie ma co się dziwić, konsola ma 10l na rynku.

mrok lubi to.
  21. jorgos

jorgos Guest

AD.2-konsole wg mnie po to są stworzone aby grać offline w każdym miejscu na ziemi (nawet w altance na działce,gdzie nie ma neta),więc mam gdzieś internet i te aktualizacje.Na xbox 360 dało sie offline aktualizować konsole.A tu jest debilizm bo trzeba mieć neta bo nawet osiągnieć w grze offline nie ma (microsoft lubi szpiegować graczy z tego co widzę).
    Ad.5-jak nie masz co z pieniędzmi robić to twoja sprawa.
    Ad.8-niektóre gry są z prywatnych własnych kont,a co do działania zakupiłem ostatnio nowego sherlocka za 8 zł na pc i 5 tydz,działa.
    Ad.9-A można bo na konsole po trupach i w bidzie się jakoś uzbiera ale żeby tym pasożytom płacić tyle za gry to dla mnie chore(chyba,że ktoś nie wie co z pieniędzmi robić i lubi wyrzucać w błoto),złodziejstwo to są ceny nowych gier,a używki wcale nie są tanie.Przeróbka na pewno będzie daje sobie głowe uciąć,nie ma konsol nie do złamania,a za oryginały to niech burżuje płacą co im lekką ręką się zarabia.
    AD.10-dla mnie konsola powinna być solidnie wspierana przez min.10 lat,a na 360-tke porządne gry wychodziły do 2012r.tylko.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum