1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One S - wentylator hałasuje

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ytseman, Wrzesień 28, 2016.

1. ytseman

ytseman Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich na forum!

Otrzymałem wczoraj przesyłkę z nowym Xbox One S 500 GB Fifa 17 + Forza H 3. Sprzęt kupiłem w sklepie Sferis na Allegro. Po rozpakowaniu i uruchomieniu konsoli od razu zauważyłem pewien problem.

Wentylator chłodzący konsolę wydaje nadmierny dźwięk. Brzmi on jak praca dysku HDD, jednak na 100% pochodzi on od wentylatora. Wygląda to na nieodpowiednio nasmarowane łożysko ślizgowe. Szukałem informacji na forach internetowych i problem jest powszechnie znany w tym modelu konsoli i wiele użytkowników, powołując sie na swoj przykład, sugeruje zgłoszenie go do Microsoftu, który wymienia całą konsolę. Jak widać, jest to jakaś wada fabryczna. Poniżej link do filmiku na YT przedstawiającego problem.

Problem występuje od pierwszego uruchomienia konsoli. Nastąpiła aktualizacja systemu, a następnie kontrolera. Zainstalowałem jedną grę oraz kilka prostych aplikacji. Hałas z wentylatora występuje w trybie pracy bez obciążenia jak i z nim.

Uważam, że jak na najnowszy sprzęt z najwyższej półki, pochodzący od tak renomowanej firmy, sytuacja ta jest po prostu niedopuszczalna i podlega gwarancji. Gdyby analogiczny problem występował w komputerze klasy PC na pewno byłby on przeze mnie reklamowany.

Orientujecie się, czy Microsoft na czas naprawy mógłby dostarczyć mi zastępczy egzemplarz? I pytanie, czy w ogóle to podlega pod reklamacje, jeśli hałas nie przekracza jakiejś tam wartości dB?

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    765
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Wysylaj na gwarancje i nie dostaniesz zadnej konsoli zastepczej . Bedziesz musial czekac az odeslą

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak jak kolega wyżej Ci napisał. Ogólnie MS dosyć szybko odsyła z serwisu sprzęt. Razem z wysyłką i odsyłką ok 1,5tygodnia. Ogólnie to sprzęt dojeżdża do MS i na drugi dzień odsyłają nowy. Nie dostaniesz żadnej konsoli zastępczej, co najwyżej to Ci dają kod na golda miesięcznego w ramach rekompensaty, ale nie zawsze. Upomnij się to pewnie coś tam dostaniesz. Hałasująca konsola podlega gwarancji, bo ten sam problem był z Fatem XO. Choć przy dostawie mogło się też coś w tej konsoli uszkodzić, niekoniecznie było tak od nowości.

Edit: Tylko jedna rada nie wysyłaj konsoli przez Sferisa tylko sam zgłoś na support i wyślesz ją kurierem UPS (MS Ci zrobi numer zgłoszenia + instrukcje do UPS). Oni opłacają kuriera w obie strony.

Ostatnia edycja: Wrzesień 28, 2016
  5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ewentualnie pograj teraz zareklamujesz za pół roku /rok jak się znudzi trochę

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

6. Abandon

Abandon Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeżeli kupiłeś w sklepie teoretycznie możesz żądać wydania nowej skoro konsola ma wadę zaraz po rozpakowaniu .Bynajmniej u mnie w sklepach nie wiem czy tak samo jest w Polsce

7. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie jest

8. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Zgłasza usterkę w Sferisie z prawa rękojmi i oni mają 2tyg czasu na ustosunkowanie się do tego. Ja zgłaszałam nowy telefon z tego samego tytułu w Playu i dostałam całkiem nowy telefon z powodu wady fabrycznej.

9. MasterD23337

MasterD23337 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam. Ja wczoraj uruchomiłem konsolę i tak samo jak ty zaraz po włączeniu mam taki sam dźwięk wydobywający się z wentylatora.

Akir bynajmniej dla mnie ten dźwięk jest wkurzający i nie do wytrzymania.

Dzisiaj zgłoszę do Microsoftu

To już chyba lepiej zgłosić do Microsoftu

10. ytseman

ytseman Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za wszystkie sugestie. Usterkę z pewnością zgłoszę bezpośrednio do MS, póki co chcę się jeszcze nacieszyć konsolą i Forzą, która jest po prostu rewelacyjna :-D

11. kuleczka91

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tylko MS może Ci otwierać Twoją konsolę i ją naprawić, a przez Sferis możesz dostać nówkę, jeśli zgłosisz z prawa rękojmi. Nie wiem jak Ty, ale ja bym nie chciała mieć nowej konsoli otwieranej już na dzień dobry.

12. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Sferis tak samo wyśle do Microsoftu

13. MasterD23337

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja akurat kupowałem na Electro.pl, ale to nie ma znaczenia. Spróbuję najpierw skorzystać wtedy z prawa rękojmi. Dziękuję za sugestię. Pozdrawiam

14. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Niezgodność Towaru z umową, i powinien dostać od ręki nowy. Nie możesz kupić nówki z wadą fabryczną.

15. zelka91

zelka91 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przepisy troszkę się zmieniły w grudniu 2014 - teraz jest tak jak napisała @kuleczka91@kuleczka91.
    Tutaj dość szeroko opisany zakres zmian.

16. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    A nie jest tak że ze względu na to że zasilacz jest zchowany zchowany w Xo S to ona jest głośniejsza od grubasa?? Tak gdzieś słyszałem i chyba wentylator pracuje cały czas.

17. MasterD23337

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To, że pracuje to jedna sprawa, ale to jak pracuje to druga sprawa. Jest to dźwięk głośny. Nie przypomina to szumu, jaki wytwarza normalny wentylator.

18. ed33

ed33 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    I jak skonczyla sie sprawa? Wczoraj odebralem swoją i mam dokładnie ten sam problem.
    Nagrałem nawet filmik. Na dłuższą metę jest to naprawdę denerwujące.

Ostatnia edycja: Wrzesień 30, 2016
  19. MasterD23337

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja wczoraj złożyłem reklamację do sklepu Electro.pl z prawa rękojmi. Mam ten sam problem z wiatrakami. Nawet jak wyłączę ( Konsola nie jest w trybie instant ) to dochodzi też dziwny dźwięk. Dodalem próbki, bo nie mogłem bezpośrednio dodać pliku muzycznego.
    Pozdrawiam

Załączniki:

20. zelka91

zelka91 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ewidentna zła praca wiatraka. Przypomina mi się mój gruz PC, w którym łopatki dodatkowego wiatraka były źle spasowane i dygało nimi.

21. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Bodajże ta konsola tak ma bo moja też podobnie chodzi, ciekawe co na to MS.

MasterD23337
    przesłuchałem te dołączone pliki audio i moja konsola podczas pracy jest cichsza u Ciebie ten warkot jest bardzo głośny, co do tego drugiego moja konsola nie wydaje takich dźwięków po wyłączeniu.

Ostatnia edycja: Wrzesień 30, 2016
Wczytywanie...

Poleć forum