Xbox One S - wentylator hałasuje

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to mamy obecnie podobne wartości więc wydaje się, że obecnie jest w normie:) wcześniejsze 70 to faktycznie już gruba przesada.
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Też nagrałem filmik (niestety mam spalony aparat stąd ten kolor ale z dźwiękiem jest ok) i jakby ktoś mógł rzucić "uchem" czy pracuje jak powinna ;)
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Terkocze...
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziadostwo... Trzeba było brać bundla z battelfieldem bo jednak to są nowsze pakiety więc pewnie konsole też później poskładane już bez tych wad a tak człowiekowi zachciało się z fifą i forzą...
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja miałem z Battlefieldem i też terkotała. Sprawdź na youtube, tam są filmiki chyba każdej wersji i każdego koloru z takim wentylatorem. W poniedziałek wysyłasz, za tydzień masz naprawioną ;).
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie chce mi się bawić w serwisy i chce się nacieszyć konsolą i chyba póki co tak zostawię bo w porównaniu do x360 to i tak cichutko. Patrzyłem na youtube to co wentylator to inny dźwięk, jedne piszczą inne świerszczą a są też takie jak moja jakby plastik się obijał, ta eSka chyba tak ma, że nie wiadomo czego się spodziewać.
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeśli Ci to nie przeszkadza to w ogóle nie musisz jej odsyłać ani teraz ani przed końcem gwarancji. A jak nowy zakup to zrozumiałe, ze najpierw chce się nacieszyć. Ja wytrzymałem prawie 1,5 miesiąca. ;)
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mnie ciekawi jaki jest procent szans aby trafić na poprawnie działający model:) z tego co widać na youtube niewielki:)
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Godzinę temu był kolega pokazać swojego One S. Kupił używkę z września. Nienaprawiana.
Wentylator chodzi w porządku. Kuleczka91 chyba też miała jeden egzemplarzy dobry od nowości, a drugi z wadliwym wentylatorem.
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ogólnie z tego co czytałem to ten wiatrak jest na jakimś magnesie a nie na łożysku i może stąd tyle usterek.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dzisiaj przyłożę telefon z apką do mierzenia decybeli w trzy miejsca: nad wiatrakiem na tej kratce, obok kratki i obok konsoli i napisze tutaj wyniki bo też zdaje mi się czasem, że konsola wydaje dziwny dzwięk ale w sumie nie jest taka głośna i będzie można porównać wyniki z innymi konsolami:)
Każdy telefon inaczej to zmierzy. Bie na sensu, działa to nie zagłębiaj się

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Godzinę temu był kolega pokazać swojego One S. Kupił używkę z września. Nienaprawiana.
Wentylator chodzi w porządku. Kuleczka91 chyba też miała jeden egzemplarzy dobry od nowości, a drugi z wadliwym wentylatorem.
Dokładnie tak :)

Mnie ciekawi jaki jest procent szans aby trafić na poprawnie działający model:) z tego co widać na youtube niewielki:)
I tu się mylisz, to samo jest z forami...człowiek wchodzi na forum, bo ma z czymś problem nieprawdaż? Pokaż mi tutaj tematy o konsolach, gdzie użytkownicy się chwalą, że ich konsola jest super, cicha itd. Takich tematów nie ma. Zawsze natomiast jest dużo tych o jakichś wadach sprzętów. Na yt również filmy wrzucają w większości Ci, którzy trafili na wadliwy egzemplarz, a filmik ze sprawną konsolą ludzie wrzucają gdy ona jest po serwisie. Normalnie to filmiki z konsol zobaczysz u tych, którzy mieli preordera, bądź kupili na premiere, ale potem nikt nie wrzuca filmików żeby się pochwalić jaka konsola jest cichutka, więc wyciąganie z yt wniosków jest bardzo marnym wytłumaczeniem ;)
Ja swoją Skę kupiłam i jest cicha od dnia jej zakupu, nigdy nie pojechała do serwisu (póki co). Natomiast siostra ma drugą Skę i ta była z wadą fabryczną wentylatora od otwarcia pudełka. Ja w tym czasie miałam już parę miesięcy swoją Skę, więc od razu usłyszałam ten wiatrak, wiedząc jak moja chodzi. No i co? Ska siostry pojechała na serwis i wróciła naprawiona. Cały zabieg potrwał z 1,5tyg, więc bardzo mało, gdy kiedyś na naprawę sprzętu czekało się miesiąc :)
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie tak :)


I tu się mylisz, to samo jest z forami...człowiek wchodzi na forum, bo ma z czymś problem nieprawdaż? Pokaż mi tutaj tematy o konsolach, gdzie użytkownicy się chwalą, że ich konsola jest super, cicha itd. Takich tematów nie ma. Zawsze natomiast jest dużo tych o jakichś wadach sprzętów. Na yt również filmy wrzucają w większości Ci, którzy trafili na wadliwy egzemplarz, a filmik ze sprawną konsolą ludzie wrzucają gdy ona jest po serwisie. Normalnie to filmiki z konsol zobaczysz u tych, którzy mieli preordera, bądź kupili na premiere, ale potem nikt nie wrzuca filmików żeby się pochwalić jaka konsola jest cichutka, więc wyciąganie z yt wniosków jest bardzo marnym wytłumaczeniem ;)
Ja swoją Skę kupiłam i jest cicha od dnia jej zakupu, nigdy nie pojechała do serwisu (póki co). Natomiast siostra ma drugą Skę i ta była z wadą fabryczną wentylatora od otwarcia pudełka. Ja w tym czasie miałam już parę miesięcy swoją Skę, więc od razu usłyszałam ten wiatrak, wiedząc jak moja chodzi. No i co? Ska siostry pojechała na serwis i wróciła naprawiona. Cały zabieg potrwał z 1,5tyg, więc bardzo mało, gdy kiedyś na naprawę sprzętu czekało się miesiąc :)
Tu masz rację bo w internecie głównie piszą źle:) ale koniec końców po filmikach na youtubie chyba jest to konsola najbardziej "usterkowa" zaraz za premierowym x360 bo takiej ilości nie ma nawet ps4 które z początku było odkurzaczem. Mocno się zastanawiam czy nie sprzedać obecnej i kupić wersje z minecraftem(ta gra mnie zupełnie nie interesuje więc chętnie sprzedam kod) bo to najnowszy bundel i szansa, że konsola jest nowa i być może po fali krytyki problem został zażegnany:)
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Najnowszy bundle to masz z Forza.
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Najnowszy jak juz to z bf
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzisiaj byłem w mediaexpert zastanawiając się czy nie kupić drugiej eSki ale z ciekawości czy się uda zapytałem czy można sprawdzić pracę wiatraka bo ten model ma często takie usterki i sprzedawca odpakował konsolę, podłączył i na pierwszy rzut oka nic nie słychać bo w sklepie dosyć głośno ale po przystawieniu ucha znowu charakterystyczne cykanie.. Bardzo słabo ze strony microsoftu, że usterka była znana już podczas premiery w sierpniu a patrząc na date mojego modelu 2016-10-30 (dwa miesiące po pierwszej parti 2tb) dalej nie wyeliminowali tej wady i ciekawe czy następne partie też będą miały ten problem. Dałem sobie spokój z zakupem nowej konsoli która ma spore prawdopodobieństwo niskiej kultury pracy tylko w najbliższym czasie wyślę na gwarancje do ms z nadzieją, że naprawią wiatrak bo o przypadkach olania przez nich tego problemu też się naczytałem.
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
O olewaniu dużo było tak gdzieś do koncowki zeszłego roku. W tym roku z forum chyba wszyscy mieli naprawione.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzisiaj byłem w mediaexpert zastanawiając się czy nie kupić drugiej eSki ale z ciekawości czy się uda zapytałem czy można sprawdzić pracę wiatraka bo ten model ma często takie usterki i sprzedawca odpakował konsolę, podłączył i na pierwszy rzut oka nic nie słychać bo w sklepie dosyć głośno ale po przystawieniu ucha znowu charakterystyczne cykanie.. Bardzo słabo ze strony microsoftu, że usterka była znana już podczas premiery w sierpniu a patrząc na date mojego modelu 2016-10-30 (dwa miesiące po pierwszej parti 2tb) dalej nie wyeliminowali tej wady i ciekawe czy następne partie też będą miały ten problem. Dałem sobie spokój z zakupem nowej konsoli która ma spore prawdopodobieństwo niskiej kultury pracy tylko w najbliższym czasie wyślę na gwarancje do ms z nadzieją, że naprawią wiatrak bo o przypadkach olania przez nich tego problemu też się naczytałem.
Ten wiatrak jak ma wadę to go słychać z odległości, a nie dopiero po przyłożeniu ucha ;) Po przyłożeniu ucha to usłyszysz nawet naprawione konsole, bo to działa, a nie stoi wyłączone. Tak jak napisał @DeEscapist póki co wszystkim naprawiają konsole, także nie widzę sensu pisania głupot, że ktoś kogoś olewa :p Swoją drogą ostatnio się dowiedziałam, że konsola jednak była otwierana, bo z tyłu ma naklejkę Service Date: 13-01-2017, a nie MFR Date i lekko jest przybrudzona przy naklejce u góry :D
 

Sos_pomidorowy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzisiaj zrobiłem jeszcze jeden myk o ktorym zapomnialem i pojechałem do mediamarktu gdzie kupowałem konsolę i do serwisu z informacją o za głośnym wiatraku i wymiany na inny model bez żadnego serwisowania które nie wchodziło w grę. Zostałem skierowany do kierownika działu aby on podjął decyzję i po udaniu się tam konsola na stół i chłop ucho do wentylatora i mówi, że faktycznie jest tyrkotanie i że sam wymieniał konsolę trzy razy :) przepakowal mi do pudełka inny model ktory też podlaczylismy i wydaje się lepszy ale to ocenie dzisiaj wieczorem w zupełnej ciszy. Od czasów rod w 360 to chyba najbardziej awaryjna konsola ale mam nadzieję że moja przygoda z wiatrakami już się skończyła:)
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem konsole xbox one s i jest cichutka nic nie słychać żadnego piszczenia trykotania chrabaczcza czy innych dziwnych rzeczy. Moze dla tego ze to nie biala badz khaki tylko szara
 

Do góry Bottom