1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One: Schizofrenia informacyjna

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mk89, Maj 26, 2013.

1. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz

Kwestia gier używanych na Xboksie One spędza sen z powiek graczom, zwłaszcza, że na razie ciągle otrzymujemy sprzeczne informacje. Tuż po zapowiedzi konsoli pojawiła się informacja, że korzystanie z "używek" wymagać będzie uiszczenia opłaty aktywacyjnej. Według najnowszych - nieoficjalnych - wieści, za sprzedaż i odblokowanie kopii używanej nie będzie trzeba nic płacić.

Serwis Polygon donosi, że ostateczna decyzja w sprawie gier używanych nie została jeszcze podjęta i Microsoft ponoć przygląda się reakcji branży po prezentacji Xboksa One. Kwestia ta ma zostać wyjaśniona krótko przed targami E3.

Informatorzy portalu twierdzą, że każda produkcja posiadać będzie kod, którego "legalność" ma być weryfikowana co pewien czas za pomocą internetu (stąd wymóg synchronizacji). Choć w jednym z wywiadów Phil Harrison stwierdził, że konsola będzie musiała łączyć się z siecią co 24 godziny, decyzja w tej kwestii nie została jeszcze ostatecznie podjęta. Teoretycznie to strzał w stopę, ale rzekomo Microsoft eksperymentuje ze specjalnymi kluczami dla osób bez dostępu do internetu - np. żołnierzy na służbie znajdujących się w strefach wojennych, gdzie połączenie z globalną siecią to luksus.

Najważniejsze jednak, że - zgodnie z nowymi informacjami - sprzedaż i korzystanie z "używek" nie będzie podobno wymagała uiszczenia żadnych dodatkowych opłat aktywacyjnych. A to dlatego, że po oddaniu danej gry innej osobie, zostanie ona usunięta z konta jej pierwotnego nabywcy, a nowy właściciel będzie ją mógł bezproblemowo odblokować.

Jeśli okazałoby się to prawdą, potwierdziłoby to moje wczorajsze przypuszczenia - podejrzewam, że opłata aktywacyjna dotyczyć będzie tylko sytuacji, w której chcielibyśmy pożyczyć daną produkcję koledze. Miałoby to wtedy sens, bo w przypadku instalacji gry na dysku twardym wykluczyłoby sytuację, w której z tej samej kopii korzystałyby jednocześnie dwie osoby.

A co na to Microsoft? Sprawę skomentował Larry Hryb, nieformalny rzecznik Xboksa znany szerzej jako Major Nelson:

Możliwość wymiany i odsprzedawawania gier jest ważna dla graczy i Xboksa. Xbox One jest zaprojektowany tak, by ją wspierać. Doniesienia o naszej strategii są nieprecyzyjne i niekompletne. Wyjaśnimy tę kwestię w niedalekiej przyszłości.

Przydałoby się.​

Źródło:CD-Action.pl

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co do używek to mi ulżyło, choć jednak cały czas przypuszczałem że jak zobaczą co dzieje się w internecie to ulegli by do E3, ale teraz nadal martwi mnie sprawa raz na 24h podłączenia do neta.

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A co się niby stanie jak nie będę podłączał konsoli do internetu raz na dobę? Konsola wybuchnie? Dostanę bana? Microsoft wsadzi mnie do więzienia? Nie wiem po co martwić się taką błaznotą... <facepalm>

5. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Podejrzewam, że nie zobaczysz nawet dashboardu po właczeniu konsoli tylko informację o podłaczeniu jej do internetu.

6. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Po prostu nie odpalisz żadnej gry :)

7. Piotrek Jóźwiak

Piotrek Jóźwiak Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    110
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Miasto:
    Wałbrzych
    A co jeśli ktoś ma mobilny internet? Jak podłączysz konsolę do neta?

1 osoba to lubi.
  8. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Przez kompa :)

9. maciekalisz

maciekalisz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kalisz
    Android i inne badziewi ma już obsługę internetu mobilnego więc jak MS tego by nie zaimplementował w konsoli to tez by sobie nogę odstrzelił. :)

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    I tyle? Hah w sumie mi to tam zwisa. W X360 nigdy nie odpinałem kabla od internetu, także ni problemo dla mnie ;)

11. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja już nie mogę wytrzymać tych 14 dni do E3 ...

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    I znów jakieś plotki ? Jeja ludzie do E3 już nie daleko wyluzujcie i przestańcie rozgłaszać te ploty.

13. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Coś w temacie: Microsoft Confirms Xbox One’s Regional Restrictions | EGMNOW

Wczytywanie...

Poleć forum