1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One się nie przegrzeje. W teorii

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Sierpień 14, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3214
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Microsoft tłumaczy, jak konsola sama poradzi sobie w sytuacji, gdy temperatura urządzenia podniesie się ponad normę.

RROD to jedna z największych zmor tak użytkowników Xboksów 360, jak i Microsoftu w pierwszych kilkunastu miesiącach od wprowadzenia nowej konsoli. Tym razem problemu z ciepłem ma nie być.

Jakiś czas temu pisaliśmy już o tym, że konsola została zaprojektowana tak, by w odpowiednich warunkach działała nieprzerwanie przez 10 lat.

Co z przegrzewaniem? Tutaj oczywiście osią jest wiatrak chłodzący. Ten w normalnych warunkach nigdy nie powinien osiągnąć pełnej mocy. Rezerwa ta ma być uwalniana dopiero, gdy temperatura wewnątrz konsoli stanie się zbyt wysoka.

Cóż, posiadacze pecetów takie rozwiązanie powinni znać z każdej nowszej karty graficznej, której wzmożony hałas wiatraka jest znakiem, że sprzęt zaczyna się niebezpiecznie nagrzewać. Czy to pomoże nowemu Xboksowi? Jeżeli dorzucić do tego możliwość szybkiego zmniejszenia poboru prądu, także w trakcie gry i oglądania filmów, to sytuacja zdaje się być dosyć bezpieczna.

A jeżeli i tak wszystko zawiedzie? Leo del Castello uspokaja, że to wciąż nie wszystko. Gdy konsola uzna, że sama nie jest w stanie poradzić sobie z zagrożeniem przegrzania wyświetli użytkownikowi komunikat, najpewniej z prośbą o wyłączenie urządzenia.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    mhm, sraty taty.
    Xenony też miały takie zabezpieczenie i konsola starała się utrzymać 80-85°C, a wyłączała się przy 100-110°C...
    Co prawda nie było wzmianki o 10 latach, bo już wiedzieli, że te konsole będą się sypać i trzeba klepać następne w mniejszym procesie, a ludzie znowu je będą kupować.
    W skrócie, za różowo to wygląda i nie chce mi się wierzyć w te przechwałki.

4. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Pamiętam jak mój Falcon padł po roku od zakupu myślałem że go wyrzucę przez okno ze złości, ale potem kupiłem Slima na którym grałem po sześć godzin a potem ściągał dema przez całą noc i nic mu nie było. Więc myślę że może M$ się czegoś nauczył i zrobią od razu bezawaryjną konsole

5. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Okaże się po premierze :)

6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nie wyobrażam sobie tej opcji podczas grania. Czyli, że co. Jak gram w grę, w której jest stały framerate 60 FPS, a tu w pewnym momencie mi Xbox One będzie się nagrzewał i zmniejszy pobór prądu, to nagle będę grał w 10 FPS'ach?

7. koozka

koozka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Gdy konsola będzie sie przegrzewać, dashboard uraczy nas komunikatem: "Nie masz ochoty pooglądać TV?" ;D

4 użytkowników lubi ten post.
  8. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ta. A jak kliknę OK, to po chwili wywali komunikat "Ups! Niestety Twój region nie obsługuje oglądania TV" - Xbox One, The Master of Trolling.

9. uran

uran Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pierwsze konsole wyjdą na płytach Xenon v2 :)

10. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Oni chyba tego xboxa robili na kolanie...

11. OPTIM xD

OPTIM xD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ŁDZ
    o patrz a mój Falcon trzyma się do dnia dzisiejszego : ) naprawiany był tylko napęd.

Jestem pewien że w tej sprawie M$ nie da plamy. Czekam z niecierpliwością na premierę konsoli. :)

12. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak jak fuzję N i C+... robili ją na kolanie a teraz nie mogą ogarnąć tego syfu co narobili, z tym, że tam były ciągle tajemnice do ostaniej godziny, tu w MS aż tak nie ma, no ale czuje się, że ten xbox robiony był na kolanie

13. kKuba0

kKuba0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przecież to podstawowe rozwiązania, w ps3 wszystko działa w ten sam sposób, wentylator pierw zwiększa swoje obroty przy zbyt wysokiej temperaturze, a gdy nie może sobie z nią poradzić wyświetla komunikat z prośbą o wyłączenie konsoli, pewno w xboxie 360 jest podobnie, nie pamiętam, bo już dawno go nie miałem. To są przecież podstawowe rozwiązania.

14. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    MS musi teraz tak się przechwalać by zatrzeć plamę z pierwszymi modelami Xbox360 które wypuścił i sypały się jak choinka po 3 królach....
    Ludzie pamiętający tamtą wpadkę z X360 pewnie teraz znów zaczynają obawiać się że po zakupie XBOX ONE mogą mieć problemy ze znanym z Xeonów ROD'em stąd MS nie chcąc na starcie stracić przez tamtą wpadkę klientów i kupy kasy stąd opowiada to i owo o super chłodzeniu, zabezpieczeniach i tych 10-ciu latach... - mam nadzieję tylko że mówią prawdę i zrobili porządnie tego ONE ale o tym przekonamy się my użytkownicy już niebawem.

15. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Niebawem? Lipiec 2014 roku? Bo na pewno nie w tym roku.

16. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Mówisz o PL, ale w innych krajach premiera niebawem więc jeśli będzie się coś działo z konsolą to zapewne i my się dowiemy...

17. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    Ostatnio widziałem rozebrane playstation 3 fat i już wiem dlaczego nie przegrzewało się:

od dołu jest wielgachny wentylator.

A nie jak na xboxie fat:

18. rafallo

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co z tego? Napalony gracz pobiegnie i od razu kupi next gena dostępnego a nie będzie czekał miesiącami na premierę następnego.
    Wiesz co może się okazać? Że ludzie kupią Sony z myślą, ok pogramy 6 miesięcy, potem sprzedamy ps4 i weźmiemy na test xbox one i wiesz co może się okazac? Że im sony ps4 tak się spodoba, że przez ta politykę MS będa Ms mieli głęboko w d...

A promil ludzi, którzy kupią xbox one za granicami PL jest znikomy.

19. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    rafallo - z tym co napisałeś wyżej zgadzam się w 100%
    Sam chcę zaczekać na jakieś porównania ale jak z premierą Sony będą jakieś fajne tytuły to chyba sam od razu kupię PS4 bo nie będę mógł się doczekać.
    Ale na tą chwilę mam plan poczekać chociaż ze 2mc...., a czy mi się to uda to niestety nie wiem :peaceful:

20. Krycha1987

Krycha1987 Banned

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Grajach w upale dni będzie nam wywalać że się konsola wyłączy by ostygnąć, super nic tylko zamawiać! Niech popracują nad chłodzeniem a nie dają malutki wentylatorek, na przykładzie ps3 dali by spory wentylator który zamiatał by cała płytę główną i nic by się nie przegrzewało, podczas grania i tak się nie słychy wentylatorów konsoli. Pamiętam jak mój Falkon potrafił zaszumieć podczas grania, teraz na jasperze słychać wentylatory jak by je dali na stale obroty.

ps. Tak w zasadzie to tylko piraci plączą o awaryjności.

21. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Przecież w Xbox ONE jest duży wentylator więc nie wiem o co ci za bardzo chodzi ???
    Druga sprawa o tym przegrzaniu to napisali że w jakiś tam przypadkach gdy dojdzie do przegrzania to konsola ma wbudowane zabezpieczenia - a nie że jak będzie 30-35stopni ciepła to pograsz trochę i się wyłączy.
    Także nie róbcie zaraz z igły widły bo nie ma o co.
    A co zaś sprawy że tylko piraci się martwią o awaryjność to bez przesady - jak nawet masz nieprzerobioną konsolę i masz pewna gwarancję to żadna atrakcja jak co chwilę masz oddawać sprzęt do serwisu i czekać aż go naprawią stąd dużo ludzi martwi się o awaryjność i wierz mi nie tylko piraci...

Wczytywanie...

Poleć forum