1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One - smużenie obrazu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Janek93, Wrzesień 4, 2014.

1. Janek93

Janek93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Witam,

dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem konsoli Xbox One. Niestety, nie mogę w pełni cieszyć się korzystaniem z niej. Podczas grania w gry (np. NHL 15, Forza), szczególnie podczas cutscenek, ale nie tylko, widać "cienie" za poruszającymi się obiektami. Jestem prawie pewien, że jest to wina częstotliwości odświeżania. Wydaję mi się, że zrobiłem już wszystko co można. Odznaczałem i zaznaczałem opcję maksymalnego odświeżania na poziomie 50mz. Dodatkowo wybierałem w opcjach zarówno 50mz jak i 60mz. Niestety, w niczym to nie pomogło. Dodam tylko, że TV podczas gry automatycznie nastawia siebie na odświeżanie na poziomie 60mz. Oczywiście konsola jest podłączona za pomocą kabla HDMI.

Co zrobić, aby upłynnić animację w grze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1228
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Sprawdź na jakimś innym TV, a najlepiej na dobrym monitorze do PC, problem może leżeć po stronie słabego procesora obrazu w TV albo samej matrycy (opóźnienie ms).

4. Janek93

Janek93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    A czy może być to wina TV nawet w przypadku, kiedy taki błąd nie występował na XBOX 360?

Generalnie na poprzedniej konsoli miałem podobny problem, ale jakoś udało się go rozwiązać. Niestety, nie pamiętam dokładnie w jaki sposób...

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Włącz tryb Gra w TV jeśli Masz taki

1 osoba to lubi.
  6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1228
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na moim samsungu grając na X360 nie było nigdy problemów, na Ps3 w np. Killzone 2 ma opóźnioną reakcję na ruchy około 2s. Na oficjalnym forum powiedziano mi że to wina procesora obrazu w TV.

7. geometric77

geometric77 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opolskie
    Włącz tryb gry na swoim tv, ewentualnie tryb komputer. Powyłączaj wszystkie ulepszacze obrazu.

8. Janek93

Janek93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Dzięki Dexter, pomogło ;)

Wczytywanie...

Poleć forum