1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One Stereo Headset

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez reaper1, Kwiecień 11, 2014.

1. reaper1

reaper1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zastanawiałem się między Turtle Beach XO4 a właśnie Xbox Stereo Headset.

Wybór padł na te drugie, bo nie uśmiechało mi się płacić ok. 450zł za słuchawki stereo.
    Początkowo chciałem kupić sam adapter, ale ciężko do niego dobrać zadowalające słuchawki, a takie "w miarę" wraz z ceną za adapter dawały już niezłą sumkę, ale do rzeczy...

Zacznę od minusów
    - w tych słuchawkach wygląda się nie zbyt korzystnie - jak to mówi moja dziewczyna - ja bym powiedział, że jak z wodogłowiem (na szczęście nie będę latać z nimi po dworze)
    - izolują otoczenie, można dostać w ryja od drugiej połówki jeśli ta zbyt długo nas woła, a my nie reagujemy ;)

z PLUSÓW
    + słuchawki są wygodne (mimo plastikowego wyglądu)
    + są bardzo głośne (gdzieś czytałem opinie, że są za ciche - ja w BF4 mam ustawiony poziom na +1 i i tak to dla mnie o drobinę za głośno - chyba, że poziom głośności też jest w grze ustawiony jakiś wyższy, nie wiem, nie grzebałem tam)
    + mikrofon regulowany w pionie i w poziomie (są opinie, że mikrofon jest zbyt daleko od ust i trzeba mówić głośniej - ci, co tak komentują musieli nie zauważyć możliwości przybliżenia mikrofonu do ust
    + jeśli nie używamy mikrofonu, można go fajnie wkomponować w pałąk (odgina się go do góry przez co mikrofon chowa się w specjalnej szczelinie w pałąku - fajno ;))
    + Uszy wchodzą całkowicie do słuchawki, a same słuchawki siedzą na łbie pewnie, ale nie uciskają

Wrażenia z gry:
    W BF4 przyciąłem i powiem, że co chwilę z niedowierzania kręciłem głową na boki - toż to jakby inna gra, słychać szczegóły takie, jak (he, głupie) poszczekiwania psów podczas wczytywania map - jakoś wcześniej ich nie słyszałem.
    Jak coś wybuchnie obok, to poezją.

UWAGA!
    Oprogramowanie do adaptera jest niedopracowane, przez co np. w dashboardzie przy przeskakiwaniu po kaflach słychać trzaski - tak dzieje się we wszystkich słuchawkach podpiętych pod adapter.

Ogólnie: Jeśli ktoś nie ma słuchawek, to polecam ten zestaw od Microsoftu. Jeśli ktoś ma dobre słuchawki, to proponuję sam adapter.

2. Lotnik421 Xbox One

3. bartasblack

bartasblack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Lepszy interes zrobiłbyś kupując XO4 albo XO7. Te drugie miałbyś do wszystkiego przy okazji, nawet do mp3 na dwór. Na moich XO7 też słychać minimalne trzaski więc to wina raczej softwarowa

Wysłane z mojego iWszechświata :) przez Tapatalk

4. miloslupsk

miloslupsk Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W tych słuchawkach co kupiłeś jest bardzo marny mikrofon. Za tą cenę jaką kosztują to źle wybrałeś no ale skoro dla Ciebie są wystarczające - to najważniejsze. Daj znać za jakiś czas jak się sprawują i ewentualnie jak wystąpią problemy to napisz.

5. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jakość mikrofonu wcale nie jest zła, ale faktycznie może być z nim problem.
    O ile w Upload Studio nagrywa się najcichszy szept i to bardzo wyraźnie, o tyle taki szept nie jest wystarczający do tego, aby było mnie słychać w party.
    Przy słuchawkach, które dodają do Xbox'a, mikrofon praktycznie dotyka moich ust i najdrobniejszy szept uruchamia mikrofon w Party.
    Przy tych Stereo od MS jednak mikrofon jest ciut dalej i to już powoduje, że nie ma on takiej czułości - szkoda, gdyby mikrofon był te 2 cm dłuższy...

6. bartasblack

bartasblack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Mikrofon nie moze i nie powinien być przy samych ustach zeby dobrze działał.

7. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dziwne (przynajmniej dla mnie), ale to chyba tak faktycznie ma działać:
    - przy mikrofonie oddalonym maksymalnie od ust (na wysokości ust, ale odgiętym maksymalnie w przeciwnym kierunku) słychać mnie dobrze
    - przy mikrofonie przybliżonym na maxa do ust słychać mnie cicho

Moja teoria jest taka, że jest to mikrofon kierunkowy i przy maksymalnym oddaleniu od ust ta dziurka co jest na koniuszku mikrofonu celuje niemal dokładnie mi w usta, a przy maksymalnym przybliżeniu celuje mi w policzek.

edit: nie inaczej, ten mikrofon jest uni-directional czyli właśnie jednokierunkowy.

8. dolo

dolo Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    zabrze
    Ja kupilem org adapter i jest beznadziejny urywa się dźwięk, dziwne zakłócenia i brak głosu czasami na 1sec juz lepiej kupić bezprzewodowe sluchawki i do rozmów przerobić te org z zestawu .

9. claudeszz

claudeszz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Szczecin
    Orginalny adapter MS+Sony PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0 - wszytko swietnie chodzi, zadnych przerw w dzwieku

10. dolo

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    zabrze
    Moze byc to zależne od odległości bo jak siedzę tak 2m od konsoli to wszystko hula dobrze a jak 5m to często sa zakłócenia

11. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    planuje kupic adapter gdyż słuchawki raczej mam dobre -Tritton PRO+ jak gram na x360 to nie narzekam ... ale mam pytanko bede mial dzwiek 5.1 na sluchawkach?! w sumie lacze je opytkiem to powinien być? czy jak bo slyszalemn jakies niestworzone historie?
    mam również nadzieję że z czatem nie bedzie problemów

12. sputnik

sputnik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Kupujesz przejsciowke po to zeby na nich rozmiawiac na czacie ?? ja mam RAZER HIMERA 5.1 uzywam tez przejsciowki , dzwiek normalnie masz 5.1 a czat taki sam problem jak na x360 , trzeba pociszyc gre , ja np BF4 musze miec na 20 % zeby slyszesz rozmowy, ale pozatym jestem zadowolony. Na przejsciowce masz przelaczanie glosnosci np max na czat i dziala.

13. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    ok, dzięki czyli powinno wszystko śmigać :) akurat z czatem nie mam problemu wszystko slychac bardzo wyraźnie nawet jak dzwieki z gry mam podkrecone wysoko - regulacje czatu mam na sluchawkach :)

14. dolo

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    zabrze
    Jak te słuchawki mają 5.1 to tak ja mam tritton detonator na kablu do 360 nie miałem żadnych problemów a teraz przez ta przejściówke dźwięk się urywa drugi raz bym nie kupił ale przetestuje inne słuchawki chociaż wątpię żeby to byla wina słuchawek

15. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    nastraszyles mnie.. ale jaki dzwiek sie urywa czatu? (bo ten tylko przechodzi prze adapter)

16. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  17. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    tak ale ja słuchawki podłącze pod optyk w konsoli wiec dzwiek bedzie przesylany optykiem...a z pada chce tylko chat ( przynajmniej tak to dziala aktualnie z x360)

18. sputnik

sputnik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Dzwiek z czata przy moich sluchawkach dziala bez problemow. W sumie dzwieku z gry nawet nie sprawdzalem przez pada :)

1 osoba to lubi.
  19. dolo

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    zabrze
    Dźwięk z czata działa bez zarzuty tylko z gry się urywa czym więcej efektów w grze tym bardziej sie urywa

1 osoba to lubi.
  20. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    no to git :) powinno działać cacy :) wlasnie pobieram aktualizacje dla XO :) dziś do mnie dotarł :)

Wczytywanie...

Poleć forum