1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX ONE - usuwanie zarysowań z lśniącej powierzchni obudowy.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez majowy86, Październik 21, 2014.

1. majowy86

majowy86 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich użytkowników forum!

Postanowiłem podzielić się z Wami moim doświadczeniem, jakim jest usuwanie zarysowań z błyszczącej powierzchni konsoli XBOX ONE.
    Zarysowania powstały poprzez (jak to moja narzeczona powiedziała... bo ona jest winowajcą ów zarysowań :tongue-new:) usuwania "tony" kurzu z konsoli.
    Zarysowania zostały zrobione dość szorstką gąbką (ściereczką).
    Długo się zastanawiałem czym mogę je usunąć. Próbowałem polerowania na sucho, ściereczką do okularów i ściereczką z mikrofibry. To nie przyniosło zamierzonego efektu (zero efektów).
    Przemierzając czeluści internetu natknąłem się na poradę, która okazała się skuteczna. Efekty zabiegu są mocno zadowalające (mocno zadowalające, a nie całkowicie zadowalające, ponieważ nie udało się zamaskować /usunąć/ 2 głębokich rys).
    Zarysowania usunąłem polerując błyszczącą część obudowy konsoli pastą do polerowania karoserii samochodowych, zwaną Tempo. Zabieg powtarzałem kilka razy, aż się tym niemal zmęczyłem i znudziłem.
    Efekt mnie bardzo zaskoczył. Jak napisałem powyżej, dało się zamaskować drobne zarysowania... prawie całkowicie.
    Myślę, że efekt byłby jeszcze lepszy, gdyby obudowa była wypolerowana specjalną pastą do polerowania powierzchni z tworzywa syntetycznego jakim jest plastik. Instrukcja obsługi jak na tubce tego specyfiku.
    Ważne, aby pasta tempo była w wersji bez wosku, bo i taka jest sprzedawana. Chyba nie chcemy, żeby konsola lśniła jak najnowszy model Mercedesa na salonach w Genewie :tongue-new:
    Do kupienia prawie na każdej stacji benzynowej, jak i w sklepach z częściami samochodowymi. Jeśli chodzi o specjalną pastę do polerowania tworzyw sztucznych, to myślę, że w sklepie z branży chemicznej lub budowlanej.

Pozdrawiam i liczę, że przyda się komuś zmartwionemu, kto porysował swoją konsolę XBOX ONE.

Do admina i moderatora. Proszę śmiało edytować, jeśli potrzebny jest sam konkret.

2. Lotnik421 Xbox One

3. laki83

laki83 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kolego czasami mozna uzyć środków do konserwacji samochodów..ja tak robie bo lubie zadbać o samochód i mam sporo kosmetyków do niego.Wiec stosuje je takze do innych rzeczy jak np konsoli i innych...sprawują sie świetnie i fajnie odświezają wygląd

Wczytywanie...

Poleć forum