1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX ONE - Uwaga na potencjalnego oszusta

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez idzipl, Listopad 17, 2015.

1. idzipl

idzipl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Postanowiłem ostrzec potencjalnych kupujących (jak ja). W związku z zamiarem kupna konsoli XBOX One postanowiłem zrobić rozpoznanie w różnych sklepach i serwisach internetowych. Trafiłem na ciekawą ofertę na OLX (http://olx.pl/oferta/xbox-one-nowa-kinect-gry-livegold-CID99-IDcH3RR.html#13449dd95f). Zestaw rzekomo nowy, ale w podejrzanej cenie.

W szybkim i sprawnym kontakcie sprzedający zaproponował wystawienie konsoli na sprzedaż w swoim sklepie internetowym - http://acerotel.com/index.php?id_product=30&controller=product

Sam sklep wygląda w miarę ok w kontekście zawartości treści, regulaminów opisów itd. Natomiast kilka kwestii budzi wątpliwości:

1. id produktu = 30 zaprzecza istnieniu sklepu od 2006 roku
    2. roku wpisu do KRS również (2011)
    3. domena została zarejestrowana 5 dni temu (12.11.2015)
    4. dostawa produktu możliwa jedynie po przedpłacie ze względy na wartość większą niż 300 zł
    5. brak strony w web archive'ie

Może jestem zbyt wyczulony i się mylę, ale postanowiłem założyć konto konkretnie po to żeby potencjalny inny kupujący przekalkulował powyższe informacje przy podejmowaniu ryzyka (no i na przyszłość jak ostatecznie kupię konsolę ;) )

Piszę tutaj bo jako newbie nigdzie indziej nie mogę - w razie czego proszę o przeklejenie.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. redhonda

redhonda Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    lepiej nie ryzykować. Oszustów i naciągaczy cała masa. Ja ostatnio negocjowałem z gostkiem, który twierdził, że paragon mu wyblakł, ale gwarancją jest umowa z play. Tyle że jeden telefon do Play i jasne, że umowa z play owszem, może być użyta przy reklamowaniu w MC, ale tylko przez osobę na którą ją wystawiono. Inaczej musi być paragon :D

4. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Olej temat wtopisz kasę później kamień w wodę..... I szukaj typka co ludzi ściemnia.....

5. roladazkluskami

roladazkluskami Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    edit
    Umów się na odbiór osobisty. I koniec tematu.

edit:

a ta strona to wałek na bank

Ostatnia edycja: Listopad 18, 2015
  6. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Przecież wiadomo że OLX to wylęgarnia plewu i oszustów. Tam to tylko odbiór osobisty i z takim zamiarem ten portal powstał ''portal ogłoszeń regionalnych'' Umawiasz się, jedziesz i odbierasz.

reggae2 lubi to.
  7. exitcosmo

exitcosmo Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Rybnik
    Dlatego dobrym ruchem w kupowaniu na odległość jest wykonanie telefonu do sprzedawcy i zagadanie o odbiorze osobistym. Nie trzeba większej wprawy z psychologii aby wyczuć z kim mamy do czynienia.

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    sklep internetowy który nie ma wysyłek pobraniowych = oszust

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

9. roladazkluskami

roladazkluskami Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie koniecznie.

Niektóre sklepy nie realizują za pobraniem bo klient zamawia i nie odbiera
    a koszta wysyłki w dwie strony spadają na sprzedającego.
    Mniejsze firmy nie mogą sobie na to pozwolić.

Więc nie zawsze jest to prawda.

Wczytywanie...

Poleć forum