Xbox One VS PlayStation 4 - DigitalFoundry porównało grafikę na dwóch konsolach

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Niedawno ekipa DigitalFoundry zaserwowała nam analizę graficzną DriveClub. Otrzymaliśmy werdykt, że to najpiękniejsze wyścigi dostępne rynku. Redakcja nie zawodzi, tym razem serwując nam podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Xbox One i PlayStation 4 na rynku.

DigitalFoundry, działające w ramach Eurogamera, postanowiło zestawić ze sobą PS4 i XONE pod kątem jakości wizualnej. Która konsola zaoferowała nam lepszą grafikę w ostatnich 12 miesiącach?

[video=youtube;RWWtm4Wq9QU]

Xbox One VS PlayStation 4 - DigitalFoundry porównało grafikę na dwóch konsolach 200V

Wideo
PS4
XONE
Bartosz Dawidowski @ 22.12.2014 10:40

Tagi: digital foundry eurogamer grafika playstation 4 xbox one
Xbox One VS PlayStation 4 - DigitalFoundry porównało grafikę na dwóch konsolach

Niedawno ekipa DigitalFoundry zaserwowała nam analizę graficzną DriveClub. Otrzymaliśmy werdykt, że to najpiękniejsze wyścigi dostępne rynku. Redakcja nie zawodzi, tym razem serwując nam podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Xbox One i PlayStation 4 na rynku.

DigitalFoundry, działające w ramach Eurogamera, postanowiło zestawić ze sobą PS4 i XONE pod kątem jakości wizualnej. Która konsola zaoferowała nam lepszą grafikę w ostatnich 12 miesiącach?




Przejdźmy od razu do konkretów. DigitalFoundry twierdzi, że "obie konsole są do siebie bardziej podobne, niż się może wydawać, patrząc na suche dane techniczne". Kto okazuje się zwycięzcą pod względem jakości graficznej? Redakcja wskazuje na PlayStation 4.

DigitalFoundry przeanalizowało 40 gier wydanych na obu platformach. Oto wnioski z tego badania w skrócie:

- 13 gier oferowało identyczną jakość graficzną, albo minimalne różnice w oprawie.
- 6 gier z porównywalną jakością graficzną (pewne rzeczy lepiej wyglądają na XONE, a inne na PS4).
- 6 tytułów, w których jedyną zauważalną różnicą jest przejście od rozdzielczości 900p do 1080p, co zapewnia małą przewagę PS4.
- 14 gier, które działają widocznie lepiej na PS4 i nie chodzi tu tylko o wyższą rozdzielczość natywną.
- 1 gra z wyraźną przewagą Xbox One.

[video=youtube;ZxOpOssJsHM]
Największą przewagę w przypadku PS4 można zauważyć grając w PES 2015, Tomb Raider Definitive Edition (60 fps na PS4) oraz w Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. W szczególności odczuwalne jest przejście od rozdzielczości natywnej 1080p do 720p w przypadku silnika Fox Engine od Konami. DigitalFoundry stwierdza mimo wszystko, że różnice wizualne między sprzętem Sony i Microsoft są niewielkie. GPU w PS4 ma więcej mocy, ale niekoniecznie widać to wyraźnie w wydanych dotychczas tytułach.

[video=youtube;clQfCP3NFuc]


 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
 

Dominus PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ciekawe czy za parę, gdy gry będą wymagały większej mocy obliczeniowej ta przepaść między konsolami się nie powiększy z korzyścią dla PS4. :)
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Dla minimalnie lepszej grafiki nie oddałbym najlepszego pada na świecie, stabilnego Xbox Live, Forzy Horizon 2 i 5, golda i gry za pół cey itp. i dużo lepszego kinecta niż move którego planuje kupić w przyszłości ;) Grafika jest małym plusem ale nasza konsola też ma swoje atuty i dla tego jestem posiadaczem XO a nie PS4 ;)
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Ja w życiu nie oddałbym mojej ps4 za one, nie potrzebuję drugiego dekodera do oglądania telewizji w domu, nie oddałbym opcji ciągłego nagrywania i streamowania na żywo z poziomu konsoli, gier co miesiąc za darmo + zniżki dla posiadaczy psplus, nie oddałbym pada który jest funkcjonalny wygodny i przypomina pada, a nie pada od jakiejś "testowej" amigi. Dodatkowym atutem jest dysk który nie zrobi mi problemu przy wymianie nawet na 2Tb i nie będę musiał rozbierać konsoli czy tracić gwarancji :) Nie oddałbym też ze względu na masę gier która ukaże się na ps4 (i są pc) : The Forest, DayZ Standalone, H1Z1, Kill Strain, Planetside 2, Killing Floor 2 :) Oraz już zapowiedzianych nowych exów god of war, uncharted 4, the order 1886, Godzilla, Bloodborne i Until Dawn, z czego szczególnie to ostatnie budzi duże zainteresowanie, a w późniejszym czasie można oczekiwać jeszcze to nowych exów. Jakoś nie podniecają mnie czasowe exy oferowane od M$ czy 7 czy 8 odsłona forzy czy halo. Link niżej dla kogoś jak powie, że ps4 nie ma gier :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
I tego, że na PS4 można grać za darmo bez CFW:p
 

Dominus PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
I tego, że na PS4 można grać za darmo bez CFW:p
Bez czego?
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Ja w życiu nie oddałbym mojej ps4 za one, nie potrzebuję drugiego dekodera do oglądania telewizji w domu, nie oddałbym opcji ciągłego nagrywania i streamowania na żywo z poziomu konsoli, gier co miesiąc za darmo + zniżki dla posiadaczy psplus, nie oddałbym pada który jest funkcjonalny wygodny i przypomina pada, a nie pada od jakiejś "testowej" amigi. Dodatkowym atutem jest dysk który nie zrobi mi problemu przy wymianie nawet na 2Tb i nie będę musiał rozbierać konsoli czy tracić gwarancji :) Nie oddałbym też ze względu na masę gier która ukaże się na ps4 (i są pc) : The Forest, DayZ Standalone, H1Z1, Kill Strain, Planetside 2, Killing Floor 2 :) Oraz już zapowiedzianych nowych exów god of war, uncharted 4, the order 1886, Godzilla, Bloodborne i Until Dawn, z czego szczególnie to ostatnie budzi duże zainteresowanie, a w późniejszym czasie można oczekiwać jeszcze to nowych exów. Jakoś nie podniecają mnie czasowe exy oferowane od M$ czy 7 czy 8 odsłona forzy czy halo. Link niżej dla kogoś jak powie, że ps4 nie ma gier :)
Rozumie cię jedni wybiorą ps4 jedni XO nie chcę kłótni ;) wiele rzeczy jest b.podobnych w XO- gry z goldem itp. A takie gry jak exy czy pad są sprawą indywidualną ;) Najlepiej było by mieć obie konsole- obie są świetne! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Aż dziw bierze, że minął rok od premiery nowych konsol, a SETH dalej wkleja te artykuły o liczeniu pikseli i ludzie się o to kłócą. Forum stało się miejscem gdzie można tylko dowiedzieć się jak nagrać płytę pod LT, skonfigurować FSD i iloma pikselami różni się każda gra pod PS4 i Xbox One.
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Aż dziw bierze, że minął rok od premiery nowych konsol, a SETH dalej wkleja te artykuły o liczeniu pikseli i ludzie się o to kłócą. Forum stało się miejscem gdzie można tylko dowiedzieć się jak nagrać płytę pod LT, skonfigurować FSD i iloma pikselami różni się każda gra pod PS4 i Xbox One.
Aż dziw bierze, że ktoś zupełnie nic nie robiący dla XBF komentuje w taki sposób... Forum rozkwita od premiery X One pojawiły się działy poświęcone nowej generacji, które są pełne postów, niusów i komentarzy oraz dyskusji użytkowników. Jak na każdym forum i na naszym znajdzie się garstka osób, którym nic się nie podoba i sami nic nie robią.



RBiniu
Offtopic jest kasowany czytaj regulamin a nie płacz że post poleciał, kolejny też kasuję.


Jak widać moi wielbiciele zawsze oceniają to z swojego punktu widzenia...

Bankowo po tygodniu jak by jeden czy drugi dostał moda sam by zrezygnował Wam się tylko wydaje że to takie proste...
 

CozzY

Użytkownik
Użytkownik
Usuwanie postów i grożenie utratą konta za komentarz. Tylko tutaj takie rzeczy..
Nie za takie mnie orso wycinał więc luz, przywykłem. Ale z tego co się w pw chwalił to innym wycina po 50. A zdania co do zawartości 80% forum nie zmieniam (i że 90% postów SETHA to kopipejsty o pikselach i fps na PS4/XO). Już mam bana?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Nie za takie mnie orso wycinał więc luz, przywykłem. Ale z tego co się w pw chwalił to innym wycina po 50. A zdania co do zawartości 80% forum nie zmieniam (i że 90% postów SETHA to kopipejsty o pikselach i fps na PS4/XO). Już mam bana?
jeśli zamierzasz być recenzentem różnych gier czy nowinek technologicznych dla naszego forum to pisz do brattanka, na pewno nie będzie mieć nic przeciwko.
jeśli nie napiszesz od siebie chociaż jednego posta to nie krytykuj osób które COŚ jednak robią, to że są to skopiowane tematy z innych portali to chyba dobrze bo źródła sa wiarygodne a Ty możesz przeczytać je wszystkie tutaj, w jednym miejscu zamiast błąkać się po kilku/kilkunastu portalach o grach czy konsolach żeby dowiedzieć się czegoś nowego.
ciesz się z tego co masz na wyciągnięcie ręki zamiast krytykować kogoś kto zrobił znacznie więcej niż Ty siedząc i pierdząc w stołek.

//EDIT

Klepcie się po pleckach z RBiniu, lajkujcie swoje posty ale i tak zostaną usunięte za offtop.
załóżcie sobie w dziale OFFTOPIC temat jacy to my, moderatorzy jesteśmy źli i niedobrzy zamiast pisać w tematach takie pierdoły.

RBiniu byłeś kiedyś w korei ?
Chyba nie masz nawet cząstki pojęcia o tym jak tam jest więc nie pisz pierdół.
Proszę skończyć z tym offtopem i zacząć pisać na temat - po to został stworzony.
Następne posty nie będące związane z tematem zostaną nagrodzone punktami.
 

Kamlot

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zawsze mam wrażenie, że osoby, które się sprzeczają o to która konsola jest lepsza, próbują się jeszcze bardziej upewnić czy dokonali słusznego wyboru. Zawsze jest wielka walka o te parę klatek, w GTA5 jest lepsza roślinność na PS4, na X1 lepiej wygląda miasto, tutaj można grać bez gry, tutaj profil kupić itd. itp. W sumie co się dziwić, wybór tutaj jest dosyć ciężki, bo te konsole wiele się nie różnią i po prostu głównie się rozchodzi o exclusivy. Jednak wmawianie drugiej strony co jest lepsze jest nonsensem, ponieważ każdy wybrał swoją konsole, chociażby dla jakiegoś szczegółu dla niego istotnego i tyle...
 

Matek17

Banned
Użytkownik
Ja w życiu nie oddałbym mojej ps4 za one, nie potrzebuję drugiego dekodera do oglądania telewizji w domu, nie oddałbym opcji ciągłego nagrywania i streamowania na żywo z poziomu konsoli, gier co miesiąc za darmo + zniżki dla posiadaczy psplus, nie oddałbym pada który jest funkcjonalny wygodny i przypomina pada, a nie pada od jakiejś "testowej" amigi. Dodatkowym atutem jest dysk który nie zrobi mi problemu przy wymianie nawet na 2Tb i nie będę musiał rozbierać konsoli czy tracić gwarancji :) Nie oddałbym też ze względu na masę gier która ukaże się na ps4 (i są pc) : The Forest, DayZ Standalone, H1Z1, Kill Strain, Planetside 2, Killing Floor 2 :) Oraz już zapowiedzianych nowych exów god of war, uncharted 4, the order 1886, Godzilla, Bloodborne i Until Dawn, z czego szczególnie to ostatnie budzi duże zainteresowanie, a w późniejszym czasie można oczekiwać jeszcze to nowych exów. Jakoś nie podniecają mnie czasowe exy oferowane od M$ czy 7 czy 8 odsłona forzy czy halo. Link niżej dla kogoś jak powie, że ps4 nie ma gier :)
Nie no ok. Potrafię zrozumieć, że każdy ma inny gust i tak dalej, ale te porównania Pada do pada amigi to żeś ładnie poleciał. Pad od X360 był mega wygodny i dobrze wyglądał a Pad XOne to już jest nie do opisania. Poezja, najlepszy pad na rynku. A ktoś taki powie, że pad od PS4 jest mega wygodny i tak dalej. Trzymałem go w Media-Markt i dla mnie pad to shit. W ogóle nie wygodny, zalatuje cały plastikiem, no i te tragiczne gałki analogowe. Jedyny minus w całym PS4. Do niczego innego przyczepić się nie można. Ale żeby pad od PS4 był lepszy od XOne... Nie róbmy sobie jaj...
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Nie no ok. Potrafię zrozumieć, że każdy ma inny gust i tak dalej, ale te porównania Pada do pada amigi to żeś ładnie poleciał. Pad od X360 był mega wygodny i dobrze wyglądał a Pad XOne to już jest nie do opisania. Poezja, najlepszy pad na rynku. A ktoś taki powie, że pad od PS4 jest mega wygodny i tak dalej. Trzymałem go w Media-Markt i dla mnie pad to shit. W ogóle nie wygodny, zalatuje cały plastikiem, no i te tragiczne gałki analogowe. Jedyny minus w całym PS4. Do niczego innego przyczepić się nie można. Ale żeby pad od PS4 był lepszy od XOne... Nie róbmy sobie jaj...
a ja myślałem że pad jest sprawą indywidualną :(
 

Dominus PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
a ja myślałem że pad jest sprawą indywidualną :(
Może i indywidualna ale wątpię w to, że jakby ktoś miał możliwość wyboru pada do PS4 to czy by wziął DualShocka zamiast tego z XO. :)
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Cub33, tak masz rację co do padów. Ale widzisz czasami trafi się taki "Matek17"...który zamiast mózgu może mieć gąbkę i wjeżdża z butami na kwestie która nie ma sensu do większej dyskusji bo jak sam stwierdziłeś każdy ma inny gust. Ale nie mam zamiaru zniżać się do twojego poziomu matek i pisać że "pad od shitone jest shitowy itp." Twoja argumentacja wygląda jak na poziomie gimnazjum "Nie bo nie", albo w stylu "Wujek M$ powiedział że to poezja to i ja tak twierdzę", zero zwrotu na inny aspekt uwagi czyli sprawy techniczne itp. a że zaraz napiszesz pewnie wykład pod tym postem lub dasz edita obecnego nie pozwoli wyjść Ci obroną ręką. Więc udzielać się dalej będę, ale twoje posty osobiście będę ignorował bo przecież nie chce karmić trolla i innym spoko użytkownikom też radzę. Jestem fanem ps4, ale nie fanatykiem, a to różnica :)
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Może i indywidualna ale wątpię w to, że jakby ktoś miał możliwość wyboru pada do PS4 to czy by wziął DualShocka zamiast tego z XO. :)
Ja wybrałem pada od XO ty też a naprzykład mój kolega kupił pada od ps4 do... pc ;) mimo tego że go namawiałem na pad od XO i sam go u mnie używał trochę ;) +inne rozmieszczenie gałek :) trochę mi zajeło przyzwyczajenie się po przesiadce z PS3 :)
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jestem fanem ps4, ale nie fanatykiem, a to różnica :)
to ze tak sie zapytam to co robisz na forum o xbox??, po to by hejtować fanów tej konsoli, zwolenników posiadaczy xbox 360 i one . Innego powodu nie widzę, z reszta widać to po twoich postach w których nie pierwszy raz starasz sie dogryź posiadaczom xboxsów i udowodnić nie wiem sobie nam to ze kupiłeś ps4 to najlepszy wybór, a my którzy kupiliśmy xo albo zamierzamy kupić jesteśmy biednymi zagubionymi owieczkami (baranami) bo nie myślimy tak jak ty
 

Do góry Bottom