1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One vs PlayStation 4

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez J@siek, Listopad 23, 2014.

1. J@siek

J@siek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzisiaj stoję przed wielkim wyborem, stąd zwracam się do osób, które są dobrze obeznane, lub nawet mają obie konsole.

Więcej życia spędziłem przy xboxach, dlatego trochę mnie kusi by tym razem pograć w PS-owe exclusivy. Jak one się mają w przypadku obu konsol? Zadam kilka pytań, miło będzie podyskutować na ten temat.

- exclusivy, która konsola lepiej się zapowiada pod tym względem?
    - która jest mocniejsza,
    - niezawodność sieci, xbox live vs ps network, obie są płatne - cena podobna?,
    - słyszałem coś o ściaganiu gier na xboxa za pół ceny pudełkowej, to prawda? PS ma jakąś podobną akcję?,
    - dashboard, krążą opinie, że xbox ma bardziej intuicyjny i rozbudowany, może ktoś się wypowiedzieć na ten temat,
    - coś o czym warto wspomnieć?

Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Było tyle tematów dotyczących wymienionych kwestii, że spokojnie znajdziesz na forum multum odpowiedzi na te pytania. Myślę, że kolejny taki topic naprawdę nie jest tu potrzebny, tak samo jak kolejna wojenka fanów obydwu urządzeń.

4. J@siek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Masz jakiś konkretny temat? Bo szukałem po forum, i musiałem pominąć coś.

5. Damiano GTi

Damiano GTi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    119
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Jeżeli cały czas byłeś za Xboxami to bierz xboxa. Ja byłem zawsze za PlayStation i kupiłem Xboxa 360 teraz wiem że nie miałem go brać. I nie chodzi o to że jest zły czy co ale bardziej przywiązałem się do Sony.

6. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    - sprawa indywidualna które gry wolisz, dla mnie na Xboxie bieda, ale też nie zrozum mnie tak, że na PS4 są fajerwerki bo dla mnie też ich nie ma na PS4, zależy kto jakie gry lubi
    - PS4 bez 2 zdań
    - na dzień dzisiejszy Xbox live bez 2 zdań
    - na PS kupisz gre na 3 osoby
    - PS chyba, że jesteś fanem windowsa... :D
    - PS 4 mam od premiery, z Xboxem One wytrzymałem 2 tygodnie i sprzedałem, odpalałem na nim te same tytuły co na PS i gry wyglądały nędznie (w końcu kupujesz nextgena dla lepszej jakości gier, no chyba, że kupujesz konsole żeby przez nią oglądać tv z podpiętym pod nią dekoderem hahaha). Wybierzesz tą która Ci odpowiada i spełni Twoje wymagania.

3 użytkowników lubi ten post.
  7. J@siek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak.. zdążyłem się trochę doinformować, i choć zawsze byłem fanem xboxów, to tym razem skuszę się chyba na PS4, ponieważ konsola ma służyć do grania, a pod tym względem ps4 chyba wygrywa z Xboxem...

8. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli wolisz pare krzaków więcej kosztem multimedialności to nie zastanawiaj się i bierz PS4.

9. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bierz PS4 :) najlepszy wybór co z resztą widać od dawna nawet na naszym xboxowym forum większość ma pske:) multimedialny to ja mam tablet i tv więc lepiej mieć konsolę do grania niż oglądania.

@down

Ale ja nie gram na gitarze itp instrumentach może kup sobie piec i xboxa tam upiecz :):) co się spinasz...

10. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Obecne konsole to jak PC z przed 2 lat. Do samego grania polecam kupić piec + jakiś adapter do pada xone bądź dshocka o ile taki jest. Za cene konsoli jednej czy drugiej będziesz miał piec mocniejszy niż obie konsole razem wzięte. Wtedy będziesz mógł się rozkoszować prawdziwym graniem.

11. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    176
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Na tą chwilę, moim zdaniem wygrywa Xbox One. Tylko musisz pamiętać sytuacje z PS3, gdzie sony pozamiatało exami, a microsoft olał temat zupełnie.
    PS4. I to jest fakt, którego MS nie przeskoczy.
    Zdecydowanie Xbox Live. I myślę, że nawet fani PS to potwierdzą ;) Live jest trochę tańszy.
    Na obu można pokombinować, ale na PS4 można więcej "zaoszczędzić"
    Ja bardzo lubię dashboard z Xboxa, ten z PS4 jest taki... smutny :D Ale ja lubię też kafelki w Win 8, także nie jestem obiektywny.
    Chyba o tym, że jak sam napisałeś, większość życia spędziłeś przy xboxach. Ja tak samo i pod wpływem wielkiego zachwytu nad PS4 a hejtem na XONE, wybrałem PS4. Dla mnie to był błąd i jak kupiłem w końcu Xboxa to przesiadłem się całkowicie z peeski. Na konsoli sony będę ogrywał najwyżej exy i gry z PS+. Ale to zależy od twoich oczekiwań. Jakbym chciał mieć super grafikę, to grałbym na PC. Nie zależy mi na tym i to co oferuje XONE w zupełności mi wystarczy. Różnice w trawie w GTA V nie robią na mnie wrażenia :D

2 użytkowników lubi ten post.
  12. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli różnice mają wyglądać jak wspomniane Gta v to jest to nieduża różnica względem całego PR Sony a hejtem w kierunku XO, m$ nie dopuści i jednak to oni zarabiają na sprzedaży gier w ogólnym rozrachunku względem sony, usługa live dodatki inne media i promocje

13. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Jeśli Twoje życie kręciło się wokół Xboxa, to się nawet nie zastanawiaj. Przesiadka na pada z PS jest koszmarem. Wierz mi bo próbowałem. Do tego wiele gier nie daje nam możliwości konfiguracji triggerów. Xbox One ma mnóstwo plusów i nie daj sobie wmówić, że SP4 bije go na głowę. Nie, to praktycznie ten sam sprzęt. Ja wybrałem XOne, z powodu pada. Autentycznie. To była dla mnie ważna kwestia. Teraz za to okazuje się, że wybór był więcej niż trafiony. POmiędzy konsolami jest coraz mniej ekskluzywnych gier. EA Access dało mi za darmo sporo fajnych gier jak Battlefield 4, Plants vs Zombies, czy Fifa 14, a będzie tego więcej. Microsoft przegrał sromotnie walkę z Sony na starcie i teraz goni. Co chwilę są aktualizacje, jest EA Access,a można się spodziewać więcej. Jest niesamowity Kinect, gry wyglądają pięknie, działają płynnie. Czego chcieć więcej?

1 osoba to lubi.
  14. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co jak co, ale z tymi pięknie wygladajacymi grami trudno się tu akurat zgodzić, bo praktyka pokazuje, że tytuły multiplatformowe znacznie lepiej wypadają jednak na PS4.

15. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1101
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Taki sam sprzet, ze wiekszosc gier idzie ledwo w 900p na xbox one :)

16. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja tylko wypowiedziałbym się o exach. Niestety poprzednią generację wygrało pod tym względem ps3 i myślę że dlatego warto wybrać ps4. By ograć najlepsze tytuły z poprzedniej generacji w formie remeake'ów oraz nadchodzące exy które pozostaną exami a nie tak jak xboxowe twory. Na chwilę obecną znam tylko jeden ex na xboxa one czyli forza 5. Reszta albo wszła na innym sprzęcie albo poprzednim xboxie.

17. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Większej bzdury w życiu nie czytałem. Moja przesiadka na pada PS4 trwała kilka godzin, dodam, że byłem użytkownikiem X360.

18. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Hmm.. Forza Motorsport 5, GTA V, Halo MCC czy Forza Horizon 2 - wszystkie w 1080p. Dla mnie wazne tytuły, mimo, ze rozdzielczość sama nie jest mi do szczęścia potrzebna.
    Sunset Overdrive ma nizsza a wyglada i chodzi świetnie. To na ile to widać (pixele) zależy też bardzo od tv.

2 użytkowników lubi ten post.
  19. Jacław

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    4 tytuły (3 to Exy), do tego GTA jest okrojone, a gdzie cała reszta?

Użytkownicy XO starają się tu wciskać kit ( nie mowie bezpośrednio o Tobie Cronos), że gry nie wyglądają gorzej, otóż wyglądają, już na pierwszy rzut oka i to nawet dla osób, które zbytnio nie siedzą w temacie gier czy konsol (czysty przykład, sam takiego przypadku doświadczyłem odpalając BF'a bratu, który ma styczność z konsolami tyle co nic - czasem jak wpadnie coś mu włączę).

Co do przesiadki jeśli chodzi o pada, jak widać Azur nie miał z tym problemu, ja też nie i pewnie jest takich osób mase, oba są świetne i nie rozumiem dlaczego ktoś wciska kit, że przesiadka z pada to koszmar - no błagam... Na starej generacji było to samo, konsole miałem obie i też nie rozumiałem po co ludzie pisali takie brednie. Cóż może zdolności manualne niektórych osób tutaj i nie tylko są ograniczone.

Podsumowując, wiadomo, że każdy broni swojego, ale trzeba patrzeć trzeźwo, obie konsole mają swoje mocne strony i już. Minął rok czasu, kto się ze sprzętem bardziej obył niż w sklepie na wystawie czy na Youtube wie z czym co się je.
    Jedni kupują konsole żeby grać, drudzy żeby stworzyć sobie swego rodzaju "centrum multimedialne" chociaż to zdecydowanie za duże słowo i myśle, że każdy świadomie kupuje to co mu bardziej odpowiada, a nawet jeśli sprzęt go zawiedzie po prostu zmienia go na ten od konkurencji.

W temacie odpowiedziało Ci już kilku posiadaczy obu sprzętów, myślę, że te wypowiedzi powinny Ci dać zarys swojego wyboru, im temat będzie się dłużej ciągnął tym będzie większe przekomarzanie się co lepsze, a i tak nikt za Ciebie nie wybierze.

1 osoba to lubi.
  20. pan mihau

pan mihau Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    wro
    Do wczoraj byłem bardziej przekonany do xboxa one, głównie ze względu na pady i teraźniejsze przyzwyczajenie do 360,
    ale dane techniczne trochę zmieniły mi pogląd.
    Coś czuję, że za jakiś czas ps4 będzie mogło zaproponować ładniejsze/płynniejsze gry/lepszą wydajność.
    Generalnie konsoli używam tylko do grania, next gena może używałbym jeszcze do filmów blue ray.
    Tak czy inaczej nie spieszę się z zakupem, marzy mi się jeszcze żeby wyszły wersje z dyskiem 1TB, bo te 500gb wydaje mi się trochę maławe przy dzisiejszych rozmiarach porządnych gier.

21. Jacław

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Marzenia się spełniają takie wersje o których piszesz już są:)

Wczytywanie...

Poleć forum