1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One - wątpliwości i pytania

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez drake29, Lipiec 7, 2015.

1. drake29

drake29 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Kończę właśnie przygodę z PS3, na dniach wystawiam konsolę na sprzedaż. Czas ruszyć w "obecną" generację. Byłem już bardzo pewien zmiany PS3 na 4, ale dłuższy rzut okiem w kierunku XO namieszał mi trochę w głowie.
    Podoba mi się pomysł ze wsteczną kompatybilnością, byłoby nieźle gdyby to działało dobrze w przyszłości. Teoretycznie ceny gier wydają się niezłe. Budowa sprzętu jakby bardziej solidna. A i zdaje się być tańszy.
    W związku z tym mam kilka pytań.

1. Posiadam pada od Xbox'a 360 - będzie współpracować z XO?
    2. Rzut okiem na allegro i wydaje się, że gry na XO są nieco tańsze. Dużo w formie kluczy jak na steam. Dobrze mi się wydaje, idzie faktycznie pograć taniej, czy tylko błędne złudzenie? ;)
    3. W związku z poprzednim punktem. O ile rozumiem kupowanie kluczy, to czy takie praktyki jak ta: http://allegro.pl/zoo-tycoon-dead-rising-3-i5518770662.html są legalne? Pamiętam, że dawno temu na X360 znajomy dostał bana za kupowanie kont na allegro. Jak to tutaj wygląda i czy w ogóle się opłaca?
    4. Co z tą wydajnością? Niby jest XO nieco mniej wydajny od PS4. O ile obniżenie rozdzielczości za specjalnie mnie nie rusza (z perspektywy kanapy tak mocno nie boli), tak boje się o prędkość działania. Są duże spadki? Czy jednak obniżenie rozdzielczości wpływa bardzo pozytywnie?
    5. Płyty CD Audio i filmy Blu-ray działają bez problemu?
    6. Na YT widziałem filmik porównawczy między PS4 a XO, w którym pokazywano, że system na XO się dość zamula i wykonuje te same akcje czasami ponad dwukrotnie dłużej. Jak to jest w praktyce?
    7. Jakiś godny polecenia sklep z dobrymi cenami Xbox One?
    8. Na dniach wychodzi drobny lift PS4, szykuje się coś podobnego dla XO?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    1. Nie chyba ze kupisz specjalny adapter za około 500-800 zł dzięki któremu podłączysz dowolny kontroler kierownice itd.
    2.Jest sporo obniżek promocji a i na allegro czasem się coś trafi jak ktoś chce to znajdzie taniej.
    3. Jest to sprzeczne z regulaminem MS którego akceptujemy przy kupnie xo o banach nie słyszałem lecz kupione w ten sposób gry przestają działać po pewnym czasie
    4 Wszystkie gry jakie do tej pory grałem na xo działały elegancko i płynnie wyjątek AC Unity lecz po którejś tam aktualizacji jest ok
    5. Tak
    6. To fakt czasem przymuli, lecz ponoć wraz z Windows 10 ma być wprowadzony całkiem nowy interfejs konsoli o wiele szybszy od obecnego zobacz w necie filmiki
    7. Najlepiej tam gdzie będzie najtaniej
    8. Jeżeli chodzi o to czy wgląd xo się zmieni, to raczej nie, jedyne co to sa dostępne modele z różnymi motywami z gier oz dyskiem 1 tera

4. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Od takich aukcji trzymaj się z daleka, gościu nie daje zabezpieczeń do konta... więc może CI po zakupie zmienić pass i tyle będziesz widział grę. Jak już chcesz kupować takie konta z grami to tylko razem z emailem zabezpieczającym.

5. drake29

drake29 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie chcę kupować kont, nie podoba mi się taki temat, ot interesowało mnie, czy proceder ten jest w ogóle legalny. Generalnie dziękuje panom za odpowiedzi.
    Jeszcze kilka drobnostek, o których wczoraj zapomniałem:

9. Jak to jest z opłacaniem Golda i kupowaniem w sklepie Microsoftu? Można używać do tego paypala? Z wielu powodów wolę takie rozwiązanie. Nie chciałbym dodawać danych karty etc.
    10. Czy tak jak w przypadku steam, istnieją jakieś zewnętrzne sklepy z kluczami do gier w wersji XO? W przypadku sony czegoś takiego w zasadzie nie ma.
    11. Mam Lumie 640. Są tam jakieś aplikacje xbox'a itd itp. Istnieją jakieś faktyczne benefity dotyczące posiadania telefonu na windowsie? Ktoś testował temat?

Bardzo ciężki ten wybór. Przy poprzedniej generacji łatwiej się było chyba określić. Brakuje mi tutaj decydującego czynnika który przemawiałby za którąś z konsol. Każda ma swoją ilość tytułów ekskluzywnych, których jest dość mało i na każdej platformie jest coś faktycznie dobrego (albo będzie). Szperam jednak po drobnostkach, czasami diabeł tkwi w szczegółach i one mogą przeciągnąć szalę na którąś ze stron. ;-)

6. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    10.Sa sklepu internetowe gdzie czasem można zakupić grę cyfrowa w formie kodu .

11. Mozesz używać smartglassa na swoim telefonie czyli odpisywać na pw , podglądać co robią znajomi itp itd

7. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Można użyć PP ale i tak do niego musi być dowiązana karta.

8. Miycerion

Miycerion Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Szamotuły
    1. Posiadam pada od Xbox'a 360 - będzie współpracować z XO?
    Bez Adaptera nie.

2. Rzut okiem na allegro i wydaje się, że gry na XO są nieco tańsze. Dużo w formie kluczy jak na steam. Dobrze mi się wydaje, idzie faktycznie pograć taniej, czy tylko błędne złudzenie? ;)

Spora część kluczy pochodzi z kodów startowych. Ja np sam miałem xboxa i sprzedaje takie klucze już przypisane do konta razem z kontem.

3. W związku z poprzednim punktem. O ile rozumiem kupowanie kluczy, to czy takie praktyki jak ta: http://allegro.pl/zoo-tycoon-dead-rising-3-i5518770662.html są legalne? Pamiętam, że dawno temu na X360 znajomy dostał bana za kupowanie kont na allegro. Jak to tutaj wygląda i czy w ogóle się opłaca?

Sprzedawców dzieli się na dwie grupy: takich co sprzedają dostęp do konta na jakiś tam czas np tydzień i takich co sprzedają całe konta. I pomagają przy zmianie wszystkich danych.

4. Co z tą wydajnością? Niby jest XO nieco mniej wydajny od PS4. O ile obniżenie rozdzielczości za specjalnie mnie nie rusza (z perspektywy kanapy tak mocno nie boli), tak boje się o prędkość działania. Są duże spadki? Czy jednak obniżenie rozdzielczości wpływa bardzo pozytywnie?

W moim odczuciu najładniejsza grą konsolowej generacji na chwile obecną jest RYSE. Grafika dosłownie miażdży i nie ma żadnych przycinek.
    Ogólnie xbox jest trudniejszy w programowaniu niby ma być poprawa przy dx12 i win 10 czy tak będzie deweloperzy twierdza, że nie. Ogólnie ps4 ma mocniejsze bebechy prawie o 1/3 ale mi np xbox bardziej przypadł do gustu wyglądem pada, systemu. Miałem DA Inkwizycje na Xboxie i Ps4 ta sama gra na xboxie wczytuje się niestety wolniej (słabsza pamięć ram). Ogólnie ja polecam wybrać te konsolę której exy bardziej Ci pasują.

5. Płyty CD Audio i filmy Blu-ray działają bez problemu?

Pobiera się specjalną aplikację i działają bez problemu.

6. Na YT widziałem filmik porównawczy między PS4 a XO, w którym pokazywano, że system na XO się dość zamula i wykonuje te same akcje
    czasami ponad dwukrotnie dłużej. Jak to jest w praktyce?

Ja na xboxie nic takiego nie zauważyłem za to w ps 4 strasznie wkurzał mnie przycisk share bo czesto podczas grania go wciskałem i co chwila album zaśmiecał mi pulpit w ps4. W xboxie można sobie wszystko ładnie samemu poustawiać, a w ps4 zapomnij ... Wszystko wdł kolejnosci uruchamiania.

7. Jakiś godny polecenia sklep z dobrymi cenami Xbox One?

Ze swojej strony polecam MadGames i electronic Dreams.
    8. Na dniach wychodzi drobny lift PS4, szykuje się coś podobnego dla XO?

Z tego co wiem kiedy Microsoft wspominał, że biorą pod uwagę i planują WZMOCNIĆ bebechy xboxa one. Był ogromny odzew sprzeciwu graczy.

9. Jak to jest z opłacaniem Golda i kupowaniem w sklepie Microsoftu? Można używać do tego paypala? Z wielu powodów wolę takie rozwiązanie. Nie chciałbym dodawać danych karty etc.

Nie widziałem paypala, ale można kupić karty prepaird np na allegro. (50,100,150,200 PLN)
    Pamietaj też, że gry z programu gold masz tylko dopóki opłacasz abonament gold nie tak jak w xboxie 360 na zawsze.
    10. Czy tak jak w przypadku steam, istnieją jakieś zewnętrzne sklepy z kluczami do gier w wersji XO? W przypadku sony czegoś takiego w zasadzie nie ma.

Często sklepy mają kody gier startowych z zestawów konsola plus gra. Bo np ktoś oddał do sklepu bo gra go nie interesuje.

11. Mam Lumie 640. Są tam jakieś aplikacje xbox'a itd itp. Istnieją jakieś faktyczne benefity dotyczące posiadania telefonu na windowsie? Ktoś testował temat?

Z tego co wiem to na razie jest programik (nazwy nie pamiętam) który powoduje, że jak masz włączonego xboxa to telefonem sterujesz nim jak pilotem możesz pobierać gry będąc w pracy.

Wczytywanie...

Poleć forum