Xbox One wymaga stałego połączenia z siecią. Po upływie doby

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Niby MS jest pierwszy w żądaniu połączenia do sieci a jednak nie, Android od zawsze wymaga założenia konta google aby działać w 100%.
Porównanie bez sensu.

Co ma niby wspólnego sam fakt założenia konta Google z byciem nonstop połączonym z internetem w przypadku XONE (bo o to w ptaktyce chodzi Microsoftowi)? Czy warto synchronizować dane w przypadku Androida to kwestia indywidualna, bowiem kompletnie nikt nie każe ci tego robić. Smartfon nie przestanie nagle dzwonić czy odbierać SMS-ów, gdy nie jesteś akurat podpięty do sieci. A umówmy się - te dwie funkcje to funkcje podstawowe, bo wciąż jednak mówimy o telefonie. Logicznie rzecz biorąc trudno chyba żądać aktualizacji e-maili czy aplikacji nie będąc połączonym z internetem...

I na koniec zagadka: jaka jest w tym kontekście podstawowa funkcjonalność nowej konsoli MS (bo rozumiem, że - poprzez analogię, z pewnością nie chodzi tutaj o gry)? ;)

/Wysłane z telefonu/
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Ja i tak zawsze mam konsole podłączoną do netu i zawsze jestem zalogowany do konta więc mi to nie robi żadnej różnicy, ale jak ktoś napisał nie będzie netu nie pograsz i z tym się zgadzam bo jest to porażka i jeszcze mam płacić za live bo tak będzie (polityka $) to ja dziękuje. Jak dadzą live za darmo to ok.

Xbox One został jednak tak zaprojektowany, by co pewien czas sprawdzać czy na Twojej konsoli nie pojawił się nowy software, aktualizacje czy pliki systemowe, albo czy nie podarowałeś swojej gry znajomemu.
Hahaha. Może jeszcze mam im wysłać maila komu dałem grę imię, nazwisko, adres zamieszkania i nr.tel. Co to ich ku... obchodzi co ja rabie z moją grą którą kupiłam 200zł.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jakby nie patrzeć, sprzedaż Xboxa 360 jest na poziomie ok 77mln konsol. Jakiś czas temu Microsoft chwalił się ok 46mln kont Xbox Live (Xbox 360 - ponad 77 mln sprzedanych sztuk i przeszło 46 mln kont Xbox Live | GRY-Online.pl) i co powiecie tym 31mln użytkowników X360? Przecież to mała Polska wypełniona konsolami Xbox 360 bez podłączenia do internetu. "Teraz każdy jest podłączony do internetu, mamy XXI wiek, internet to nic strasznego"
 

fossik92

Użytkownik
Użytkownik
Nasuwa mi sie pytanie czy czasem przez ten wymóg połączenia z internetem nie zmuszają do kupna XBL ? Tego jeszcze brakowało płacić dodatkowo za singla ;)
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
A nie lepiej poczekać, co powie Sony ;) ? Może u nich też nie będzie tak kolorowo? Nie sądzę, żeby jedni pozwalali na wymianę gier, a drudzy nie. Jeśli w ps4 nie będzie wymogu łączenia z netem, to stawiam, że to właśnie ta konsola zostanie pierwsza przerobiona :) Nie po to w Polsce ładuje sie obecnie grube milardy z projektów UE odnoścnie informatyzacji, żeby robić problem z dostępem do neta. Mają powstać nowe kilometry światłowodów, więc już niedługo wszędzie będzie dobry net :) Piractwo było jest i będzie, bo nie każdego stać na gry za 250-300 zł :) Czas pokaże kto z was "ekspertów" miał rację odnośnie next genów.
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Paxmack co do nawiązania do twojej nie kolorowej wizji przyszłość powiem tak że gdyby ja miał firmę i dostrzegłbym że moja konkurencja sama sobie szkodzi wykorzystałbym to w 100% by odnieść "większe zwycięstwo" ...
I nie sądzę że Sony nie wykorzysta takiego "prezentu" ze strony M$:)
Nie chce Cię martwić ale te "kilometry światłowodów" pewnie zobaczysz jak wiele "nowych kilometrów" autostrad w naszej kochanej Polsce... ;p
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
No nie wierzę. Te wszystkie pomysły są do bani.Microsoft chyba zapomniał czym jest i do czego służy konsola.
Czy to możliwe,że gdy grę będę miał zainstalowaną na dysku i nie połaczę się w ciągu 24 godzin z siecią-z przyczyn ode mnie niezależnych to konsola mi tej gry nie odpali ?
 

Qkisek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to prawda, zamkniecie rynku uzywanych gier to jest strzal w kolano, Mysle ze oni przebadali w jakis sposob rynek i sie tego wcale nie obawiaja, dlatego to wymyslili
Co to stalego podlaczenia do netu to akurat mi to nie przeszkadza bo i tak caly czas router sobie w domu pracuje

Tak wiec teraz zobaczymny co na to wszystko odpowie PS4 i boje sie ze zdradzedze xboxa i przejde na nowa konsole sony

Ale jest i dobra wiadomosc :) Teraz wie, ze jak na razie nie sprzedac swojego xklocka 360 tylko bo bede mial i mial i mial :D:D:D

Pozdro
 

Punisher

Użytkownik
Użytkownik
Toż tymi wszystkimi info zniechęcają do kupna oprócz tego fajnego głosowego włączania wyłączania.Teraz czekać aż shakują konsolki
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Można czekać i modlić się aby Sony "zbawiło" graczy albo i też przeprosić portfel ;p i przygotowywać się do złożenia nowego blaszaka z którym będzie na pewno mniej problemów niż z "dekoderem do tv" od M$...
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
O ile połączenie z netem może nie stanowić problemu, można mu do zalogowania udostępnić net z fona, to te używane gry najbardziej mi przeszkadzają.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Takich pier.dół by nie było gdyby nie nasi serdeczni piraci :)
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
NikoBellic91 już nie zwalajmy wszystkiego na piractwo, M$ chce inwigilacji i tyle a że zrobili sobie z graczy konsolowych "szczury doświadczalne" to inny problem. I taka jest prawda, zastanówmy się czemu tylko jak na razie obrywa się konsolą (w imię "walki z piratami") przecież na PC też blokowane są używki...a nie chwila nie są -.- ale na PC też masz ograniczony dostęp do własnej "biblioteki danych"... chwila jednak nie -.- a żeby pograć musisz się podłączyć raz na dobę do neta, niestety na PC też takiego problemu nie ma... a w nagrodę dorzucą jeszcze obowiązkowy (płatny) xbox live i to będzie zabawa na całego.
Wiec jak widać to nie na Xboxy ludzie pobierają filmy,muzykę,dokumenty... według mnie to jest jakiś śmieszny eksperyment M$. A ty powiesz to w imię walki z piractwem:victorious: ^.^
 

horacy4

Użytkownik
Użytkownik
To już jest po prostu śmieszne co oni z tą konsolą zrobili :chuncky:
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Takich pier.dół by nie było gdyby nie nasi serdeczni piraci :)
nie przesadzaj!
 

unknow1

Użytkownik
Użytkownik
A jak mam awarię internetu z winy dostawcy, to co? M$ leci sobie w ch... z graczami.
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
A jak mam awarię internetu z winy dostawcy, to co? M$ leci sobie w ch... z graczami.
Jak masz awarię internetu to zostaje Ci tivi, tivi, tivi, sport, sport, sport, tivi, sport, tivi, tivi, sport, sport, sport, skype. Oh wait, skype nie, bo nie masz neta :D Parodia, a nie konsola...
 

martin66

Banned
Użytkownik
Chyba coś idzie w złą stronę... Ja rozumiem, że z tym podłączeniem do internetu może wypalić gdzieś na zachód od Polski, ale u nas? Dla przykładu: ostatnimi czasy mój dostawca internetu postanowił odłączyć mi i ~100 ludziom internet na 3 dni. Co mam zrobić w takim wypadku?
 

Remix27

Banned
hehe pewnie skończy się zamknięciem przez modów tematu:) Każdy ma net i urządzenie bez neta to lipa według mnie. Co szkodzi przed graniem na xbox live się zalogować tyle ludzi na forum co jest każdy ma net....
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Remix27 szanuje twoje zdanie że chcesz informować cały świat że oglądasz to i to czy grasz w to i to, ale problem z logowaniem jest wielki a gdyby u Ciebie w bloku/mieszkaniu/na osiedlu net padł na tydzień to co zrobisz ? będziesz miał jedynie dekoder do tv który kosztował nie małą sumkę i albo masz opcje że będziesz biegał po sąsiadach z innych mieszkań/osiedli/bloków żeby Ci "aktywowali" konsolę bo grać nie możesz, lub patrzeć na swój dekoder i wyobrażać sobie jak na nim grasz do czasu kiedy nie odzyskasz neta...
 

Do góry Bottom