1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox One wymagał będzie dedykowanych headsetów

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TigraTeam, Czerwiec 28, 2013.

1. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala

Wiemy już o tym, że w pudełku z Xboksem One nie znajdziemy headseta, będąc do czasu jego zakupu"skazanym" na komunikację przy użyciu Kinecta 2.0. Co więcej, nowa konsola Microsoftu wymagała będzie specjalnych, korzystających z nowej technologii słuchawek. Te oczywiście produkował będzie gigant z Redmond. Co ze sprzętem od zewnętrznych firm?

Na szczęście amerykańska korporacja nie zamierza w temacie headsetów do XO zostać monopolistą i poinformowała, o tym, iż pracuje nad adapterem umożliwiającym korzystanie z rozwiązań producentów third-party.

Całą sprawę z koniecznością zabawy z "przejściówką" wytłumaczył przedstawiciel australijskiego oddziału Microsoftu:

ppe.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. spioszeq3

spioszeq3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No ta, ale za adapter i tak wybulimy z 20$.

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Widzę wróżkę mamy na forum, poczekamy zobaczymy ile będzie kosztować a tymczasem fusy i magiczne kule schowajcie do szafy.

1 osoba to lubi.
  5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Mnie tam ten pad zaprezentowany na focie się podoba i wystarczy do rozmowy z kumplami!
    Głośniki 5.1 plus słuchawki do komunikacji i gitarka!!
    Już nie mogę się doczekać Listopada

6. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    A kogo dziwi temat bo mnie nie.

7. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    mi się headset podoba i na pewno kupię

8. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    I znowu kłamstwo! Prędkość i sposób komunikacji pada z konsolą nie ma nic wspólnego z komunikacją pada z headsetem. W M$ nawet kłamać nie potrafią.

9. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Rozumiem że macałeś sprzęt, podpiąłeś pod specjalistyczne oprogramowanie i sprawdziłeś co ma wpływ na przesył danych a co nie ? Ale masz rację komunikacja pada z konsolą nie ma wpływu na komunikację headsetu z konsolą, są to 2 osobne pasma danych, tylko nie wiem skąd twój wniosek że miało by to mieć na siebie wpływ. MS napisał cytuję "Bezprzewodowy kontroler został przeprojektowany, by umożliwić szybszy przesył danych pomiędzy sobą a konsolą." Czyli przeprojektowano headset aby szybciej komunikował się z konsolą, gdzie tu mowa o padzie ?

10. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Oszukujesz sam siebie. M$ musi coś powiedzieć, aby ludzie uwierzyli dlaczego ma być tak, a nie inaczej. Gdyby dali bluetooth, to każdy mógłby sobie podłączyć dowolny headset według gustu, uznania i portfela. Niestety M$ musi kontrolować każdy dodatkowy gadżet do konsoli, aby doić ludzi z kasy.

Po co dać możliwość ludziom wymiany dysku na większy, jak można sprzedawać ten sam dysk w plastykowej budzie za 3x więcej hajsu. Po co dać ludziom możliwość podłączenia dowolnej kierownicy czy słuchawek, jak można sprzedawać chińską tandetę z logiem Xbox za znacznie większą kasę. Po co dać kabelek do ładowania pada, jak można kupić sobie Play and Charge oczywiście z jedynie słusznym logo. Dobrze, że M$ nie będzie wydawał specjalnych akumulatorków ze swoim logo... XXI wiek, a oni wciąż nie odkryli, że zwykłe bateria można zastąpić ogniwem.

M$ zasłania się standardami (swoją drogą forsując coś co nigdy standardem komunikacji bezprzewodowej nie będzie. Jest bluetooth, a oni na siłę chcą od nową wynaleźć koło) a chodzi tylko o to, by hajs się zgadzał.

1 osoba to lubi.
  11. Azazel

Azazel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Może i hejsterskie darudek_ek ale z bólem muszę się zgodzić, niestety już tak w świecie bywa :/

12. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dokładnie, mój Logitech G25 już czeka na GT6 oraz na ps4. Nie możność podłączenia lepszego sprzetu który chce się kupić to ogromny minus. MS powinien od tego odejść ale wiadomo... kasa.

13. Nazir

Nazir Banned

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kolejne "dobre" wieści z obozu z obozu M$...
    Ciekawe czego będzie wymagał Kinect 2.0 do poprawnego działania?
    Specjalnego dywanu, ścian pomalowanych specjalną farbą i ***** odpowiednich żarówek w lampach...
    Jak czytam te ich "rewelacje" to już nawet nie chce mi się rzygać "to moim rzygom chce się rzygać!"

14. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Powinieneś się zapaść ze wstydu pod ziemię. Jesteś moderatorem, a masz problemy ze zrozumieniem przeczytanego tekstu? Chyba koleś z M$ mówi jasno przyśpieszeniu komunikacji KONTROLERA (czyli pada - to z przyciskami), a NIE HEADSETU. Pomyśl zanim kogoś skrytykujesz.

15. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Ehem jakby ci to wytłumaczyć...

Kontroler i headset korzystają z nowego protokołu komunikacji, do tego headset używa USB 3.0...

coś ci świta? :)

16. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Jak hs korzysta z usb skoro podpinasz go do pada, a nie bezpośrednio do konsoli :confused:

17. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Pamiętam te słuchawki które miałem do X360, tyle kabli na 2m podłączane do X i do TV - wkurzało mnie to przez co słuchawki zaraz sprzedałem.
    Ogromna wada konsolek od MS. Czekam dalej na więcej info o konsolach. Nie ma możliwości zamówienia konsoli przed premierą bo nie jestem w stanie powiedzieć która jest lepsza ...

18. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Chyba zapomniałem dodać słowa klucza "Modyfikacja".
    Zmodyfikowana wersja portu USB 3.0 przystosowana do nowego protokołu komunikacji

schemat (z głowy, nie mam laptopa z plikami)

Aha, wszystko jest szyfrowane, więc o chińskim szajsie można zapomnieć.

19. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Bo to ma być uniwersalny port do wszelakich akcesoriów, a jak chcesz swoje słuchawki podłączyć to na adapterach zarobią.

20. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Kolejna zmiana polityki Microsoftu. Początkowo headset, który możecie zobaczyć wyżej, miał być sprzedawany osobno - tłumaczono to tym, że Kinect, który znajdzie się w pakiecie z Xboksem One, może służyć jako mikrofon w rozmowach głosowych. Teraz ujawniono jednak, że urządzenie znajdzie się w każdym zestawie z konsolą.

Ciekawe jeszcze, w ilu kwestiach gigant z Redmond zmieni swoje zdanie....

Wczytywanie...

Poleć forum