1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Xbox One z wymiennymi częściami? Microsoft pozwoli nam ulepszyć konsolę

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 1, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3211
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Napływają do nas coraz to ciekawsze informacje z konferencji amerykańskiej korporacji. Firma przedstawiła sporo gier, które zadebiutują jednocześnie na dwóch platformach, ale zdecydowanie ciekawszą wiadomością jest „ewolucja Xboksa One”. Firma umożliwi zainteresowanym aktualizować urządzenie.

Na Xbox Spring Showcase Phil Spencer wygłosił specjalne przemówienie, w trakcie którego zapowiedział „innowację sprzętową”, dzięki której Xboksa One ma ewoluować podobnie jak PC-ty. Szef marki Xbox widzi nawet ciekawą przyszłość – sprzęt nie będzie zastąpiony nową konsolą, a po prostu uaktualniony… Jak to w przypadku komputerów osobistych.

Pracownik amerykańskiej korporacji nie ukrywa, że jego zdaniem konsole mogłyby, a nawet powinny zostać udoskonalane przez nowe części. W konsekwencji w przyszłości mogą pojawić się opcjonalne aktualizację sprzętu, które pozwolą nadążyć urządzeniu za nową technologią. Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale bardzo możliwe, że w tej sytuacji Amerykanie zrezygnują z wydawania kolejnych konsol, a po prostu wrzucą na rynek stosowne części.

Oczywiście aktualnie nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, ale możecie mieć pewność, że w przyszłość i Spencer zdradzi kolejne informacje. Wygląda na to, że Microsoft chce faktycznie stworzyć jeden sprzęt dla graczy…

Co Wy sądzicie o takiej przyszłości konsoli Amerykanów?

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ciekawe jak chcą to osiągnąć skoro konsola to w zasadzie obudowa i płyta główna.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1861
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Chyba nie myślą, że ludzie zaczną te części kupować? Wielu się przerzuciło na konsolę, ze względu na to że nie trzeba wkładać kasy w ulepszanie sprzętu by pograć w nowe gry i w ogóle, a tu mieliby dokładać sprzęt tak jak w kompie? Sorry, ale wtedy większość kupi PS4 i jej następców i będą mieli to nadal w duupie :D

5. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak patrzę na ostatnie poczynania Microsoftu to ciągle strzały w kolano. Jeden krok do przodu, trzy kroki do tyłu. Teraz zaczęły się te kroki w tył, QB bez języka polskiego, konsola z wymiennymi podzespołami?

Na prawdę całym sercem byłem za Microsoftem i bardzo podobała mi się unifikacja systemu Windows. Zawsze wkurzała mnie ilość programów, systemów, kont. Wizja Microsoftu była fajna i trafiła w punkt w moje gusta dlatego posiadam ultrabooka z Windows 10, wybrałem Xboxa a nie PS4 oraz używam Lumii z Windows Phone 8.1. Mail, programy staram używać się właśnie od Microsoftu, ponieważ to celuje w moje gusta.

Szlak mnie trafia jak widzę co ta korporacja teraz wyprawia. Laptopa mam do pracy i internetu, konsola do gier - proste rozdzielnie.
    Już ostatnio jak usłyszałem, że w The Division będzie można bawić się ustawieniami graficznymi to lekko załamałem ręce ale ta wiadomość o wymiennych podzespołach to po prostu gwóźdź do trumny.

Kupuje konsolę po to, żeby nie martwić się takimi rzeczami jak sterowniki, podzespoły, ustawienia graficzne, kompatybilność. Chcę kupić konsolę, włożyć płytę, ściągnąć tego day-one patcha i grać. Nie martwić się o ten sprzęt przez kolejne 5 lat.

Microsoft nie tędy droga. Zresztą już jest takie urządzenie na rynku i nazywa się Steam Machines.

Jeśli to wszystko się sprawdzi to daję kopa w **** Microsoftowi. Przejdę do Apple, a konsolę wezmę od Sony. Jeśli Sony pójdzie tą samą drogą to wybiorę Nintendo NX, a w najgorszym wypadku kupię PCta wyłącznie do gier i podłącze go do TV

EDIT:

Niech te korporację pójdą po rozum do głowy, wypuszczą konsolę w cenie 3000 zł z dobrymi podzespołami, a sprzęt i tak się rozejdzie. Kiedyś konsolę były droższe i nikt nie narzekał. Teraz za pierdoły z VR trzeba zapłacić 3000+, które są tylko dodatkiem (HTC VIVE 4000 zł)

Ostatnia edycja: Marzec 1, 2016
    Oski8882, BushyAxis793 i Lambo69 lubią to.
  6. kony

kony Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Krosno
    Jak dla mnie bezsens ;/.
    Nie po to kupuje się konsolę, żeby potem jeszcze dokładać do niej, w celu modernizacji.
    Ten pomysł mija się z pierwotnym powołaniem konsol :).

Oski8882 lubi to.
  7. VortaL

VortaL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Jak tak zrobią to konsola stanie się PC'tem i straci charakter i swój byt, do bani - niech pukną się w głowę.

Oski8882 lubi to.
  8. Kielkozaur

Kielkozaur Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem kupując XO. Jak poprzednicy, nie po to kupowałem żeby ją potem usprawniać nowymi częściami. Także dla kompatybilności z systemem windows - tu na razie nie jest najgorzej, ale jeśli prorocze słowa się spełnią to już widzę te tłumy kupujące konsole M$....

Giker127 lubi to.
  9. sitwoo

sitwoo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wieliczka
    Szczerze patrząc na to co teraz Microsoft to jest jakaś paranoja. Jak to dalej będzie szło w tą stronę to kupuje Ps4. Klawiatura i myszka, potem exclusive gry które nie są exclusive, teraz wymienne podzespoły. Bez sens totalny... Jak bym chciał grać na myszce i klawiaturze to bym grał na kompie, konsole kupiłem po to zeby grać na padzie i siedzieć na kanapie w salonie...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Giker127 i Banish lubią to.
  10. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Przed premierą pogrążyli markę, później zaczęli to poprawiać, a teraz znowu wszystko niszczą. WTF?

VortaL lubi to.
  11. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    W obecnej konsoli nie wyobrażam sobie tego. W następnej ? Jezeli wyglądało by to na zasadzie kupuje konsole która działa przez 5 lat po czym zamiast kupować następną idę do sklepu z konsola i tam wymieniają mi bebechy by nazwijmy to otrzymać nextgena + 2 lata gwarancji i kolejne 5 lat grania nie widzę problemu zaoszczędzi mi to miejsca. Natomiast jezeli będzie to na zasadzie ty chcesz ciebie stać ulepsz konsole a ciebie nie stać trudno zastanawiam się jak to wpłynie na gry tzn jezeli ktos zdecyduje ze nie chce ulepszać konsoli czy będzie mógł grać w dane tytuły czy tez nie ? Wtedy zacznie się podział na lepszych i gorszych lub biednych i bogatych . Nie mniej za wcześnie by siać domysły i spekulacje trzeba poczekać i zobaczyć co to będzie bo dzis możemy znów snuć teorie spiskowe które może nigdy nie ujrzą swiatla dziennego .

petroz i Lind lubią to.
  12. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    He już widzę te kolejkę w sklepach po ps4 po tym info jakby się potwierdziło oczywiście, dobrze że to tylko plotka

13. Hasted

Hasted Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dzisiaj 1 marzec... A nie 1 kwiecień... To chyba jakiś nieudany żart.

14. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Xbox przestaje być konsola,tu ploty o myszce i klawiaturze,jakiś excelach,ulepszeniach sprzetu...
    Było przy premierze wpakować tam przyzwoite bebechy,a nie takie,które juz przy premierze były słabe:D
    Konsola to ma byc konsola,a nie pcto-dekoder..

15. Marcellomar2013

Marcellomar2013 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Takie działanie ze strony Microsoftu wprowadziłoby zamieszanie przy produkcji i kupowaniu gier. Rozumiem, że na pudełkach gier konsolowych pojawiałyby się "minimalne wymagania"? Twórcy robiliby wersje pod konsolę zwykłą, pod konsolę ulepszoną i pod PC? Kompletny chaos by zapanował.

sitwoo lubi to.
  16. Masownik20

Masownik20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    konsola jak od starodawnych dziejow była konsola raz wywalalo sie 2000 papieru i grało bez sprawdzania wymagan danej gry itd, jak mam sobie teraz dokupowywac podzespoly to po co mi konsola kupie balszaka dokupie pada i mam to samo... ciekawi mnei jedno skoro bedzie mozna modernizowac to jak to bedzie ja kupie np fife bez modenrizowania konsoli a gosciu kupi po modernizacji i co u niego lepsza grafika:) a moze u mnie bedzie cieło jak to bywa na pc;d

17. galaretka007

galaretka007 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    coraz bardziej żałuję wymiany PS4 na rzecz XO

Ostatnia edycja: Marzec 1, 2016
    Quertin lubi to.
  18. fitness

fitness Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    330
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Żywiec
    hehe po przeczytaniu tych wszystkich dzisiejszych newsów miałem to samo napisać:)

19. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Pewnie gry będą musiał być zoptymalizowane pod kilka wersji hardware, ty mając podstawowy model będziesz miał 720p i 30fps a twój kolega mając premium będzie miał 1080p i 60fps - to tylko rozważanie...

20. kporys

kporys Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    @Dzioba92@Dzioba92 Zgadzam się z Tobą. Posiadam głównego laptopa od Apple i drugiego starego z Windą 10, tylko do odtwarzania płyt z .exe i już nigdy nie przesiadłbym się na stałe na Windowsa.
    Posiadałem X360, przesiadłem się na PS4 i byłem meeega zadowolony. Jednak jedyna konsolowa seria samochodowa, czyli Forza przeważyła nad tym, że zmieniłem konsolę na XOne. W chwili obecnej nie jest najmniejszym problemem to, że Exclusivy wychodzą na PCty (chociaż i to jest przeciwne całej idei konsolowych exów).

Największym problemem jest to do czego to wszystko zmierza tj. optymalizowanie wszelkich exów pod platformę z zamkniętą architekturą i pod platformę z milionem możliwych konfiguracji. Skończy się na tym, że będzie trzeba dokupować bebechy do konsoli, która już w chwili obecnej wygląda jak stary magnetowid, po to żeby zagrać w daną grę.

Patrząc na to z kwestii sprzedaży konsol, byłby to stuprocentowy strzał w kolano i próba wycofania Xboxa z rynku konsolowego.
    Kto mając do wyboru PCta na którym może zrobić wszystko, pograć w "EXy" dla PC i w "EXy" dla konsoli i mieć minimalnie bądź znacznie lepszą grafikę, wybierze właśnie Xboxa, do którego co roku będzie musiał dokładać "Bo trzeba nadążyć za wersją PCtową".

Kolejna sprawa - grafika. Mając exclusiva jak Forza na Xboxa, nikt nie zwraca na dobrą sprawę uwagi na szczegóły graficzne, bo w końcu i tak nic lepszego się z tej gry nie wyciągnie. Za to mając porównanie takiej gry z Xboxa i na full detalach na PC, będzie to po prostu kłuło w oczy i zniechęcało do grania.

Pytanie jest nastepujące. Czy M$ chce tymi zabiegami przyciągnąć ludzi do Xbox One, dając namiastkę czegoś na Windowsie, tak jak Forza 6 Apex, czy zamierza przyciągnąć ludzi do Windowsa?

21. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A ja jestem za. Na pecetach jest skalowanie grafiki więc jeśli miałbym możliwość rozbudować Xboxa i mieć dzięki temu lepszą grafę to byłbym zachwycony. Jestem w zdecydowanej mniejszości, ale dla mnie to jedna z niewielu dobrych wiadomości od MS w ostatnim czasie obok szans na myszkę i klawiaturę (do YT i Edge jak znalazł) i zapowiedzi na PC tylko upośledzonej wersji Forzy.

Tincu lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum