Xbox One

Kris194

Użytkownik
Użytkownik
Kolega widze zna się na rzeczy. Jeżeli już porównujesz pc z konsolą. To zauważ, że klocek 360 ma 512mb Ram-u. Konsolę działają trochę inaczej i te "zwykłe" 8GB to jest naprawdę dużo...
Najpierw się zapoznaj jaką architekturę procesora miałeś w x360. Poza tym w x360 masz RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny

taktowanie pamięci – 700 MHz (1,4 GHz efektywnie)

I do tego miałeś 10 MB pamięci eDRAM stosowanej jako bufor ramki

Między GDDR3 a DDR3 jest różnica. Teraz w xboxie będziesz miał ram, który w pecetach się normalnie montuje w slotach, zwykły RAM, nie ten z kart graficznych.

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM
http://en.wikipedia.org/wiki/GDDR3

Poza tym na pececie sam Windows zżera sporo ramu. Za rok wchodzą nowe karty od NV oparte na nowej architekturze, które odlecą konsolom jeszcze bardziej.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wystarczy zostawić was z tematem na 4-5 stron, a na 6 już rozpocznie sie dyskusja co jest lepsze, PC czy konsole, i że w ogóle konsole smierdzą a PC to złomy.

W internecie już trwa zażarta kłótnia PS4 vs Xbox One... tak, jak za dawnych "dobrych" czasów... (X360 vs PS3).
Znaleźli się nawet "inteligenci" śmiejący się z obudowy konsoli, bo wygląda jak stary dekoder.



Bo za bardzo kwadratowa? seriously? w końcu to xBOX. Oczekiwaliscie super ****r futurystyki?.
Że nie było gier? a kto wam mówił że dziś będą?

Narzekanie na wszystko i zawsze - To chyba leży w ludzkiej naturze.
"Bo przecież konsola ma X GigaBajtów RAM a pecety za pół roku bedom maiały 2 razy wincej, ja wiem co siedzi w konsoli i ja wam muwie że to słaby PC, a PS4 ma GDDR5 i PS4 rulez muwie wam"





Tak... bo dla normalnych graczy to liczba GB, prędkość dysku, odcień plastiku i taktowanie rdzenia ma największą wartość. A do konsoli obowiązkowo GeForce Titan 5, żeby była mocniejsza od PC przez 5 lat... Ale wtedy zaczną narzekać że konsola żżera mase Watów...



I koło się zamyka...
 

dracoag

Użytkownik
Użytkownik
Nic nie wspomniano o kompatybilności wstecznej

Wysłane z mojego HTC One X+ za pomocą Tapatalk 4
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
Wg mnie nowy klocek jest bardzo fajny, z wyglądu mi się strasznie podoba, cieszę się też, że pada nie zmienili AŻ TAK.
Dodatkowo przypuszczam, że pad z tyłu będzie miał dotyk, ale ręki sobie uciąć nie dam.

Jedyny minus na ten moment, to 'szczelina' na blu-raya, która lubi w każdym możliwym urządzeniu z czasem rysować płyty...

Parametry...żrecie się bo ma tyle i tyle tego, a PC może mieć tyle. Ok. Ale TEN sprzęt działa trochę inaczej. Czy na PC o podobnych parametrach da się zagrać w gry 1080p w podobnej jakości? Nie sądzę.

I nie można powiedzieć o wyższości Xklocka nad kompem czy nad PS4, to są różne kierunki, po części różni odbiorcy. Bo 'gracz' w tym momencie to pojęcie zbyt ogólne.
PS4 też będzie fajne, ale zależy co kto oczekuje od sprzętu, jakie gry go kręcą.
 

Emca

Użytkownik
Użytkownik
Oglądając wczoraj prezentację miałem o nowej konsoli raczej średnie zdanie (z wyglądu) lecz dziś już naprzykład wygląd mi odpowiada i nie mogę się doczekać :p

Zainteresowala mnie wspólpraca z EA SPORTS, był też moment poświęcony telewizji na konsole, filmów, muzyki ale tak na prawdę to nie dotyczy Polski.
Także ja czekam na klocka jeden z niecierpliwością.
 

Shady ss

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja oglądałem i szczerze nie mogę się doczekać :) kurde a ten pad piękny, pad zawsze mi się bardziej podobał niż ps. Czekam czekam z niecierpliwością na więcej info :)

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ogólnie rzecz biorąc, i tak nie kupię konsy w najbliższych miesiącach od premiery. Bo to w końcu MS gdzie najpierw zaczną lecieć wadliwe buble, a dopiero potem egzemplarze tworzone dla graczy.
Ty jesteś sam jak bubel...
Nie tylko MS zaskoczył przymus używania gorszej cyny do lutowania, bezołowiowej...

Sama funkcjonalnośc konsoli faktycznie pozostawia wiele do życzenia, chciałbym na niej TYLKO grac,
a znowu cały dash będzie zawalony bzdurami...

Pożyjemy zobaczymy, póki co nie wiem co wybiorę.
 

rikamaru

Użytkownik
Użytkownik
 

Kefu

Użytkownik
Użytkownik
...
Bo za bardzo kwadratowa? seriously? w końcu to xBOX. Oczekiwaliscie super ****r futurystyki?.
Że nie było gier? a kto wam mówił że dziś będą?

Narzekanie na wszystko i zawsze - To chyba leży w ludzkiej naturze.
...
Kolego pozwól, że cię lekko poprawię:
Narzekanie na wszystko i zawsze - To chyba leży w polskiej naturze.

Jakby był okrągły to by była jazda, że za okrągły, tak jest, że za kwadratowy
Jakby dali 16GB RAMu to by było ... po co tyle RAMu
O grach było mówione, że będą na E3
Sony zapowiedziało swojego next-gena bez pokazywania to ...jakbyście się więc czuli nie widząc wczoraj nowego klocka ?
Przestać narzekać marudy bo itak kupicie i tak kupicie :p
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mnie tam się podoba. Fajnie że można mieć konto z X360

Można by juz na forum założyć dział Xbox One
 

Makavel

Użytkownik
Użytkownik
Kurde, oglądałem wczoraj całą konferencję Microsoftu, ale takich bzdur jakie wy tu wypisujecie to nie było.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Czas rozpocząć wojnę !! Jak już napisano wojna pomiędzy PS4, Xbox One i PC trwa, tylko nie wiem po co ? Jak dla mnie nowy xbox zapowiada się bardzo fajnie, pad w końcu ma dobry krzyżak i przeniesiono xbox guide w górę więc jest bardzo przemyślanie. Jedyne co nie kumam to dlaczego nazwa Xbox One ?? Ale jak dla mnie mógł by się nazywać Xbox Gold, to tylko nazwa, ma być po to żebyśmy sklepie mogli jakoś nazwać towar i tyle.
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Po co wy tak narzekacie?
Xbox brzydki, Xbox słaby, mało gier w Xboxie, niepotrzebne funkcje...

A skąd wiecie, może nam akurat dadzą chociaż połowę tych wszystkich usług.
8 CPU, 8GB i dysk 500GB to dla Was mało?!
Konsola służy do grania a nie onanizowania się przy niej, jaka to ona nie jest ładna.

Dla porównania, mogę powiedzieć, że obecnie gram na konsoli, która ma bardzo słabą specyfikacje:
- 32MhZ CPU,
- 2MB RAM,
- 1MB VRAM,
- pamięć użytkowa 1024kB
I jakoś nie narzekam. Radochy mam z tego co nie miara!
[ dla przypomnienia: KLIK! ]

Mnie się nowa konsola podoba i to nawet bardzo.
Czy kupię w dniu premiery? Jeśli starczy mi na nią środków, to jak najbardziej.
Będzie się godnie prezentować obok X360, PSX, dekodera i w przyszłośći kilku obok kilku retro konsol. ; )

BTW. Prawdziwy gracz nie będzie patrzał na wygląd i specyfikacje konsoli, tylko będzie czerpał radoche z rozgrywki.
Wkładasz płytę, bierzesz pada w ręke, siadasz w fotel i GRASZ!

BTW2. Czekam na wojnę: a muj PS4foure jest leepszy od waszego durnego XpudłaOne1111!!11!!!!oeneoneone!!!11
BTW3. ... oraz na film podobny do tego: Nintendo Sixty-FOOOOOOOOOOUR - YouTube
OMG!!!!!!!!!!!!! It's PlayStation Fooooooooouuururururu!!! OHHH MY GOOOOOOOOD!
 

rekja00

Świeżak
Świeżak
podobny z grubsza do starych odtwarzaczy VHS, da się przerobić ?
 

Seb93

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ciekawe jaka na początku będzie cena takiego zestawiku, wątpie że kupie w dniu premiery raczej się wstrzymam troche i poczekam na jakieś opinie typu czy się nie grzeje itp
 

Kinczel

Użytkownik
Użytkownik
wygląd nie jest najważniejszy ! ważne jest to która konsola pierwsza padnie , zrobię podobnie jak w tej generacji, klocek przerobiony ps3 na OFW albo odwrotnie wszystko zależy od naszych kochanych hakerów :D
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Komu się nie podoba niech nie kupuje, to są dopiero nowinki a wy już hejtujecie jaka ta konsola jest straszna i w ogóle.
Grałeś ? Miałeś w ręku ? NIE !
Popatrzyli sobie na filmik i już wielkie 'szpece' się znaleźli.
Dopiero jak konsola ukaże się na rynku będzie można coś powiedzieć więcej, poza tym do czasu oficjalnego wypuszczenia jej na rynek MS podorzuca nowe plotki jak i pewnie zdementuje stare.
Pozdrawiam wszystkich pseudo szpecy którzy już "wiedzą że nie kupią" bo konsola jest źła i niedobja....
 
Hehe, i stało się !!! Wcześniej jak pisałem o paru rzeczach o nowym xboxie to jak zwykle pisano że co ja wróżka itp. a widzę że informacje się tylko potwierdziły, haha, tzn: blokada używek bo przecież trzeba będzie wnieść opłatę , i stałe podłączenie do internetu !!!!, hehe, ponieważ konsola wymaga od nas jednokrotnego podłączenia do xbox live w ciągu 24h i to zostało już potwierdzone !!!! nawet grają w kampanie single player będzię trzeba zalogować się do sieci w ciągu 24h !!!!
HAHA gratuluje microsoftowi, nie ma co strzał w kolano jak nic !!! Jest to domowe centrum rozrywki a nie geamingowy sprzęt do grania z czego jedna trzecia opcji nie będzie dostępna w Polsce, hehe i nic nie mówili o pamięci czy DDR3 czy GDDR5 jak w PS4.
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No dokładnie. Oglądałem te wszystkie pokazy i moje wrażenia są na TAK. Wchodzę ma forum a tu taki płacz. Mnie się podoba i jak w dzten remiery będzie bf4 i cod ghosts to kupuje. A czego ma sie coś w mim walić? Przecież już mają jakieś doświadczenie w robieniu konsol więc są przygotowani ale jest jeszcze gwarancja
..
 

tysonic

Użytkownik
Użytkownik
UP: Dla mnie te rzeczy kompletnie dyskfalifikują nowego xboxa i nie chodzi tu o to że nie chcę kupować oryginałów. Jak najbardziej chcę, ale niestety tak to ja bawić się nie będę bo są pewne granice.
 

Do góry Bottom