XBOX Orginal - nowy dysk

lpoi98

Świeżak
Świeżak
Witam

Poszukuje instrukcji instalacji systemu na Xboxa pierwszej generacji lub jakiegoś backupa żeby konsola działała ponieważ dostałem konsole bez dysku wyświetlał mi się błąd 07 czyli brak dysku więc kupiłem dysk Western Digital 200gb zgodny z jego parametrami i wyświetla mi się kod błędu 16 ponieważ gdy podpiąłem 1gb z przenośnego dysku wyświetlał chyba kod 09 czyli że ma złe parametry więc dlatego potrzebuje jakiejś instalacji lub backupa jak wyżej napisałem i czy da się jednocześnie przerobić konsole ???


pozd
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik

dragon1493

Banned
Potrzebujesz miec z tej konsoli zgrany eeprom (mam to samo z 1.6) brak eepromu i nie uruchomie konsoli :p

Na PC formatujesz ten hdd w specjalnym programie i go blokujesz haslem do dysku z eepromu z tej konsoli inaczej konsola nie ruszy jak nie ma TSOP lub chipa, no i musisz wgrac na ten hdd system metoda hot swap lub zanim zablokujesz hdd wgrasz system przez PC, a potem zablokujesz hdd, tak przygotowany dysk wkladasz w konsole i powinna wystartowac jak wszystko dobrze zrobiles i masz poprawny klucz do hdd :)
 

lpoi98

Świeżak
Świeżak
a jak zrobić ten eeprom
 

dragon1493

Banned
Chip lub musisz sobie zrobic programator do zczytania eepromu
 

lpoi98

Świeżak
Świeżak
a gdzie mogę kupić chipa lub programatora eepromu?? Bo wiem że na allego nie ma :(
 

dragon1493

Banned
No nie ma, trudno teraz dostac, bo sam szukam od dwoch miesiecy :)

A programator mozesz sobie sam zrobic (jak potrafisz lutowac i czytac schematy) na necie sa, no i wymagany jest port COM w komputerze. Jaka masz wersje konsoli ?
 

dragon1493

Banned
a gdzie mogę kupić chipa lub programatora eepromu?? Bo wiem że na allego nie ma :(
Dzis na allegro trafily 3 chipy do Xbox'a Classic :) Ja jeden juz zakupilem, moze jeszcze sa to sobie kup :)

34,99zl nowy Aladdin :)

Sorki ze post pod postem :p
 

Do góry Bottom