Xbox porysował płytę, jak odzyskać dane?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Astin

Świeżak
Świeżak
Cześć, mam problem. Otóż Xbox (Arcade 2009 Jasper z napędem LiteOn) porysował mi płytę (Wyrył obręcz) no i po tej operacji konsola już nie chce odczytać gry. Teraz mam pytanie czy da się jakoś odzyskać dane z tejże płytki, np. stworzyć z niej iso na komputerze i ponownie wypalić? Niestety nie wiem jak się za to wziąć ponieważ gdy wkładam płytkę do kompa widnieją mi tylko jakieś filmiki i dźwięki ;).

Ps. Tu takie małe pytanie, czy możliwe że napęd jest jakiś na nic? Konsola była przenoszona akurat właśnie, do innego pokoju nim porysowało płytę więc stawiam że to jest przyczyna ;).
 

Farius

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli płyta jest oryginalna to oddaj ją na regenerację do sieci sklepów videoworld lub przez allegro. Było już wiele takich tematów :)
A przenosiłeś konsolę w trakcie gdy była włączona?

http://tinyurl.com/29dd5k4 :D
 

Astin

Świeżak
Świeżak
Konsola była wyłączona podczas przenoszenia ;)
 

codmistrz

Użytkownik
Użytkownik
haha, brawo, przenosic konsolę z płytą w środku która była czynna w napędzie. "wyrwał obręcz" ? czyli to nie zwykłe porysowanie, tylko uszkodzenie. Nie da się nic zrobic. :) Masz nauczkę na przyszłośc . A co do napędu, to jeśli będzie odczytywał inne gry bez zacinek, to oznacza, że nic mu nie jes. Jeśli nie jesteś pewien oddaj do serwisu.

 

Astin

Świeżak
Świeżak
Napisałem wyżej, że konsola podczas przenoszenia była wyłączona. Nie tykam się jej gdy jest włączona, więc nie była czynna. Dlatego pytam czy może to oznaczać wadę sprzętu czy też jest to normalne.
 

Becuś

Użytkownik
Użytkownik
Jak przenosisz konsolę gdy jest włączona i znajduje się w niej płytę to nie masz się co teraz dziwić ;p
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak niosles mogla sie nie rozno ulozyc na talerzyku i jak zaczela sie krecic to porysowalo ja.

Placzesz nad plyta za 4zl - sciagnij jeszcze raz i tyle.
 

codmistrz

Użytkownik
Użytkownik
tutaj mój błąd, przepraszam. Ale avatar sobie zastanawiam, bo fajny znalazłem w google grafika :D
Do tematu : Na X360 tylko zmieniałem pozycję z pionowej na poziomą, płyta była w napędzie i nic. Moje ps2 było przenoszone średnio 2 razy dziennie, i dziala do dzisiaj. Wada sprzętu chyba.
 

kubisoft

Użytkownik
Użytkownik
Jak przenosisz konsolę gdy jest włączona i znajduje się w niej płytę to nie masz się co teraz dziwić ;p
2 razy napisał, że konsola była wyłączona! Ludzie nauczcie się czytać!

@topic:
O konsole się nie martw, bo z nią nic nie powinno być...
Też tak miałem z GTA 4 oryginalnym, tyle że faktycznie mam taką rysę dookoła płyty (obręczy nie zerwało).
 

Astin

Świeżak
Świeżak
Chodzi właśnie o taką dość głęboką rysę dookoła płyty, stąd napisałem że wyryło a nie wyrwało ;). Głównie martwiłem się o to , że napęd jest jakiś wadliwy i rysuje płyty.
 

Farius

Użytkownik
Użytkownik
Najczęstszym powodem porysowania płyty przez napęd jest poruszenie konsolą w trakcie pracy. Wyrytą obręcz idzie łatwo naprawić oddając płytę do regeneracji. Sam miałem porysowaną płytę i po oddaniu do regeneracji wygląda jak nowa. Najprawdopodobniej Dexter ma rację i przy przenoszeniu płyta zmieniła swoje położenie w konsoli i w trakcie jej włączania została porysowana.
Innym powodem może być to, że podniosłeś konsolę zaraz po jej wyłączeniu gdy płyta jeszcze pracowała.
Jeżeli płyta została porysowana po przenoszeniu to nie jest to wina napędu więc konsola nie jest popsuta bo chyba tylko usterka miejsca które służy do przytrzymywania płyty gdy ta pracuje może powodować rysowanie płyty gdy nie rusza się konsolą.
I dalej nie wiadomo czy gra była oryginalna bo jak tak to oddaj na regenerację a jeżeli nie to ściągnij i nagraj grę jeszcze raz.
Takie małe podsumowanie tematu :)
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
Skoro jest podsumowanie to zamykam. Temat wyczerpany.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom