1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

xbox restartuje się gdy wyłączę monitor

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kaziu_yo, Maj 3, 2010.

1. kaziu_yo

kaziu_yo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Cały czas miałem podłączonego xboxa do monitora przez kabel HDMI. Dźwięk leciał z głośniczków w monitorze i wszystko było ok.

Dzisiaj postanowiłem że podłączę xboxa do wzmacniacza. Postąpiłem tak jak w poradniku na tej stronie czyli zdjąłem obudowę od wtyczki kabla composite, który dostałem wraz z konsolą, ponieważ kabel hdmi i composite nie mieściły się koło siebie:)

Niby wszystko ok. Dźwięk idzie przez 2 cinche do wzmacniacza, a obraz przez hdmi do monitora. Jednak gdy wyłączę monitor i znowu włączę w czasie gry to konsola restartuje się. Do monitora mam również podłączony komputer przez dvi i jak pilotem przełączę się na obraz z kompa i z powrotem na xboxa to też się restartuje...

Dzieje się tak gdy mam podłączone te dwa kable naraz. Jak mam wpięty tylko hdmi lub tylko ten coposite to się nie restartuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    No i to jest normalne i tak będzie.

4. kaziu_yo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To lipa przeglądałem trochę forum i internet jakoś nie widziałem żeby ktoś się skarżył na to...
    Na pewno nie da się nic zaradzić?

5. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Kup przejsciówkę audio od m$ to będziesz mógł wyłączać monitor, podłączając dwa kable nie będziesz mógł, bo xbox sprawdza po czym ma wł obraz

6. kaziu_yo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nie długo będę kupował amplituner z wejściem optycznym albo hdmi żeby mieć piękny dźwięk... jakoś wytrzymam do tego czasu;)

7. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    to problem i tak się nie rozwiąże bo będziesz miał na raz podłączone dwa kable video. Mowa o hdmi i drugim kablu żeby wpiąć optyczny. Jak przeszkadza kup przejściówkę audio. Możesz też znaleźć schemat kabla i odłączyć wszystkie nie potrzebne piny z kabla, zostawić optyczne i jack czerwony biały

8. kaziu_yo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Rere

Tak z ciekawości zapytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Mam zwykły kabel composite nie komponent czyli bez wyjścia optycznego.
    Znalazłem schemat z którego wyczytałem że za dźwięk są odpowiedzialne takie piny jak:
    13 Audio-R Gnd
    14 Audio-L Gnd
    15 Audio-R
    16 Audio-L

Czyli że jak bym odłączył wszystkie pozostałe i zostawił tylko te to xbox nie restartowałby się?

9. kefirek

kefirek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Moim zdaniem powstaje problem po stronie kabla hdmi i xbox-a, ponieważ po wyłączeniu i włączeniu monitora konsola zaczyna automatycznie szukać źródła sygnału, a że masz podpięte dwa przewody to tak może reagować.
    Rada: Zmień kabel hdmi-hdmi na hdmi-dvi (po to żeby nie podawała konsola dźwięku na monitor) lub zmień w ustawieniach konsoli wykrywanie źródeł na tryb ręczny. A komputer podepnij drugim kablem dvi-hdmi. No niestety po takim zabiegu w monitorze już nie będzie grała muzyczka :(
    Myślę, że pomogłem ;)
    Napewno jedna z tych dwóch porad zadziała. U mnie w użyciu jest ta pierwsza metoda. Fakt nie mam w monitorze LG 22" głośników ani wejścia hdmi, ale po dvi obraz (1920x1080) jest identyczny, dźwięk podpięty przez przejściówkę pod głośniki logitech 5.1 i komp podłączony po wejściu RGB. Wszystko śmiga bez problemu.

Wczytywanie...

Poleć forum