XBOX - Rozpoznanie wersji

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Witam ;)

Posiadam konsolę XBOX (classic). Na jednym forum powiedziano mi, że w przypadku konsol 1.5 i starszych jest możliwość jakiejś przeróbki z wgraniem innego biosa czy coś. No i tutaj pytanie. Jak sprawdzić tą wersję konsoli? Dodam, że konsola jest z 2005 roku.


Btw. W jakich latach produkowano XBOXy?
 

dudi2000

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
jest to Xenon - nic nie zrobisz w tę stronę
A zapewne chodziło ci o RGH - google i studiuj co to jest:)
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
na xenona rgh odpada, no chyba ze nie byl nigdy aktualizowany soft to moze jtag hehe :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Witam ;)

Posiadam konsolę XBOX (classic). Na jednym forum powiedziano mi, że w przypadku konsol 1.5 i starszych jest możliwość jakiejś przeróbki z wgraniem innego biosa czy coś. No i tutaj pytanie. Jak sprawdzić tą wersję konsoli? Dodam, że konsola jest z 2005 roku.


Btw. W jakich latach produkowano XBOXy?

Wait a minute .... być może jestem w błędzie, ale jak dla mnie to mowa tutaj o takiej konsoli



Kolego, mówisz o XBOX'sie pierwszej generacji ??

Wydaje mi się ,że mowa tutaj o przeróbce SOFTMOD'owej.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Pewnie ze o takiego juz rano widzialem bledy w odpowiedziach. Kupujesz chip do konsoli, robisz modyfikacje

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Tak, dokładnie chodzi o tego XBOXa ze zdjęcia wyżej ;)

Chipów nie chcę. Zwyczajnie nie mam ani chęci ani umiejętności do tego typu zabaw. Poza tym nie potrzeba mi wiele, wystarczy mi jakiś odświeżony DashBoard i ewentualnie XBMC. Póki laser w konsoli żyje, to nawet gier z HDD mi nie trzeba :p
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik



Te fotki powinny ułatwić rozpoznanie wersji konsoli ;) Mógłby mi ktoś też powiedzieć, czy ten dysk to ostatecznie 8 czy 10Gb?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik



Te fotki powinny ułatwić rozpoznanie wersji konsoli ;) Mógłby mi ktoś też powiedzieć, czy ten dysk to ostatecznie 8 czy 10Gb?
Prawdopodobnie jest to wersja konsoli 1.5 a dysk ma pojemność 10 gb.
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Jest to 1.6a.. :) Z opcji które masz to albo chip albo softmod (xboxhdm opcja najtańsza do zrobienia w domu). nie możesz zrobić tzw tsop flash czyli zmiany biosu z powodu tego że kość w tej wersji jest programwalna jednorazowo na lini produkcyjnej.
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Jest to 1.6a.. :) Z opcji które masz to albo chip albo softmod (xboxhdm opcja najtańsza do zrobienia w domu). nie możesz zrobić tzw tsop flash czyli zmiany biosu z powodu tego że kość w tej wersji jest programwalna jednorazowo na lini produkcyjnej.
Czyli jednak nie da się tego zrobić... No cóż, w takim razie w przyszłości zajmę się softmodem, skoro jest on do wykonania w domu. Muszę tylko dorwać komputer z interfejsem ATA :) Wielkie dzięki za pomoc!
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Chyba lepij dorwac chip. Tani i lepszy

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie :)
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Tylko tu chodzi o to, że nie zależy mi na nie wiadomo czym, a na dodatek nie mam zbytnio chęci pakować dodatkowej kasy w chip i jeszcze zlecenie lutowania. Softmod mi wystarczy, bo ja nawet na kopiach grać nie zamierzam, a jedynie chcę trochę odświeżyć dash i ew. powalczyć z XBMC, o ile dorwę większy dysk. Poza tym w kolejce do kupna są porty padów, bo pierwsze dwa mam totalnie zdemolowane.
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Mam porty jak byś potrzebował :)
 

Quake96

Użytkownik
Użytkownik
Mam porty jak byś potrzebował :)
Cena? :] I rozumiem rozchodzi tu się tylko o dwa porty? Bo czterech mi nie trzeba.
 

Do góry Bottom