1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox rozwalony podczas wysyłki. Paczka z zadekralowaną wartością

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez minek95, Styczeń 9, 2014.

1. minek95

minek95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam
    Sprzedałem w poniedziałek xboxa falcona w pełni sprawnego. Miałem wysłać konsolę za pobraniem jako że tego nigdy nie robiłem zamiast wypelnic specjalny druk do paczki pobraniowej wziąłem ten do zwykłej paczki a w miejsce "wartość zł" wpisałem kwotę do pobrania. Jak się potem okazało tym samym ubezpieczyłem przesyłkę a nie wysłałem za pobraniem.
    Następnego dnia piszę do mnie kupujący że konsola nie działa. Błąd e74 jedna czerwona dioda, była niesprawna za pierwszym uruchomieniem. I nie wiem czy mogę teraz odzyskać od poczty wartość przesyłki czy jak to jest z tym?

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie nic nie mozesz odzyskac juz

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

4. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Jak wysłałeś paczkę to nic nie dostaniesz... możesz liczyć teraz na "uczciwość" kupującego, bo on nie płacił za taką przesyłkę nic, no chyba, że zapłacił listonoszowi, to listonosz zarobił 440zł :p

5. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
  6. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Przeciez to jest post tej samej osoby

Wysłane z mojego GT-S6500D

7. Net5kY

Net5kY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wg. mnie i tak masz prawo egzekwować należność za zakupioną rzecz, w końcu nigdzie nie pisze że trzeba płacić przy pobraniu a nie można np przelewem. Firmy też np. najpierw wystawiają faktury i wykonują usługę/sprzedają coś i później czekają na płatność. No chyba że gość Ci ją zwróci jak się dogadacie to nic nie tracisz (oprócz kosztów wysyłki)

8. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Konsola przecież nie działa ma błąd E74, sprzedałeś gościowi konsolę za frajer, jednak to że mu przecież nie działa więc dostał konsolę niedziałającą za frajer. Myślę że powinneś się dogadać z kupującym aby ci ją zwrócił i odesłał, nie wiem wpierw wpłacisz mu kasę za wysyłkę, za pobraniem lub niech on wyśle na swój koszt jako z tego Wilka złego wezmiecie całośc na barki, aczkolwiek osobiście wzioł bym całość na siebie i pokrył w obie strony.

9. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    On nie chce mieć kłopotów i chce ją odesłać za darmo ;p Tak troche bardziej ja go strasze.

10. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    No i prawidłowo. Widać że obu zależy na uczciwości wiarygodności, jednak takie sytuacje tylko na przyszłość uczą i pokazują jak na przyszłość postępować.

11. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa

bzdury, nie ma zadnego prawa nic egzekwowac, nigdzie nie udowodnisz ze sprzedales te konsole, skoro jest sie na tyle malo inteligentnym ze wysyla sie paczke i nie wie jak (zawsze mozna spytac kogos na poczcie) to potem za glupote sie placi, na miejscu goscia to bym sie nie dal, zostawilbym te konsole dla siebie, tymbardziej ze w poprzednim temacie autor pisal ze nie chcial jej nawet przyjac na zwrot... dlatego nie rozumiem ze teraz nagle chce ja spowrotem haha

12. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Dokładnie. Wydaje mi się że kupujący jest tak samo mało kumaty jak Sprzedający ;-p i na dobrą sprawę kupujący nic nie musi ;-p ale ze konsola nie sprawna z której nie zrobi użytku pewnie woli być uczciwy co by mu życie w przyszłości nie zrobiło na złość i gorzej na tym finalnie nie wyszedł więc z grzeczności woli oddać złoma.

13. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    @yago13, przecież ja wiem, że to ten sam koleś. dlatego dałem ten link. chyba ty nie zrozumiałeś, dlaczego. poczytaj. ;)

14. minek95

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W zyciu chodzi glownie o pieniądze, jeśli sie je ma to się rządzi a jako że okazało się ze jednak ich nie będe miał to musiałem zmienic moj stosunek do sprawy. Nie tyle że się nie spytałem jak się wysyła pobraniowo. Po prostu byłem przekonany ze robi sie to wlasnie tak. A ci z poczty to nie wiem te paczki fajnie traktuja chyba jak tak dobrze zabezpieczona konsola złapała awarie.

15. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    A skąd wiesz ze to poczta? Na 99,99% konsola po prostu padła sama z siebie. Juz nie raz zdarzało się ze klient przyjechał do mnie z konsola, ja przy nim podłaczam a tam 3 diody lub E74

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Wczytywanie...

Poleć forum