1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX SLIM 4gb - problemy techniczne.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dariuszpce, Październik 21, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. dariuszpce

dariuszpce Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Kilka dni temu odebrałem nowego Slima 4gb. Zauważyłem, że pojawiają się dziwne problemy techniczne. Mianowicie konsola w ciągu kilku dni zawiesiła się już parę razy. Pierwszym problemem jest zawieszanie się podczas włączenia konsoli. Urządzenie jest podpięte pod monitor samsung fullhd 24 cale poprzez hdmi, dodatkowo poprzez adapter audio podłączone jest do kina domowego 5.1. Raz zdarzyło się, że konsola wyświetliła animację powitalną, po czym zawisła totalnie (zero reakcji na przycisk na padzie). Kolejny raz zawiesiła się również przy właczaniu z tym, że tym razem kontrolka z monitora mrugała - jakby nie wykrywała sprzętu. Następnym razem w dokładnie taki sam sposób, z tym że po restarcie z pendriva podłączonego do konsoli zniknęła cała zawartość a konsola wskazywała, że urządzenie jest nieskonfigurowane. Ponadto raz zawiesiła się (totalnie) podczas poruszania się w menu NFS RUN DEMO.
    Chciałbym tylko dodać że zawiasy podczas uruchamiania konsoli pojawiają się po kilkunastogodzinnym okresie, w którym konsola stoi wyłączona. Reasumując: zimna konsola - zawias przy starcie. Kolejny start: działa normalnie.
    Oczywiście oprócz tych przypadków jest całkowicie sprawna. Czy ktoś miał podobną sytuację ??

2. Lotnik421 Xbox One

3. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    problemu z gpu lub cpu jak gwarancja to wysylaj.jak nie to serwis

4. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Puki co zarejestrowałem konsolę na xbox.com - oczywiście jest nieprzerobiona. Skorzystałem z sugestii pomocy technicznej i wyczyściłem pamięć cache zarówno pamięci wbudowanej jak i podłączonego pendriva. Jutro rano sprawdzę czy znowu zawiesi się podczas 1 uruchomienia. Dzisiaj konsola chodzi już 4 godziny non-stop i nic złego się nie dzieje a robię z nią wszystko: od ściagania plików z xbl po grę single i online ... i nic..... zero zawiasów.

5. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Uruchomiłem konsolę rano, ale wyciągnąłem pendrive'a. Konsola uruchomiła się normalnie bez problemów. Następnie wyłączyłem konsolę i podłączyłem pendrive'a. Ponownie uruchomiłem - wszystko było ok. Wyłączyłem konsolę i ponownie włączyłem ją za 2h razem z pendrivem zawierającym zainstalowane gry i dema. Konsola znowu się zawiesiła przy starcie. Ekran zawisł, konsola nie odpowiada. Po restarcie konsoli znowu zniknęła zawartość pendriva. Wysyłam zgłoszenie do microsoftu.

6. buncolll

buncolll Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wie ktos moze czym spowodowane jest przycinanie sie konsoli? mam slima i po jakims czasie po graniu konsola sie przycina i odwiesza po chwili

7. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Może się grzeje. Gdzie masz konsolę w półce video ? czy w dobrze wentylowanym miejscu? może blisko jakiegoś źródła ciepła ? albo korzystasz tak jak ja z pendriva który jest wadliwy i powoduje zawiasy ? Jak pisałem powyżej konsola zawieszała mi się przy starcie. Pozbyłem się pendriva i problem zniknął. Wczoraj zauważyłem że wtyczka z pendriva jest lekko skrzywiona i być może to było problemem.

8. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wczoraj po włączeniu w menu głownym konsoli pojawiły się malutkie artefakty na obrazie - jak wczesniej wspominałem konsola jest nowa.... Oczywiscie wyłaczyłem ją i właczyłem ponownie i wszystko jest ok. Czy takie sporadyczne, jednorazowe pojawianie sie artefaktów na obrazie się zdaża ? czy mam się martwić ?

9. KamileQ

KamileQ Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wieliczka
    Wysyłaj na gwarancje, ona prędzej czy później padnie.

10. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    wyczytałem na necie że czasem artefakty pojawiaja się od okablowania... mam podłaczoną przez hdmi oraz adapter audio do glosnikow 5.1.... może to spowodowało ten jednorazowy problem. Wstrzymam się z reklamacją jak poprzednim razem, gdzie okazało się ze pendrive był uszkodzony tj lekko krzywa wtyczka - co powodowało zawiasy w konsoli. Może i tym razem fałszywy alarm...

11. RafanoCK

RafanoCK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    CK
    Powiem ci tak też miałem problem że konsola się zawieszała nie ma co zwlekać z tym oddaj na gwarancje bo potem może być gorzej. Jak Ci się zawiesi jeszcze raz to ślij :))

12. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ale chyba troszkę źle mnie zrozumieliście... od początku: Konsola zawieszała się, ponieważ korzystałem z uszkodzonego pendriva (wtyczka lekko skrzywiona). Usunąlem tego pendriva i wsadziłem inny i konsola działa - nie zawiesza się - zero problemów. Jedynie co to wczoraj pojawiły się przy włączeniu mini artefakty... zielone pionowe kreseczki w kilkunastu miejscach na ekranie (było to drugie włączenie owego dnia, wcześniej właczyłem konsole 1-2 godz wczesniej - więc nie była zimna). Jak zobaczyłem artefakty to wyłączylem po chwili konsolę i właczyłem ja ponownie.... no i więcej artefaktów nie widziałem. Nic konsole mam dopiero 3 tygodnie. Nie licząc tego co działo się z owym pendrivem to była to pierwsza wpadka. Zostało jeszcze ponad 11 miesiecy gwarancji na wszystkie usterki. Jezeli w najbliższym czasie kolejny raz beda jakies "jaja" - wowczas niezwłocznie zgłoszę konsole na gwarancji.

13. KamileQ

KamileQ Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wieliczka
    Xbox ma 2 lata gwarancji a 3 na 3rod

Sent from my X8 using Tapatalk :)

14. dariuszpce

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wracając do tematu - minął rok i nie było już żadnych problemów technicznych :)

15. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Gratuluje i temat zamykam :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.