1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

XBOX SLIM hałaśliwy zasilacz... pomocy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Rarytas, Grudzień 12, 2011.

1. Rarytas

Rarytas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam

posiadam od 2-3 miesiecy xboxa w wersji slim 250GB z kinectem w zestawie,
    odrazu po zakupie i uruchomieniu stwierdziłem ze zasilacz chodzi jak suszarka. zareklamowałem sprzet uznano reklamacje i dostałem nowy zasilacz.
    pamietam ze stafy zasilacz był w wersji rev B podobno bardzo wadliwy i hałaśliwy przede wszystkim. ten mam w wersji rev 02. ale przyznam ze jest całkiem głosny po tych 2 miesiacach. chodzi znacznie głosniej niz sama konsola po jakims czasie. czym to jest spodwodowane? szykuje sie powrót suszarki?
    co o tym sadzicie jaki poziom hałasuje generuje u was zasilacz ze slima
    zapraszam do dyskusji

2. Lotnik421 Xbox One

3. mlkgmk

mlkgmk Banned

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    u mnie tez zasilacz jest glosniejszy od konsoli. to chyba normalne.

4. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    wiadomo ,że wentylatory z czasem się stają głośniejsze.... u mnie jest cichy mimo ,że konsola ma ponad rok

5. 0Benek

0Benek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    U mnie go w ogóle nie słychać. Taka sama konsola slimka 250GB z kinect.

6. Rarytas

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a u mnie buczy co robić? znowu reklamować? zadziwia mnie to ze wógóle nie słychac u niektórych. konsola jest u mnie absolutnie cicha z tym ze zasilacz nie...

a co powiecie na to zeby dac zasilacz od starszej wersji i dodac adapter zeby wtyczki pasowały bo wiem ze jest taka praktyka i sprawdza sie ale troche to chyba ryzykowne i czy pasuja napiecia?

Nie pisz posta pod postem. Edytuj. Warn. Zajrzyj tu http://xboxforum.pl/regulamin-f69/regulamin-forum-71790.html i przestrzegaj // xXmlodythcXx

7. majsterx

majsterx Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Te zasilacze nie dają pełnej mocy, można używać najstarszą najmocniejszą wersję np do Jasper, można i do slima.
    producent oszczędzał na produkcji kolejnych rewizji zmniejszając koszta droższych podzespołów, które potrafią zaopatrywać w większe napięcia. Nie ma się co bać. A twój zasilacz to na pewno wymaga wyczyszczenia sprężarką/spr. powietrzem.

8. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    raczej nic mu to nie da i napewno ciszej chodzić nie będzie

9. 0Benek

0Benek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Możesz przeczyścić, ale jak to nic nie da a będziesz chciał wysłać na gwarancji to ją uwzględnią ?
    Może zadzwoń na infolinie M$, i się dowiedz i jak coś to oddaj na gwarancje.

10. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    ms pewnie to tylko wyczyścił lub wymienił wentylator lub dał inna używke, oddawaj na reklamacje aż będzie taki jak powinien

11. Rarytas

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    niby dali mi nówke ale jakbyscie zobaczyli jak zapakowane^^ zwykła duza koperta bąbelkowa. zasilacz latał jak szmata na tej poczcie. bo szło poczta polska. nie wiem czy mam ochote znowu wysyłac zasilacz i czekac 2 tygodnie. uwzglednia mi bo juz raz z tego tytułu dzwoniłem i reklamowałem. facet mówił ze ma byc słyszalna jak ucho przyłoże. a jak jest? szum słychac z 1.8metra bardzo wyraznie az irytuje czasem. chyba zrobie tak ze wytrzymam do lutego az bede miał kase. kupie zasilacz np z wersji 203 watt z pierwszysch egzemplarzy przejsciówke i tak bede tymczasowo grał to chyba najlepsze rozwiazanie. powinno mnie to wyniesc około 100zł. za absolutna cisze warto bo w starszych wersjach nie ma wentylatora.

12. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    miałem kilka slimów i w każdym egzemplarzu zasilacz jest dużo głośniejszy od konsoli. Suszarka to osobny problem i wada zasilaczy, który trzeba reklamować. Starsze wersje też mają wentyalator w środku ale faktycznie są cichsze.

13. Rarytas

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dzwoniłem do serwisu niestety nie dało to za wiele. owszem moge ponownie zarekalmowac ale Pan stwierdził ze nie wie czy to cos da bo wszystko sie zgadza zasilacz który mi dali pasuje na nasze napiecie (zmiennosc napieciowa 220V do 240V) i moge poprobowac podlaczyc zasilacz do porzadnej listwy anty przepieciowej badz spróbowac na urzadzeniu UPS. tzn problem moze lezec w niestabilnym napięciu. w ostatecznosci poradzili mi wysłac zasilacz po swietach. bo na swieta moze nie dotrzec. co do starszych wersji zasilaczy nie chciał dyskutowac bo im nie wolno ale do konca bezpieczne to nie jest. chyba zrobie tak ze bede sie meczył z tym zasilaczem. jak dostane kaske kupuje adapter i stary zasilacz z xboxa 360. wyszukam taka wersje gdzie nie ma wentylatorka w zasilaczu. a nowy zareklamuje. w ten sposb nie bede musiał czekac na powrót z serwisu bo musiałbym zostac ze 2-3 tyg bez xa:( eh i juz mi buczy znowu. tylko chwile pochodził....

14. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Starsze wersje też maja wentylator tylko chodzi ciszej niż w slimach :)

15. Vegeto

Vegeto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    AyuCity
    No zasilacze wersji fat sa nieslyszalne wogole, bynajmniej moj napewno. Polecam zakupic wesje fat + przejsciowke i tyle, nic sie nie stanie

16. Rarytas

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    zasilacz do wersji fat oraz niezbedny adapter przejsciówka zamówione. jak zamontuje i nacieszę sie ciszą podziele sie informacjami:)
    pozdro ku chwale ciszy^^

17. Cyfrowy

Cyfrowy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hej, mam podobny problem z zasilaczem.A zaczęło się to tak.

Kupiłem xbox-a 4GB slim z kinectem. Wszystko fajnie, pięknie, ale zasilacz głośny - pierwsza myśl - trudno może tak musi być.
    Po kilku dniach zacząłem szukać info na ten temat w necie. Okazało się, że nie jest to do końca normalne.
    OK. Nie minęło 7 dni - pojechałem wymienić konsole na inny egzemplarz w sklepie.
    Złudnie z początku myślałem, że jest lepiej. No właśnie złudnie.

Zacząłem szukać dalej w necie i znalazłem takie dwa ciekawe linki na YT:

1. Porównanie cichego zasilacza z głośnym zasilaczem - Xbox 360 slim different power supply noises - YouTube
    Z filmiku wynika, że zasilacze oznaczone REV A są ciche, a zasilacze oznaczone REV B, są głośne.
    Więc jak ktoś chce kupić zasilacz cichy do slima to należy na to zwrócić uwagę, a najlepiej od razu sprawdzić o ile taka jest możliwość.

2. Podłączenie zasilacza wersji fat z przejściówką do slima - Xbox 360 Slim Running on Old Power Supply - YouTube
    Rozwiązanie wydaje się być też ok.

Kosztowo - hmm oba warianty czyli Zasilacz SLIM REV A (jak taki się znajdzie),
    czy zasilacz FAT + Przejściówka na SLIM to zbliżony koszt, czyli koło 85zł.

Dodam jeszcze, że na YT znajdziemy filmiki jak to ludzie podłączyli 360 do zasilacza od PC :), lub np robili mody z wiatraczkami na zewnątrz obudowy.

Jeżeli się mylę niech ktoś sprostuje :)

18. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    jak miałeś już 2 zasilacze od slima i dalej uważasz że jest głośny to warto spróbować wariant 2

19. Cyfrowy

Cyfrowy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Owszem miałem dwa ale z tej samej serii (głośniejszej).
    Irytuje mnie to - szczególnie w nocy. Wiec na pewno na, któryś z wariantów się zdecyduję.
    Wolałbym oryginał od SLIM ale cichy. Tyle, że wariant drugi zdaje się być pewniejszy w końcowym rezultacie.

20. zolnierz45

zolnierz45 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ino
    Ja mam slima 4gb i jedyne co słyszę to wiatrak w konsoli,pracuje normalnie a zasilacza wogóle nie słyszę:smile:

21. Cyfrowy

Cyfrowy Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A możesz zerknąć jakie oznaczenia ma zasilacz?
    U mnie w obu przypadkach było REV: B,
    Podejżewam, że REV: A jest cichy. Jak to potwierdzisz to zamawiam taki ;)

Wczytywanie...

Poleć forum