Xbox - VGA - Monitor

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Dzis przyszedl kabel VGA taki z allegro za 10zł - szary, no i troche sie zdziwilem. Mam monitor Samsung SyncMaster 2343nw, rozdzielczosc optymalna, na ktorej pracuje to 2048x1152 (na niej kolory na monitorze sa mega wyraziste, wszystko super). Podlaczylem, wszystko smiga, ale kolory juz nie sa tak wyraziste jak na TV LG 32 cale HD Ready, gralem tam na rozdzialach 720p albo 1080p (gralem wczesniej gdy nie bylo kabla jeszcze), ale to da sie przezyc, ustawilem kontrasty na max. etc i jest w miare ok, ale widac podwojne cienie na literach, pilkarzach, liniach bocznych w fifie i wszystko co ma krawedzie. Np. jak jest jakis napis juz w menu glownym konsoli to sa litery, a na koncu zdania ich jakby podwojenie (takie podwojne litery), czy to nie jest czasami wina kabla takiego taniego ? Czy na oryginalnym kablu microsofta byloby wszystko ok ?
Tylko troche problem tez jest w tym, ze tej rozdzialki iks nie obsluguje, a na innych jakos c juz jest duzo gorsza? Czy to zalezy od monitora czy od kabla ? Bo jak puscilem na takiej rozdzialce Pesa 11 na PC (rozdzialka taka jak obecnie na xboxie) to nie bylo wlasnie tego podwojenia liter i ogolnie obraz byl duzo ostrzejszy i wyrazisty, a teraz jest taki lekko za mgłą. Ale znowu mozliwe, ze na tej nizszej rozdzialce moze tak byc i lipa :/ Co radzicie ?? Bo jednak roznica miedzy tym monitorem a TV jest spora :/
 

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
podbijam, bardzo pilne ...
 

darmon

Użytkownik
Użytkownik
Jaki kabel kupiłeś? Czy ten kabel posiada z filtrem ? Takie rozmazania mogą być powodem bez filtra.

Twój monitor nie ma wejścia DVI ?

Przeczytalem twoje parametry

Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15)
Miscellaneous
Cables Included 1 x VGA cable
Max Resolution 2048 x 1152 / 60 Hz

Mam kablem DVI z filtrem przez HDMI cena 48 zł , obraz jest u mnie tak ostry jak żyletka a kolory sto razy lepsze HD niż w TV.

W konsoli zmień na wyższą rozdzielczość ale za mgłą masz taki obraz? To raczej wina kabla bez filtra.
 

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Tak, dokladnie, obraz za lekka mgłą, literki tzw. podwójne, czyli jak konczy sie lierka to widac obok jej cień, kolory bardziej wyblakłe niz na zwykłym TV LG 32 Cale z HD Ready, np. trawa w fifie nie ma juz takiego ostrego koloru jasno zielonego tylko juz jest ciemniejszy, wiec jakie kabel polecacie ? Tylko wejscia HDMI brak w monitorze niestety ...
 

Devolfor

Banned
witaj, kupuj oryginalny kabel , miałem taki najtańszy i było dokładnie tak samo jak piszesz, podwójne literki , w fifie niewyraźni piłkarze nawet w dashbordzie były podwójne litery. Kupiłem używany kabel ORYGINALNY i jakość jest naprawdę dobra. :) 0 zakłóceń i ostre kolory- nie ma podwójnych literek.
PS.Monitor mam 23'' a moja rozdzielczość to 1920x1080 .

pozdrawiam.
 

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Kupie kabel BigBena, bo komentarze same pozytywne.

Co do Twojej rozdzielczosci, optymalna dla Twojego monitora to pewnie 1920x1080 i taka wlasnie xbox jeszcze obsluguje, a w moim monitorze optymalna to 2048x1152 i moze dlatego jest taki obraz poniewaz rozdzielczosc, ktora ustawiam poczas gry nie jest optymalna dla mojego monitora ...hmm co myslicie ??
 

Devolfor

Banned
No tak , akurat się składa że to moja optymalna rozdzielczość :).

O kablach Big Bena tez słyszałem pozytywne opinie, kup kabel Big Bena lub MS i wszystko powinno być ok :)
 

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Postanowilem odswiezyc, poniewaz wczoraj przyszedl kabelek Big Ben no i ... w porownaniu z poprzednim kablem DZIEN DO NOCY, obraz taki sam jak na TV, kolory swietne, zadnych zaklocen, obraz jest swietny :) Polecam kabel jak najbardziej i odradzam tanioche, lepiej od razu dolozyc i kupic porzadny, wtedy czujemy, ze gramy na iksie.
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
hej, mam tak samo podwojny ekran i słaba jakość. jaki kupic kabel?
 

Macireks

Użytkownik
Użytkownik
BigBen lub M$
 

hashpl

Banned
A co powiecie na przejsciowke DVI - HDMI ?
 

Tofik504

Użytkownik
Użytkownik
hashpl kup sobie normalny kabel HDMI-DVI (HDMI do konsoli DVi do monitora) i powinno być git a przejściówek to ja bym raczej unikał bo każda przejściówka to strata jakości bynajmniej w przypadku złącz analogowych. Ale w przypadku zlązcza cyfrowego powinno być ok choć lepiej kub normalny kabel aki jak potrzebujesz czyli HDMI-DVI
 

hashpl

Banned
Tofik wlasnie o taki kabel mi chodzilo i moje pytanie, czy jakosc bedzie lepsza jezeli uzyje HDMI - DVI czy bedzie taka sama jak w przypadku wymienionego tutaj kabla VGA firmy BigBen
 

papaj42

Świeżak
Świeżak
Z własnego doświadczenia wiem, że różnica w jakości będzie marna. Sam mam kartę graficzną w kompie, która obsługuje HDMI, lecz nie ma wyjścia <rotfl>. Podłączyłem kablem DVI-HDMI do monitora i różnicy nie widzę. Ale spróbować zawsze warto.
 

saffal

Użytkownik
Użytkownik
Kup inny kabel i po problemie.
Ps. Pisze to jedynie dlatego aby wbić 20 postów, głupie jest to że można pisać tylko tutaj.
 

Macireks

Użytkownik
Użytkownik
Kup inny kabel i po problemie.
Ps. Pisze to jedynie dlatego aby wbić 20 postów, głupie jest to że można pisać tylko tutaj.
Pisac sobie możesz gdzie chcesz. Tematy tylko tu możesz zakładać
 

Tofik504

Użytkownik
Użytkownik
czy ja wiem HDMI-DVI to już łącze cyfrowe więc w stosunku do analoga powinno być lepiej a i przy okazji taniej bo tu może być tani kabel a różnicy nie będzie (obraz przesyłany cyfrowa a wiec niej podatny na zakłócenia wiec nie musi być ekranowany jak w przypadku kablów analogowych)
papaj42 HDMI to takie DVI tylko dodatkowo dźwięk przesyła! Obydwa wykorzystują ten sam format przesyłania danych... ja często podłączam laptopa z HDMI od monitora kablem HDMI-DVI (mam kabel HAMA kupiony w Tesco:p) i jest obraz taki sam jak przy podłączeniu DVI-DVI (stacjonarny komp)
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
kupiłem big ben zobaczymy co to będzie.
 

Do góry Bottom