1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

xbox wymiana dysku na SSD lub zwykły hd (7200)?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Haridil, Wrzesień 15, 2015.

1. Haridil

Haridil Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam

Pytanie tak jak w temacie czy ktoś może już wymieniał??(pytanie bardziej do tych co mają już po gwarancji).

dlaczego pytam bo planuje zakupić Xbox one i zastanawiam się nad 500 lub1 TB.

Jak się spisuje xbox on z głównym dyskiem jako ssd (oczywiście po clonowaniu systemu z orginał na ssd, bo wiem że sam xbox nie przywraca systemu na pusty dysk, chyba że jestem w błędzie ).

Bardzo jestem ciekaw jak konfiguracja główny dysk ssd (system) i dysk(7200) na usb 3.0 jako magazyn się sprawuje, mam tak na laptopie i dzięki temu zyskałem od 5-10 klatek i interesuje mnie czy xbox zyska na płynności .

Ewentualnie jak ktoś z Śląska by planował wymianę dysku, a nie wie jak clonować dysk to mogę pomóc ??

bo od tego zależy czy kupię 500 lub 1TB :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1259
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na pewno będzie działało trochę szybciej ale nie daje to w żadnym wypadku fps.

http://www.engadget.com/2013/11/30/xbox-one-500gb-hdd-swapped-for-ssd-1-tb-hybrid-drive-how-to/

Jeżeli chodzi o instalację gier to też nie spodziewałbym się ogromnej różnicy ponieważ napęd BR ma odczyt o wiele mniejszy niż zapis HDD a co dopiero SSD.

Różnica jest natomiast w czasach ładowania gier

https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/2x26b5/i_put_an_ssd_on_my_xbox_heres_a_few_benchmarks

Tu akurat z USB ale daje to pogląd. Tylko szczerze ile gier ulokujesz na SSD 256GB ? Chyba że stać cie na 500 czy 1TB tego nie wiem.

4. Haridil

Haridil Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam
    Wiec troche poszperalem w sieci i mozna wymienic glowny dysk xbox one :)
    Z tego co pisza to przy zmianie na 1TB SSHD Cena okolo280 zl system startuje o jakies 7s szybciej, no i wiadomo wczytywanie gier jest troche przyspieszone w zaleznosci od gier od 10% do 40%.
    Niestety nie znalazlem informacji na temat plynnosci konsoli i mniejszych spadkach klatek, a napewno tak jest.
    Pisze o tym dlatego bo informacja moze sie przydac osoba ktore beda chcialy wymienic dysk lub zastanawiaja sie nad 500 lub1tb( ja wole 500 a po gwarancji sshd)
    Po gwarancji tez oplaca sie zrobic clon dysku xbox on na wypadek uszkodzenia dysku lub pojawienia sie bad sectorow, bo po wlozeniu czystego dysku, xbox nie odpala systemu.

5. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak dla mnie ZNACZĄCE różnice w ładowaniu nie są warte swojej ceny :)
    http://xboxforum.pl/threads/xbox-on...ria-wersje-kolorystyczne.149943/#post-1246334

Co do płynności hmm... Nie mam w tym momencie takiej wiedzy, ale coś mi się obiło o uszy, że XONE 1TB mogą mieć już 7200

Ostatnia edycja: Wrzesień 16, 2015
Wczytywanie...

Poleć forum