Xbox z RGH przestał widzieć dysk zewnętrzny, pendrive działa

TomoTonyHalik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie,
Mam xboxa z przeróbką RGH. Podłączam pod niego dysk zewnętrzny (dysk od laptopa 2,5 cala w obudowie jakiejś najprostszej pozwalającej podłączyć go na USB), na którym jedna partycja jest w formacie FAT32 i na nią wrzucam gdy na xboxa. Do tej pory zestaw taki działał w miarę bezproblemowo, czasem zdarzyło się, że dysk nie chciał zaskoczyć na konsoli - zwykle wyłączałem wtedy konsolę, podpinałem dysk jeszcze raz i to pomagało.
Teraz jednak dysku wcale nie widzi - nie pokazuje go w FSD, nie widać go także w XeXmenu. Pendrive widać dla odmiany. Mój komputer normalnie czyta dysk, sprawdziłem na szybko HDTune i nie znalazło mi bad sectorów.
Dlaczego zatem konsola przestała współpracować z dyskiem? Co może być tego przyczyną? Coś nie tak z dyskiem, formatem plików, obudową dysku i kablem, samym oprogramowaniem albo ustawieniami konsoli? Jak wspomniałem, z dnia na dzień zestaw przestał ze sobą współpracować...
Z góry dzięki za pomoc, bo nie za bardzo wiem co tutaj może szwankować...
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
na ogół problemem jest mała wydajność prądowa gniazd USB. Spróbuj na innym gnieździe lub kup kabel z dwoma wtykami USB
 

TomoTonyHalik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam właśnie taki kabel do dysku zewnętrznego, podpinam go pod dwa gniazda z przodu konsoli. Czyżby więc kabel był do wymiany?
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
zobacz jeszcze czy partycja jest aktywna
 

TomoTonyHalik

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak to sprawdzić? Idzie to zrobić z poziomu windowsa, czy potrzeba programu?
 

Do góry Bottom