Xbox1 - jak z napędem po przeróbce

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Yoshiv

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Mam takie pytanie, czy jeżeli mam (jeszcze nie mam :D) konsolę XBOX1 z softmood'em, czy będzie wszystko działało jeżeli wymontuję napęd? (tzn. czy konsola będzie wywalała jakiś błąd i będzie klops). Chciałbym wymontować napęd, ponieważ raz, że byłby mi zbędny - tworzę M.A.M.E Cabinet :D i wszystko szło by z dysku.

PS. Czy konsola Xbox1 bez dodatkowych modyfikacji z RAMem (czyli to rozszerzenie do 128mb) daje radę z emulatorem M.A.M.E (Taka Contra to raczej odpali, ale Tekken 3 da radę ;]?)
 

kamisanlublin

Użytkownik
Użytkownik
wita,po wymontowaniu napędu nie powinno być kłopotu,wydaje mi się że nawet mniej płyta główna była by dzięki temu "grzana",sam miałem tak zrobić bo mam porcik usb (swojacka robota:p ) ale często oglądam filmy na dvd i akurat napęd do tego celu jest mi potrzebny hehe a co do emulacji takiego tekkena to jest emulatorek do psx'a, działa wporząsiu bez dodatkowego ramu ale czasami trzeba pobawić się z ustawieniami tegoż to programu w celu uzyskania odpowiedniej płynności,ale tak ogólnie jak do tej pory (to już 5 lat z iksem) nie trafiłem na taką grę którą musiałem przez mulenie opuścić także bez problemu w tekkena łupałem:D pozdro
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Niestety konsola wyrzuci błąd i się nie włącza bez napędu, chyba że będziesz miał zamontowany chip i bios który pozwala na działanie bez napędu. Ewentualnie możesz wywalić napęd a zostawić tylko podpieta elektronikę od niego.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

elgato

Użytkownik
Użytkownik
Potwierdzam wersję DEXTERA.
Każdy XBOX startując robi tzw DVD CHECK. Jeżeli nie znajdzie napędu otrzymamy kod błędu.
Ominięciem tego kłopotu [ o czym także DEXTER wspomniał] jest przeróbka ze zmodyfikowanym biosem.
EVOXy i executory mają dodawane dodatkowe softy odpalane na PC , które pozwalają modyfikować bios tak, by konsola ie sprawdzała napędu- wówczas błąd nie wyskoczy.
Dodatkowo excecutor ma możliwość umieszczenia na dysku [ z reg. partycja E] pliku *.ini gdzie edytując ten plik nawet na samej konsoli bez rycia w biosie- wyłączasz sprawdzanie napędu :)

pozdrawiam
elgato
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Co by nie mówić napęd w pierwszym Xboxie bardzo się przydaje. Kiedyś coś namieszałem i tylko Puchaty Installer nagrany na płycie mi pomógł. Bez napędu nic bym nie zrobił.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
złote kilofy dla was panowie, odkop sprzed 3 lat, pięknie.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom