1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox360 Arcade Falcon (07.2008)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Jakub Sobczak, Grudzień 31, 2012.

1. Jakub Sobczak

Jakub Sobczak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Witam, chciałbym dowiedzieć się pewnych informacji odnośnie awaryjności płyty głównej Falcon z HDMI w moim Xboxie360 Arcade z 04.07.2008 (kupionego miesiąc później - sierpień 2008). Doskonale wiem ile było takich tematów i pragnę zaznaczyć że nie pytam o cały okres produkcyjny tych płyt głownych a zaledwie o okres od 06.2008 w góre. Z tego co wiem pierwsze wersje Falconów z roku 2007 do początku 2008 były jeszcze dość awaryjne i często spotykałem się na różnych aukcjach internetowych z problemem RROD, ale problem dotyczył jedynie Falconów własnie z poczatkowego okresu produckji. Ja chciałbym sie dowiedzieć czy wersje od 06.2008 w góre mają rzeczywiście zbliżoną awaryjność do Jasperów czy nie? Moj X360 rozpoczyna właśnie 5 rok intensywnego użytkowania i nie spotkałem się jeszcze z żadną awarią z jego strony (poza sporadycznie zacinającym się napędem przy otwieraniu). Mało tego bardzo mało się nagrzewa nawet po 4-5 godzinach intensywnego grania, wydalanie ciepła można porównać do "chuchania" na ręke. Czy powinienem sie cieszyć czy martwić? Znajomy powiedział mi że jeżeli Xbox tak mało się grzeje to być może jest luz między radiatorem a układami i może być tak że układy się rozgrzewają do czerwoności a radiator wydmu****e jedynie delikatnie ciepłe powietrze. Tak jak mówie do tej pory żadnych problemów nie było. O ile pamiętam to na poczatku jakoś koniec 2008/ poczatek 2009 2 razy mi sie zawiesił przy częstym przełączaniu gier. Prawdopodobie problem występował z przyczyny starego dashborada (urzytkownicy Jasperów już go nie pamiętają - był to dashboard z pionowymi zakładkami/kartami po bokach). W tym momencie wszystko gra.
    Chciałbym żeby ktoś powiedział mi coś więcej odnośnie zmian wprowadzonych w mojej płycie głownej między okresem 2007/1 poł 2008 a 06.2008 w góre. Z tego co wyczytałem wersje od 06.2008 mają zredukowane wydzielanie ciepła ze względu na zastosowanie czterech kosci 128MB RAM. Mało tego jeszcze nigdy nie spotkałem się z RROD'em w wersji Falcona od 06.2008 w górę. Czy mam to taktować że ryzyko RROD'a w moim Falconie jest zbliżone do ryzyka RRODA w Jasperach?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
  4. Jakub Sobczak

Jakub Sobczak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    No własnie przeczytałem ten temat, i moje pytanie opieram m.in. na tej wiedzy. Z drugiej strony to może być jedynie przypadek że akurat garstce osób falcony z tego okresu działają do dzisiaj, ale chciałbym uzyskać jakąs konkretna odpowiedź... Dobrze ze wytrzymał do tej pory, ale chciałbym jakieis sensownej odpowiedzi odnośnie tego własnie ryzyka. Konsola nigdy nie była otwierana, nie zmieniałem pasty, nie przerabiałem, mam oryginalną plombę nienaruszoną. Jednak nie chciałbym żeby pod koniec życia obecnej generacji, padł mi xbox. Czekam na GTA V i kilka innych gier...

5. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Ogólnie jest to wielka niewiadoma.Przy Falconie nie znasz dnia ani godziny wystąpienia np.rroda.Może się zdarzyć,że nigdy ten moment nie nastąpi-kwestia szczęścia.Przy Xenonie ta pewność jest zawsze.

Wczytywanie...

Poleć forum