1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Xbox360 HDMI VS VGA

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Jakub Sobczak, Styczeń 1, 2013.

1. Jakub Sobczak

Jakub Sobczak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Witam ponownie, dziś pisze do bardziej zaawansowanych użytkowników z prośbą o przybliżone porównanie wyjscia HDMI z analogowym wyjściem VGA/chinch/Euro. Wczoraj na moim X360 Arcade Falcon (przez 4,5 roku użytkowania do tej pory bezawaryjny) wystąpiły pewne błędy graficzne grając przez kabel HDMI w grze Red Dead Redemption, mianowicie podczas szybkiego obracania kamerą, miga tekstura kapelusza bohatera, postanowiłem zrobić delikatna "rzeź" w grze i dynamicznie zabijałem NPC, dosc szybko i zwinnie aż tu nagle podczas kamery "egzekucji z bliskiej odległości" po lewej stronie zrobił się niebieski pasek, obraz sie zawiesił i rozpixelował tak jak screen w niskiej rozdzielczości, podczas tego zjawiska xbox działał, przytrzymałem kulkę w padzie i dzwiek okna powiadomień był słyszalny ale niewidoczny, konsola stała na tym zawieszonym ekranie. Wyłączyłem konsole, włączyłem ponownie, xbox normalnie sie uruchomił, na padzie świeciła sie 1/4 zielonej obręczy wokół kulki(prawidłowe zachowanie przy podłączonym jednym padzie), ale na xboxie nie świeciło się nic, poza samym środkiem przycisku (zachowanie jak przy wyłączonych padach). Mimo tego że Xbox nie widział pada, ten był w 100% sprawny i normalnie grałem. Postanowiłem wyłączyc konsole jeszcze raz, wtedy wszystko wrócilo do zupełnej normy i działa bez zarzutu. Postanowiłem dziś podłączyc xboxa do monitora kablem VGA, i żadnych z wyżej opisanych problemów nie spotkałem, obraz był wyraźny, gra płynna, xbox sie nie nagrzewał. Grałem również bardzo dynamicznie w oczekiwaniu na RROD'a, katowałem konsole na różnych grach, i nie wystąpił zaden problem... Chciałbym żeby ktoś mi powiedział co to może być, xbox zachował się tak 1 raz od 4,5 roku, może być to zwiastun RROD'a, ale czy moze być to wina kabla HDMI lub samego wyjscia HDMI? Z tego co wiem Falcony były pierwszymi produkowanymi z wyjsciem HDMI, z Zephyrów jedynie Premium posiadał. Druga część mojego pytania dotyczy różnicy między graniem z HDMI a graniem z Analogowego wyjścia. Czy X360 nie przeciąża sie bardziej przy kablu o wysokiej rozdzielczosci niż na kablu analogowym? Jak to jest? Jeżeli będe chciał pograć w wysokiej rozdzielczości to nie skróce żywotności swojego xboxa zużywając znacznie szybciej układ graficzny? Problem ze znikaniem kapelusza bohatera w RDR podczas obracania kamerą wystepuje jedynie przy kablu HDMI, powtarza się on również w grze GTA IV, prawdopodobnie układ nie nadąża odświeżać obrazu w jakości HD. Jeżeli ktoś mogłby to sprawdzić na tej samej grze u siebie przy kablu HDMI to byłbym wdzięczny (mam na myśli obracanie kamery dookoła bohatera na różnych poziomach wysokości - problemem jest migająca głowa bohatera, problem występuje na zalesionej/zabudowanej przestrzeni otwartego świata gry, podczas nakładania tekstur sylwetki bohatera na tekstury otoczenia przy szybkim obrocie kamery). Konsola jest 100% oryginalna z plombą microsoftu, nigdy nie otwierana po zejsciu z taśmy produkcyjnej.

2. Lotnik421 Xbox One

3. radex171

radex171 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Pierwsza sprawa różnica między HDMI a VGA to jak lamborghini a maluchem;) na HDMI prześlesz o wiele lepszą jakość obrazu niż na VGA i dodatkowo HDMI przesyła dźwięk... co do twojego problemu to spróbuj podpiać inny kabel HDMI choć ja bym bardziej obstawiał układ graficzny który może nie wyrabiać z jakością obrazu dla rozdzielczości HD czy fullhd dla czego? analogicznie gdybyś miał złamany kabel HDMI miałbyś cały czas problemy z grafiką a nie po chwili i tak samo analogicznie myślę jest z wyjściem HDMI gdyby były zimne luty czy coś to obraz tak jak opisujesz miałbyś problemy z grafiką faktycznie po jakiejś chwili i problem widoczny by był na całym ekranie a nie w danym miejscu (Kapelusz przy obracaniu kamerą). Więc obstawiam nadciągającego rroda bo jeśli na VGA działa bez problemu to pytanie czy faktycznie układ graficzny wysyła gorszej jakości sygnał a co za tym idzie zmniejsza moc obliczeniową dzięki czemu aż tak bardzo nie nagrzewa się powodując mikropęknięć na lutach. Ale to tylko moja teoria i próba analogicznego myślenia;).

4. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    A patrzyles na innym kablu hdmi? Zapewne rrod sie zbliza. 4lata to czas paste pod gpu cpu wymienic. Ale to wiatraki na maxie ida.i kurzu wyczyscic. Falcony lubia miec rrod 0020 problem luty gpu

5. Jakub Sobczak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Dzięki za pomoc. Wychodzi na to że zostawie sobie tego Falcona do zabawy, spróbuje zmienić pasty i pokombinować, a w miedzy czasie zakupie Slim, co do Slima nie ma zadnych zastrzezen? Awaryjnośc jak w Jasperach czy jeszcze mniejsza? Może ktoś pomyśli ze jestem rozrzutny ale z drugiej strony, nawet jak go naprawie to ciagle bede drżał o tego Falcona, poza tym planowałem dokupić moduł wi fi, a z tego co wiem oryginalne kosztuje w granicach 300-350 zł, a za 600-650 zł kupie juz nową Slimke matową 4GB na gwarancji z Wi Fi w standardzie IEEE 802.11n, mniejszy pobor prądu, 5 USB, ladniejszy design i cicha praca. Wracajac do Falcona to dzis jest jeszcze gorzej, zaczynają się rozmazywać tekstury, a postać przy obracaniu kamerą wygląda już w całości jak widmo, więc niebawem padnie GPU. Mam tylko pytanie, skoro na VGA zadnych problemów nie ma to znaczy, że grając tylko na VGA nie musi wystąpić RROD w najblizszym czasie?

6. radex171

radex171 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Co do slima, niedawno zakupiłem i jestem bardzo zadowolony, rozmawiałem z kumplem który jest maniakiem konsolowym a przez to posiadaczem xboxa360 Jaspera i mówi (z resztą też to wyczytałem) że slimy pobierają jeszcze mniej prądu, procesory są zrobione w jeszcze mniejszej nanotechnologi przez co potrzebują mniej prądu zasilania co prowadzi do mniejszego nagrzewania się, więc rrod jest niemalże wyeliminowany, piszę niemalże gdyż tak jak z każdym sprzętem nie ważne czy to niezawodny bo prosty w budowie i tani chiński zegarek czy rollex wart xxxxxxxxxxxx$. Każdy z nich ma prawo się popsuć i tak się zdarza bo są wyjątki i tak samo jest ze slimami, microsoft był świadom rrod i przyczyn przez które powstały dla tego zmniejszając nanotechnologię mieli pod uwagą jak najskuteczniejszą eliminację rroda. No chyba że konsole postawisz gdzieś gdzie nie będzie miała zapewnionego przepływu powietrza to mógłbyś ją "ugotować". A co do VGA w najbliższym czasie nie musi wystąpić ale jest zwiększone ryzyko że i tak powstanie bo jeśli już ci się pojawiają wszelkiego typu artefakty (te dziwne rozmazania tekstur czy ogólne problemy z grafiką) to myślę że układ GPU już ma gdzieś minimalne pęknięcia w lutach które teraz tylko czekają aby się powiększyć, taki sam efekt jak kropla wody drążąca dziurę w skale. Kwestia tylko czasu

7. Jakub Sobczak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Zgadzam sie;) Wiesz utrudnieniem w poprawnym zidentyfikowaniu tego problemu jest fakt, ze przez te ponad 4 lata korzystałem jedynie z wyjscia analogowego na starym telewizorze przez chinche/euro a potem przez VGA na monitorze. Dokładnie jakiś tydzien temu kupiłem telewozor 3D Full HD i nie mam pojecia czy ten problem wystepował wczesniej czy dopiero od wczoraj... Tak czy siak z wyjscia HDMI moj xbox korzysta po raz pierwszy, Na początku korzystania z HDMI grałem w Forze Horizon i tam do tej pory nie widac tych defektów graficznych, jednak dla odmiany odpaliłem Red Dead Redemption i od wczoraj do dziś zauwazam powolne pogorszenie się tego problemu( w GTA IV rownież), tekstury zniekształczją się coraz bardziej... Wszystko jest wporządku przy wolnej rozgrywce, za to przy dynamicznej z szybkimi zmianami kamer i prędkoscią widać te defekty... Pech sprawił że mam tylko jeden kabel HDMI i nie moge sprawdzić tego na innym... ale podejrzewam że to raczej nie jest wina kabla, telewizora tym bardziej biorąc pod uwage to że ma niecały tydzien.

8. Jakub Sobczak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Polska
    Rozkręciłem Xboxa, sprawdziłem układy... i okazało się że pasty juz tam nie było... jedynie zaschnięte pozostałosci, kupiłem paste za 30 zł dobrej jakości, nałożyłem i xbox zaczął smigać cicho i wydmu****e ciepłe powietrze nareszcie :D. Miejmy nadzieje ze RROD sie nie pojawi...

Wczytywanie...

Poleć forum